Format sonrası oluşan sıkıntılar

Bu konuyu okuyanlar

YaprakDolmasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda oluşan bazı sıkıntılardan dolayı format attım. Format sonrası elimden geldiğince driverları kurmaya çalıştım fakat ne zaman AMD driveri kurmaya çalışsam kurulum sırasında bilgisayar donuyor ve tek çarem pcyi kapatmak oluyor. Bilgisayarı geri açtığım zaman ise bilgisayar yükleme ekranında donuyor ve açılmıyor. Güvenli modda ddu ile amd driverini silince bilgisayarım sorunsuz açılıyordu. Bazı araştırmalarım sonucunda önce AMD Catalysti kurmam gerektiğini daha sonra amdnin en son sürümünü kurmam gerektiğini öğrendim. Catalysti sıkıntısız bir şekilde kurdum ve eskiden kasan bütün oyunlarımı sorunsuz bir şekilde akıcı bir şekilde oynamaya başladım. Hiçbir sorun olmadığını hatta bilgisayarımın daha iyi hale geldiğini düşünüyordum. Daha sonra başka bir oyun daha yükledim format öncesi hiç sıkıntısız oynarken şuan oyuna sürekli droplar giriyodu ve bende amd driverinin en son sürümünü yüklemeye karar verdim. AMD driverini kurarken yine aynı sıkıntı oldu ddu ile bu sefer hem intel hemde amd driverlarını silip amd driverini böyle kurmayı denedim ve başarıyla amd driverinin son sürümünü yükleyebildim (AMD driverini kurduktan sonra intel driverini da kurdum). Yükledikten sonra pcde hafif bir yavaşlık olduğunu farkettim. Drop yediğim oyun düzelirken akıcı oynadığım oyun kasmaya başladı. Bende sıkıntı olmaz sanırım en son sürüm daha iyidir derken bilgisayarda sıcaklık sorunun başladığını gördüm. Catalyst yüklüyken hem akıcı hemde maks 80 dereceyi gördüğüm oyunda hem droplar başladı hemde daha oyunu açalı 2-3 dk olmasına rağmen 95 dereceyi gördü. Bende Catalyst yüklüyken geri yükleme noktası oluşturduğum yere geri yükleme yapıp geri döndüm. Oyunu tekrar akıcı olarak oynamaya devam ederken sıcaklık sorunun hala aynı kaldığını farkettim. Ne yapacağımı bilmiyorum bilgisayarcıya götürmek istiyorum fakat sorunumu ben bile anlamış değilim lütfen yardımcı olunuz. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim

İşlemci: Intel(R) Core i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz

RAM: 8 GB 1600MHz

Ekran kartları: AMD Radeon R7 M265 , Intel(R) HD Graphics 4600

İşletim sistemi: Windows 10 64 bit