Bios üzerinden format atamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Laughard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar adım adım sizlere durumumu paylaşacağım.

1- Laptopum Win 10 güncellemesi aldıktan sonra kapandı ve açılış ekranında donmaya başladı.
2- Laptopum Legacy destekli olduğu için Rufus üzerinden legacy Windows 10 64 bit format usbsi hazırladım.
4- Format işlemine geldiğimde Bios üzerinden flash belleğimi en öne getirdim. Bu sefer de ekranda sol üst köşede çizgi simgesi çıkıp yanıp yanıp söndükten sonra gene Windows ekranına geldi ve dondu laptopum.
5- Yetmedi bu yol başarısırız olunca Win 8.1 CD üzerinden format atmak için laptopuma taktım ve USB CD Rom'u öne getirdim. Gene aynısı oldu, açılış ekranına attı ve dondu laptop.

Artık kafayı yemek Üzereyim gerçekten ne yaparsam yapayım olmuyor. Lütfen yardım edin.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Selamlar adım adım sizlere durumumu paylaşacağım.

1- Laptopum Win 10 güncellemesi aldıktan sonra kapandı ve açılış ekranında donmaya başladı.
2- Laptopum Legacy destekli olduğu için Rufus üzerinden legacy Windows 10 64 bit format usbsi hazırladım.
4- Format işlemine geldiğimde Bios üzerinden flash belleğimi en öne getirdim. Bu sefer de ekranda sol üst köşede çizgi simgesi çıkıp yanıp yanıp söndükten sonra gene Windows ekranına geldi ve dondu laptopum.
5- Yetmedi bu yol başarısırız olunca Win 8.1 CD üzerinden format atmak için laptopuma taktım ve USB CD Rom'u öne getirdim. Gene aynısı oldu, açılış ekranına attı ve dondu laptop.

Artık kafayı yemek Üzereyim gerçekten ne yaparsam yapayım olmuyor. Lütfen yardım edin.
CMOS resetledikten sonra tekrardan deneyebilirsiniz. Belki de BIOS ayarlarında bi' sorun vardır.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Önerebileceğiniz bir video ya da yazı var mı? Nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Cihazın BIOS pilini çıkartıp, 5 dakika bekliyorsunuz ve BIOS sıfırlanıyor. Eğer BIOS'a erişebiliyorsanız oradan da "default" ayarlara getirebilirsiniz. Ardından tekrar USB belleği boot etmeyi deneyin.