Soru Format sonrası oyunlarda performans kaybı

kornstyla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. 2 hafta önce ara sıra yaptığım sıfırlama işlemini tekrar laptopıma yaptım. Ardından gerekli driverları kurup oyunumu oynamaya geçtim. Ama oyuna girdiğimde sürekli kasmalar ve FPS dropları ile karşılaştım. Bir sürü yol denedim ama çözemedim. Bende tekrar sıfırlayayım dedim ve sıfırladım. Ama bir işe yaramadı hala aynıydı. Sonra belki temiz kurulum düzeltir diyerek bilgisayarcıya götürdüm ve format attırdım. Yine driverları vs kurdum ama değişmedi sonuç. Bir kez de kendim format atayım Windows 10 Home versiyonunu kurayım dedim. Hala aynıydı sonuç. Artık bir çözüm bulmak istiyorum sormadığım forum izlemediğim video okumadığım makale kalmadı. Önceden iyi kötü 60 FPS sabit bir şekilde Valorant falan oynuyordum. Şimdi 60 FPS'i görsem de 5 saniyede 1 falan FPS drop yiyorum. Rocket League'de ise ortalama 15 20 FPS kaybım var. Sadece bu da değil oyun oynarken özellikle LoL ve Valorant'ta zaman zaman mikrofonum kesiliyor ve mouseum saniyelik donuyor hareket ettiremiyorum ve genelde ölüyorum. HyperX Cloud 2 kulaklığım, HyperX Pulsefire Haste mouseum var. Tahminim gücü falan yetmiyor ve USB portlarını kesiyor. Ama kulaklık kısmında sadece mikrofonum gidiyor, sesi hala alabiliyorum. Sorunlarım bu şekilde. Umarım çok basit herkesin aklına gelebilecek olan güç seçenekleridir, driver güncellemektir, oyun modu açmaktır gibi çözümleri önermezsiniz. Gerçekten ben bu sorunumu düzeltmek istiyorum 2 haftadır yoruldum. Teşekkürler şimdiden. (Özelliklerimi yazmam gerekiyosa yorum olarak yazarım. Forumun tam işleyişini bilmiyorum yeniyim.)

Ekli dosyalar

• resim_2023-05-20_151735060.png
    resim_2023-05-20_151735060.png
    20.6 KB · Görüntüleme: 34

JustArda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
driver ları güncelle bide bikaç tane fps artırma videoları izle