Oyuna girdikten 15-20 saniye sonra fps düşüşü (Format sonrası)

Bu konuyu okuyanlar

Pyxerith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, Dell Inspiron 7567 kullanıcısıyım. İki gün önce daha önce defalarca yaptığım gibi bilgisayarı formatladım, format sırasında daha öncekinden farklı herhangi bir işlem yapmadım, herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Dell ve Intel'in siteleri ve Geforce Experience aracılığıyla tüm driverlarımı güncelledim, Güç seçeneğini hem pil için hem de Nvidia Denetim Masası içinden yüksek performansa ayarladım.

Bilgisayarı test etmek için bir oyun indirip oyuniçi bir sunucuya katıldım. FPS 90-100 civarında iken ortalama her 30 saniyede bir 9-10 civarına kadar düşüyor, 10 saniye kadar böyle kalıyor ve tekrar eski performansına ulaşıyordu (Farklı oyunlarda da aynı sorun oluyor). BIOS'u biraz kurcaladıktan sonra Sorunun Intel Speedstep Teknolojisi'nden kaynaklandığını farkedip bu özelliği kapattım. Şimdi bir sunucuya katıldığım zaman aynı şekilde 90-100 fps civarı, olması gereken performansı alıyorum. 5-30 saniye arası bir süre içinde fps'im 55-65 arasına düşüyor, zaman zaman 35'e kadar düşebiliyor ve o şekilde kalıyor, oyundan çıkıp girince aynı şekilde 100fps civarı başlayıp birkaç saniye içinde performansı yarıya kadar düşürüyor.

Bütün sürücülerim güncel, GPU 60-70 derece arasında, CPU 65-75 derece arasında çalışıyor. Format öncesinde, 90-100fps görmüyordum aynı ayarlarda, ama 60fps üzerinde stabil çalışıyordu aynı oyunlar. İki gün önce 120 fps üzerinde çalıştırdığım CS:GO bile 40fps'lere kadar düşüyor şimdi.

Throttlestop ile CPU Undervolt etmeyi ve DDU ile GPU sürücüsünü kaldırıp sıfırdan kurmayı denedim. Belki format sırasında bir sorun oluşmuştur diyerek tekrar format atmayı da denedim ama nafile, durum hala aynı.