Bu konuyu okuyanlar

BuzzyGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Merhabalar.

Az önce arkadaşın dizüstü bilgisayarına format attım. Tüm Windows güncellemelerini yapıp eksik ve güncel olmayan sürücüleride kurup güncelledim. Yinede DirectX Tanı Aracından ekran kısmına geldiğimde sadece Intel HD Graphics gözüküyor. Nvidia gözükmüyor. Ekran kartının sürücüsünüde Nvidia'nın kendi sitesinden indirip kurdum ve doğru sürücüyü kurduğuma eminim. Nvidia Denetim Masasından 3D ayarlarının yönetilmesi kısmına gelerek tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı nvidia işlemcisi olarak değiştirip kaydettim. PhysX yapılandırmasından da PhysX işlemcisini otomatik olarak seçip kaydettim. Yinede DirectX Tanı Aracından baktığım zaman sadece Intel HD Graphics gözüküyor Nvidia gözükmüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aygıt yöneticisinde Görüntü Bağdaştırıcıları kısmında Nvidia ekran kartı gözükmüyor mu?

BuzzyGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25

Ekli dosyalar

• qes2.PNG
    qes2.PNG
    7.8 KB · Görüntüleme: 1,597

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Harici ekran kartı bulunduğundan emin misiniz? Laptop ise laptobun marka adı seri numarasını söyler misiniz?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
dxdiag'ta sadece ilk ekran kartı gözükür.
Sorun yok.

BuzzyGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Harici ekran kartı bulunduğundan emin misiniz? Laptop ise laptobun marka adı seri numarasını söyler misiniz?
Harici ekran kartı olduğundan eminiz. Bilgisayarın markası Casper Nirvana H36.
dxdiag'ta sadece ilk ekran kartı gözükür.
Sorun yok.
Vatan gibi yerlerde baktığım zaman Dxdiag'da sanki iki tane Ekran kısmı var ve birinde dahili diğerinde harici ekran kartı yer alıyordu diye hatırlıyorum.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İstiyorsan Google'da ve yabancı forumlarda araştır.
Dxdiag zaten eski ve modası geçmiş bir araç.
Onun yerine GPU-Z programını kullanın.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bilgisayardaki ekran kartı hakkındaki bilgilere ulaşmanız için Speecy adlı programı öneririm.
İndirme linki: Speccy - System Information - Free Download
Speccy programından Graphics bölümüne gelerek takılı ekran kartı hakkındaki bilgileri görebilirsiniz.

BuzzyGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
İstiyorsan Google'da ve yabancı forumlarda araştır.
Dxdiag zaten eski ve modası geçmiş bir araç.
Onun yerine GPU-Z programını kullanın.
İlginiz için teşekkürler ama İngilizcem pek iyi değil. Amacım ekran kartı hakkında bilgileri görmek değil sadece Dxdiag'da gözükmesini sağlamak.
Bilgisayardaki ekran kartı hakkındaki bilgilere ulaşmanız için Speecy adlı programı öneririm.
İndirme linki: Speccy - System Information - Free Download
Speccy programından Graphics bölümüne gelerek takılı ekran kartı hakkındaki bilgileri görebilirsiniz.
İlginiz için teşekkürler ama amacım ekran kartı bilgilerini görmek değil Dxdiag'da gözükmesini sağlamak.

BuzzyGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Neden dxdiag'da gözükmesini istiyorsunuz?
Normalde hem harici hem de dahili grafik kartının orada algılanması ve gözükmesi gerekiyor. Game Debate'nin sistem algılama özelliğini kullanıp sistemi tarattığımda sadece Intel'i algılıyor Nvidia algılanmıyor örneğin.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Normalde hem harici hem de dahili grafik kartının orada algılanması ve gözükmesi gerekiyor. Game Debate'nin sistem algılama özelliğini kullanıp sistemi tarattığımda sadece Intel'i algılıyor Nvidia algılanmıyor örneğin.
Malesef ikinci ekran kartının Dxdiag'da nasıl gözükür hale getirileceğini bilmiyorum.