çalışan ekran kartı format sonrası mavi ekran vermeye başladı

Bu konuyu okuyanlar

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar benim DELL inspiron 4050 laptop var
benim sorunum bu laptopu satmak için yeniden format atıp bir kenara kaldırcaktım alıcı olana kadar
ama format attıktan ve driver kurduktan sonra mavi ekran vermeye başladı

sorunu şöyle anlatayım

format attım intel graphics kuruyor kurduktan sonra amd radeon hd 7400m serisi ekran kartının driverını kurmaya gelince
kurulum tam bitme sırasında siyah ekran oluyor sonra ekran tamamen gidip avi ekran veriyor
formattan önce bu yoktu ve gayet seri bir şekilde çalışıyordu

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ddu ile güvenli modda sil ekran kartı driverını sonra tekrar yükle
onuda yaptım yarın gidip macun ile flux alıp ısı işlem yapıcam çünkü nereye götürdüysem çip sorunlu dediler veyatta başka bildiğiniz varsa cvplarsanız sevinirim

alikocabey

Asistan
Reaksiyon puanı
31
benim sorunum bu laptopu satmak için yeniden format atıp bir kenara kaldırcaktım alıcı olana kadar

sorunu şöyle anlatayım

format attım intel graphics kuruyor kurduktan sonra amd radeon hd 7400m serisi ekran kartının driverını kurmaya gelince
kurulum tam bitme sırasında siyah ekran oluyor sonra ekran tamamen gidip avi ekran veriyor
Mavi ekranda hatayı araştır sorunun kaynağını bulursun ,,

Reaksiyon puanı
109

sorunu şöyle anlatayım

windows 10 home yükleyenilirsiniz tüm driverlar dahil olarak geliyor ve ayrıca güvenli modda başlatığ driver silebilirsiniz format erektirmez veya başlangoç onarmayıaın kendisi siler zaten

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
çip sorunlu değilde o ekran kartlarıyla kimse uğraşmak istemiyor :D

lashcatslab ın sitesinden son drivrı kurmayı dene, ben bile bıktım o eski çöp ekran kartlarından :p

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 10 home yükleyenilirsiniz tüm driverlar dahil olarak geliyor ve ayrıca güvenli modda başlatığ driver silebilirsiniz format erektirmez veya başlangoç onarmayıaın kendisi siler zaten
hocam onuda yaptım windows 10 pro, home windows 8.1 , 8 windows 32 64 bit hepsini denedim aynı sorun verdi
driver kurulduğu zaman siyah erkan olur geri gelirya o bende yok siyah ekran geliyor 10 saniye sonra tamamen ekran gidip mavi ekrana veriyor

Reaksiyon puanı
109
hocam onuda yaptım windows 10 pro, home windows 8.1 , 8 windows 32 64 bit hepsini denedim aynı sorun verdi
driver kurulduğu zaman siyah erkan olur geri gelirya o bende yok siyah ekran geliyor 10 saniye sonra tamamen ekran gidip mavi ekrana veriyor
o ekran kartı adamı hasta ediyor ne yazıkki aynı sorunu yaşayan biride ne yaparsa yapdın olmamıştı video kaynak bulup size destek olmaya çalışaxağım

alikocabey

Asistan
Reaksiyon puanı
31
mavi ekranın fotoğrafını atar mısın?

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çip sorunlu değilde o ekran kartlarıyla kimse uğraşmak istemiyor :D

lashcatslab ın sitesinden son drivrı kurmayı dene, ben bile bıktım o eski çöp ekran kartlarından :p
bunu bilmiyordum denicem olmazsa geri dönüş yapıcam teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

mavi ekranın fotoğrafını atar mısın?
bluescreenmethod-ongrsl.jpg

pc amak istemedim ama bu hatayı veriyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Senin tarayıcı ayarsız çünkü, bak bendeki sormadan indirmez :

1594505989638.png

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
istrersen yeniden format atmayı dene, sanırım windows kayıt defteri veya hafızasında sorun var,,
yalnız intel ekran kartın driver kurunca bu hatayı vermıyor 4 5 gün o şekil kullandım ama AMD driver kurunca anında tak bu hata veriyor

tarayıcı ayarlarından bunu değiştirebilirsiniz
arkadaşın verdiği linki kullanıyorum şuan zaten işe yararsa taşınabilir harddiskimde tutucam

alikocabey

Asistan
Reaksiyon puanı
31
istersen format at sonrasında direk windows update' ye girip sürümünü güncelleyip sonrasında sürücü indir.
Ama windows 10 yüklüyorsan zaten sürücülerin yanında gelmesi lazım?

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
istersen format at sonrasında direk windows update' ye girip sürümünü güncelleyip sonrasında sürücü indir.
evet sürücüler yanında geliyor ama o zaman daha masaüstü görmeden mavi hatayı veriyor ondan dolayı internete bağlanmadan yapıyorum

windows updateyide denicem arkadaşın verdiği linkide inşallah olur kafayı yicem kaç gündür uğraşıyorum sonunda hdd bozcam diye korkup bıraktım uğraşmayı

Reaksiyon puanı
109
evet sürücüler yanında geliyor ama o zaman daha masaüstü görmeden mavi hatayı veriyor ondan dolayı internete bağlanmadan yapıyorum

driveri siz değilde driver uygulamasına yükletmeyi deneyin
windows updateyide denicem arkadaşın verdiği linkide inşallah olur kafayı yicem kaç gündür uğraşıyorum sonunda hdd bozcam diye korkup bıraktım uğraşmayı
driveri siz değilde driver uygulamasına yükletin

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bak, ben kendi ellerimle internetsiz lashcatlabs dan sürücüleri kaçkere indirip denedim, çok az hata vermişdir, % 80 çalıştırır hem de sorunsuz, sıkıntısız.

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak, ben kendi ellerimle internetsiz lashcatlabs dan sürücüleri kaçkere indirip denedim, çok az hata vermişdir, % 80 çalıştırır hem de sorunsuz, sıkıntısız.
denicem hocam bu verdiğin şey ümitlendirdi beni boşunada zarar vermiş olmayım karta hem

LM3O4LKAD3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
critical procces dead bu hata yüzünden ben ekran kartımdan oldum rx590 kullanıyordum sürekli mavi ekran alıyordum reset atınca düzeliyordu sonra tekrar başa dönüyordu ne zaman mavi ekran çıkacağı belli olmuyordu umarım sende aynısı olmaz

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
critical procces dead bu hata yüzünden ben ekran kartımdan oldum rx590 kullanıyordum sürekli mavi ekran alıyordum reset atınca düzeliyordu sonra tekrar başa dönüyordu ne zaman mavi ekran çıkacağı belli olmuyordu umarım sende aynısı olmaz
umarım olmaz

inteli de ati yi de kendi içerisinde barındırıyor, önce inteli kur sonra atiyi...
hocam dediğinizi yaptımda sorunsuz bir şekilde intelde amd de kurulum yaptı ama yeniden başlattığım zmaan windows logosu geçiyor öylece siyah ekran kaldı 10 dk kadar bekledim üzelmedi neyde hata yapmışımdır

Reaksiyon puanı
109
umarım olmaz

hocam dediğinizi yaptımda sorunsuz bir şekilde intelde amd de kurulum yaptı ama yeniden başlattığım zmaan windows logosu geçiyor öylece siyah ekran kaldı 10 dk kadar bekledim üzelmedi neyde hata yapmışımdır
Windows 10 kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşabilirsiniz . Logo yokken açılıyor ..

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşabilirsiniz . Logo yokken açılıyor ..
windows 10 değil 8.1 kullanıyorum şuan ama bu sefer kurulum sırasında siyah ekran kaldı ellemedim 15 20 dk bekledim gelmedi sistem geri yükleyip direk windows 10 denicem orda da olmassa 7 ondanda olmassa artık ısı işleme geçicem