Format da setup dosyaları gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

eren samet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayarim onarim hatasi vardi diğer bilgisayardan format için gerekli dosyalari indirdim hatta shif delete videosundakileri yaptim diger pcye taktim flashi biosa girdim boot option #1 dekini UEFI usb yaptim olmadi sonra oradaki butun UEFI leri tek tek denedim olmadi sonra m-flasha girdim flashtaki dosyalar gorunuyo ama setup gorunmuyo

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Bilgisayarim onarim hatasi vardi diğer bilgisayardan format için gerekli dosyalari indirdim hatta shif delete videosundakileri yaptim diger pcye taktim flashi biosa girdim boot option #1 dekini UEFI usb yaptim olmadi sonra oradaki butun UEFI leri tek tek denedim olmadi sonra m-flasha girdim flashtaki dosyalar gorunuyo ama setup gorunmuyo
EFI SHELL i deneyin.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Setup'dan kurmayın.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Aga yok neyini inkar edeyim boot optionda öyle bi seçenek yok
Ne yok mu? Lütfen BIOS A girip Exit sekmesini ya da Boot menüden UEFI Built-in Shell seçeneğine tıklar mısın? O zaman kimin doğru söylediği ortaya çıkacak.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Keşke usb yi takinca gözükse ama yok gözükmüyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usb ye dosyalari atarken rufus kullandim bu arada
Legacy USB Support u açın ve Boot Mode u UEFI yapın.

Boot EFI/UEFI olarak mı ayarlı Legacy mi?
Yazdırırken Legacy olarak mı GPT olarak mı yazdırdın?
Rufus ta MBR yazdırsada UEFI kurabilir. Çünkü bootloader koyuyor bir FAT16 bölüm bölüp.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969

eren samet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bir yukarda dediğim ayarı yapmayı dene.

Olmazsa EFI Shell ile açmanız lazım.
Aga cidden anlamiyorum şu ayarlardan dediklerinizin %90nini anlamiyorum yardim etmeye çalışıyorsunuz ama son çare artık bilgisayarcının yolunu tutacam ama gene birkaç bişey deniyicem :(