Format sonrasi problem

Bu konuyu okuyanlar

gurze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar. Benim bi sorunum var yardim ederseniz cok mutesekkir olurum. Sorun su: dun ASER ASPIER 7720G notebookuna format attim. onceden bilgisayarda C diskinde VISTA vardi ve D diskinde XP olmus ama bi file silmsler XP calismaz hale gelmis- aclimiyor. Ve VISTA kullanirdim. Dun C diskine WINDOWS 7 yi kurdum ve office 2007 ve diger programlari yani cok iyi oldu. Sonra D diskine XP kurmak istedim ama kuramadim, bu surum ekidir daha ust surum kurmaniz gerekir diye bi pencere acildi. Bu arada XP orijinal. Sonra bi de BOOTtan deneyim dedim. BOOTa girdim bi seyler yapdim ama bi kac dakika sonra bilgisayar kapandi. Bilgisayari aciyorum Press F3 go to Setup yazisi geliyor ve bilgisayar kapaniyor. Tekrar WINDOWS 7 cd sini taktim yeniden kurmak icin yine kapaniyor. Bu arada bilgisayar cok isinmis. Onceden boyle kapanma olayi asla olmamis. bu formattan sonra Xp kurmak isterken boyle olay oldu. Ve 10 dakika ara verdim dusundum ki, bilgisayar cok isinmis bir az soyusun sonra acayim, belki calisti. Ama yine actim WINDOWS 7 CDsini taktim onarmak icin. dosyalari kontrol etdi ve reset yapti. tekrar acti yine dosya konrolu yapti ve bi pencere geldi "gonder" veya "gonderme" diye duymeler var ve "gonderme"yi kendisi gosteriyordu. Bende "gonderme"yi bastim acele. Ve yine reset yapti ama WINDOWS 7 ye bi turlu girmiyor, bilgisayar kapaniyor. Bi kac kere yaptim olmadi. Bana bu sorunun nedenini ve cozumunu soyleye bilirmisiniz lutfen. Tesekkurler!!!!!!!