Format Atmasını Tamamen Öğrenin (similasyon)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Korkmanıza gerek yok :D o zaten kendi yapıyor :D hiç olmadı bir internet kafeye götürün ordada atarlar :D (20 ytl bizim buralarda:))

TheMEA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar çok güzel bir bilgi . Ancak unutmadan format atcaksanız ilk silip sonra kurun eğer öyle yapmazsanız üstüne kurarsınız yani içindeki dosyalar gitmez ... Unutmadan : D İlk denememde öyle olmuştu bende

username

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mükkemmel Bir Konu Ve mükkemel bir eğitim tüm hakkı geçenlere teşekürler

maxspacemax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle teşekkürler;
Format atmak mı ? Ben onu unuttum bile Güncel bir linux dağıtımı ile bilgisayar açılır. konsoldan sudo gparted ile Gparted programı çalıştırılır. istenilen bölünleme yapılabilir format atılabilir bölümler genişletilebilir / küçültülebilir. Ne gerek var format atmaya .

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle teşekkürler;
Format atmak mı ? Ben onu unuttum bile Güncel bir linux dağıtımı ile bilgisayar açılır. konsoldan sudo gparted ile Gparted programı çalıştırılır. istenilen bölünleme yapılabilir format atılabilir bölümler genişletilebilir / küçültülebilir. Ne gerek var format atmaya .

tabi tabi öyle yapılır :uvv:

kulanıcıların hepsini uzmanmı sanıyosun bilgisayarı almışsın ilk gün hiçbişey hakkında hiçbir bilgin yok site site dolaşıyosun aniden bilgisayar yavaşladı ve donmalar başladı ee formatın ''f'' sini bile bilmiyosun sadece duymlardan kolay bişey olduğunu biliyorsun ne yaparsın konsoldan sudo gparted mi 1,5 yıldır bilgisayar kullanıyorum ne demek istediğini bile anlamadım

bide bi arkadaş bizim oralarda 20 ytl ye format atıyolar demiş ne yapıyolar ki yeni bilgisayarmı veriyolar cd yi takıp entere basıyolar ulan ne uyanık millet var ya benim burda eğlence olsun diye yaptığım işi millet parasıyla yapıyolar :nono:

Reaksiyon puanı
188
yndn herkes bilmek zorunda değil. senin eğlence diye yaptığın işi paraya dök bakalım ne kadar kazanıyosun. sadece format atarak ne dükkan döndürenler var. o yüzden bu sektörü küçümseme bence...

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
''cgrszone'' ben herkes bilmek zorunda diye bir yorum yapmadım benim eğlence diye yaptığım işten insanlar para kazanabilir ama mağdur kalan insanlardan bu kadar büyük paralar alınmaz 50-60 ytl kadar para alan yerler biliyorum yaptığı hiç birşey yok bilgisayarın lisans lı cd'siyle sistem kurmak ve driver ları kurmak bide sektör demişsin sanki bu işi yapan kişiler alanlarında uzmanlaşmış okul okuyup gelmiş kişiler bunu yapan kişide biraz daha deneyimli bilgisayardan anlayan insanlar sektör diyerek bu soygunu yüceltmeye gerek duymuyorum...

maxspacemax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabi tabi öyle yapılır :uvv:

kulanıcıların hepsini uzmanmı sanıyosun bilgisayarı almışsın ilk gün hiçbişey hakkında hiçbir bilgin yok site site dolaşıyosun aniden bilgisayar yavaşladı ve donmalar başladı ee formatın ''f'' sini bile bilmiyosun sadece duymlardan kolay bişey olduğunu biliyorsun ne yaparsın konsoldan sudo gparted mi 1,5 yıldır bilgisayar kullanıyorum ne demek istediğini bile anlamadım

bide bi arkadaş bizim oralarda 20 ytl ye format atıyolar demiş ne yapıyolar ki yeni bilgisayarmı veriyolar cd yi takıp entere basıyolar ulan ne uyanık millet var ya benim burda eğlence olsun diye yaptığım işi millet parasıyla yapıyolar :nono:

Araştırmak öğrenmek lazım ben biliyormuydum hayır. Öğrendim.

Ne demek istediğimi sana anlatayım. Bilgisayarın işletim sistemi çöktü diyelim. Baktın bilgisayarın açılmıyor hata veriyor ve acilen postalarına bakman veya e-posta atman gerekiyor. Kısıtlı bir zamanın var. Ne yaparsın ?
Ben olsam çalışan cd ile bilgisayarımı açardım. internetten ücretsiz olarak dağıtım temin etmiş dağıtımın cd kalıbını yani isosunu çekmiş olman ve cd'ye yazmış olman olman gerekir. DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD. adresinden tüm linux / BSD dağıtımlarının çoğuna hiçbir ücret vermeden sahip olabilirsin Tercihim ubuntu pardus çalışan cd veya başka bir dağıtım olabilir. Bilgisayarı açtıktan sonra işlerini yapıp daha sonra bilgisayarına formatta atabilirsin farklı işletim sistemi kurabilirsin dosyalarını farklı bölümlere taşıyabilirsin hatta önemli dosyalarını cd'ye yedekleyebilirsin. İstediğin bölümlemeyi yapabilirsin. bölümleri silebilir birleştirebilir genişletebilir veya daraltabilirsin.
Elinin altında her zaman çalışan bir sistem durur. Hatta çalışan cd yavaştır ve cd sürücünüzü her zaman meşgul eder. Mesela PclinuxOS ta gördüğüm ve beğendiğim bir özellik var Ben burada herhangi bir dağıtımın reklamını yapmıyorum. Onu baştan söyleyeyim.
Copy to Ram seçeneği çalışan cd kalıbı ram'e yazılır. Çok hızlı çalışan bir sistem ile işlerimizi yapabiliriz. Tabiki işletim sistemii HDD'ye kurmak en güzeli. Ama bilgisayar donuyorsa açılmıyorsa çalışan cd ile dosyalarımı güvenli bölümlere alırdım. daha fonra format atardım. Hatta iki işletim sistemi birden kullanırdım. Windows ve Linux gibi veya BSD

Kolay gelsin :D

kampusss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hala format mı atıyorsunuz? yoksa siz notron ghost 2003'ü duymadınız mı? ;)

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
teşekkürlerr ama ben hala korkuyorumm :)

ah burası izin verseydi de sana bi cd kalıbı dosyası atsaydım.bir dvd ye yazdırdıktan sonra sadece tek komut vererek format atabileceğin ve kurulum bittikten sonra driverları bile yüklemiş olan bir xp pro. kurulum dvd si ! içinde aklının alamayacağı kadar sınırsız antivirüsünden tut photoshop cs3 üne , rocketdock undan vista da bile olmayan walpaper ve temalara , hatta ve hatta şifrelenmiş system32 dosyaları sayesinde içine hiçbir vürüsün sızamadığı bir xp pro. dvd si ve anlatmakla bitmeyecek daha birçok şey...hayal değil ! şuan tam olarak avcumun üstünde duran bi dvd , perfect xp pro ... :icon_:

EmmucA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bir sorunum var. hocam benim makinede hem windows hemde linux yuklu ve ben format atım sadece windows olsun istiyorum XP cd sini takıyorım ama anlatıgınız gibi xpyi kurmak icin bir tusa basın yazısı yada buna benzer birsey cıkmıyor 1. bios dan cdroom da aynı zamanda ona da baktım ancak bir turlu kurulumu gercekleştiremedim. Yardımlarınızı cok acil bir sekilde bekliyorum delirmek uzereyim lutfen tutfen kutfen cvp.

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizim Zamanımızda yoktu böyle şeyler şimdiki gençlik çok şanslı :D

ugurugu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yalan soyleyeyim :D similasyondaki işlemleri yaparken dahi heyecanlandım.

ugurugu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bir sorunum var. hocam benim makinede hem windows hemde linux yuklu ve ben format atım sadece windows olsun istiyorum XP cd sini takıyorım ama anlatıgınız gibi xpyi kurmak icin bir tusa basın yazısı yada buna benzer birsey cıkmıyor 1. bios dan cdroom da aynı zamanda ona da baktım ancak bir turlu kurulumu gercekleştiremedim. Yardımlarınızı cok acil bir sekilde bekliyorum delirmek uzereyim lutfen tutfen kutfen cvp.

benimkide aynı şekil de nerdeyse 5 yıldır kendim hiç format atmadım ama gitit m izledim adamlar benim optik okuyucuyu çıkardılar yeni bir optik okuyucuyu takıp birde diskete disk taktılar oşekilde attı çırağıda atamadı formatı ogun bugundur uğraşmıyom format atmak için :D direk yabancı dosyalrı siliyorum guvenli moda geçip bilgisayardan anakarttan kaynaklı bence tam araştırmadım ama .......

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Format atmaktan bihal oldum. (Bir kaç ay serviste çalışmıştım)

Ama hakkaten güzel. Çözünürlüğü de gerçek gibi değil çok daha güzel. Ekran kartı yüklü ya.
Bunun Türkçesi olsa iişe yarar.

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tabi çok güzel ama format atarken bunu nerde çalıştırıp bakıcak insanlar yahu ?

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Valla vistayla format işi o kadar basitki...:)

NoNeTheLeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Konunun eğitim amaçlı olmaması sebebiyle en uygun bölüm olan Konu Dışı isimli foruma taşınmıştır.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Dosya silnmiş nasiil yapcaz Şimdi?
Lazım dı da Şimdi

mucahid

Doçent
Reaksiyon puanı
12
paylaşım muhtesem artık arkadasları korkuturum:D