Format atmama rağmen yeni mikrofunum çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

ulkenk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İyi günler. konuya geçiyorum

Laptop kullanıyorum. 3-4 ay öncesi mikrafonumu taktığımda (Mikrafonlu kulaklık) sesim gitmemeye başladı. Yeni mikrafon aldım yine aynı sorun. Driveri silip yeniden yükledim. Win7'den win10'a geçtim yine aynı sorun.
Mikrafonumu algılıyor fakat taktığımda saçma kulağı rahatsız eden sesler geliyor. Sorunumu çözene helal olsun aylardır uğraşıyorum.

Umarım yardımcı olabilirsiniz

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Jak girişi bozulmuş olabilir servise danışın derim denenebilecek herşeyi yapmışsınız nerdeyse .

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Harici bir ses kartı al 10-15 lira usb ses kartlarından. Tak pc ye dene çalışıyorsa jak sıkıntılıdır.

Reaksiyon puanı
2
İyi günler. konuya geçiyorum

Laptop kullanıyorum. 3-4 ay öncesi mikrafonumu taktığımda (Mikrafonlu kulaklık) sesim gitmemeye başladı. Yeni mikrafon aldım yine aynı sorun. Driveri silip yeniden yükledim. Win7'den win10'a geçtim yine aynı sorun.
Mikrafonumu algılıyor fakat taktığımda saçma kulağı rahatsız eden sesler geliyor. Sorunumu çözene helal olsun aylardır uğraşıyorum.

Umarım yardımcı olabilirsiniz
kardes ses ayarlarından kulaklık ve bır sey yazıyor onu ac olmassa kulaklık bozuk olmasssa girisi bozuktur yada bılgısayardan hıc ses gelmıyorsa ses kartıyanmıstır degıstırmen lazım ama kulaaklık ve sey acıksa sag tık yapıp ozellıkler de gır orda ses tonumu ne o var orda o sey cok yukesek olabılır bıraz kıs

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    177.6 KB · Görüntüleme: 300
  • Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    177.6 KB · Görüntüleme: 457
  • Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    149.4 KB · Görüntüleme: 287

ulkenk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben de kullanıyorum :D görünce gülme tuttu :D
Kullanımını anlatırmısın? Usbyi taktıktan sonra yapılması gereken şeyler varsa falan çok bilgili değilim hatta hiç bilgili değilim ilk defa duydum bu cihazı

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Kullanımını anlatırmısın? Usbyi taktıktan sonra yapılması gereken şeyler varsa falan çok bilgili değilim hatta hiç bilgili değilim ilk defa duydum bu cihazı
usb portuna takıyorsun kendi sürücüsünü kuruyor 1 dk sürmüyor sonra yeşil porta kulaklık veya hoparlör, sarı porta ise mikrofon takarak kullanıyorsun :) bende de laptop var ama tek giriş var o yüzden kulaklıkla mikrofonu aynı anda takamıyordum ondan aldım.