Format atmama rağmen yeni sekmede açılan rahatsızlık veren reklamlar

srvaughan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denemeden emin olamazsin maalesef. Format attim düzelmedi diyorsun, o zaman sorunu baska yerde araman lazim.

Format attiktan sonra herhangi bir program, eklenti vs. yüklüyor musun?

Düzeltme: Smart TV'de de cikiyorsa büyük ihtimal modemden kaynaklaniyor diyebilirim. Baska bir modem deneme sansin varsa ilk isin o olsun.

Şöyle bir durum var yalnız. Foruma ilk bu problemi yazdığımda TP_LİNK modem kullanıyordum. Sonradan modemi değiştirip dene tavsiyeleri gelince ben PİKATEL AİRMAX 101 ile denedim ama değişen herhangi bir şey olmadı.

Şu an telefondan vodafone aracılığıyla internete bağlandığımda da çıkıyor. Acaba modemi değiştirmeme rağmen bu virüs pc, telefon ve smart tv ye bulaşmış olduğundan tekrar format vs. atmam mı gerekir?

Reaksiyon puanı
2,146
mobil internet kullanırken de çıkması şundan olabilir, modemdeki virüs sen bağlandığın anda telefona ve bilgisayara da geçiyordur, bu sefer telefona virüs girince mobil de bağlansan o reklamlar çıkıyordur, senin şunu yapman lazım
telefona da bilgisayara da format atmak ve modemi değiştirmek, hepsi tamamen yenilenmeden birbirine bağlamaman lazım hiçbirini

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hepsine format atman lazim. Modemi degistirdikten sonra sadece bir tarayici üzerinden 1-2 gün boyunca deneme yap. Bak bakalim ayni sorunla karsilasacak misin? Senin iyi bir temizlik yapman sart.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Bilgisayarda engelledim ama benim problem daha öncede belirttiğim gibi sadece bilgisayarda değil. Aynı site cep telefonuna ve smart tvde de var. İşin ilginci şu an telefondan wifi harici mobil veriyle internete bağlansam bile bu site yine açılmaya başladı. Virüs olarak kabul edersek, bu virüs bir yolla tüm elektronik aletlere bulaştı.
Cep telefonu android ise onda da hosts dosyası var oradan da engelleyebilirsin smart tv'yi bilmiyorum

srvaughan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mobil internet kullanırken de çıkması şundan olabilir, modemdeki virüs sen bağlandığın anda telefona ve bilgisayara da geçiyordur, bu sefer telefona virüs girince mobil de bağlansan o reklamlar çıkıyordur, senin şunu yapman lazım
telefona da bilgisayara da format atmak ve modemi değiştirmek, hepsi tamamen yenilenmeden birbirine bağlamaman lazım hiçbirini

Hepsine format atman lazim. Modemi degistirdikten sonra sadece bir tarayici üzerinden 1-2 gün boyunca deneme yap. Bak bakalim ayni sorunla karsilasacak misin? Senin iyi bir temizlik yapman sart.

Modemi şu an değiştirmiş halde kullanıyorum. Telefon, pc, tv formatlandıktan sonra modemi resetlemek modemin temizlenmesi için yeterli olur mu? Yoksa ikinci modeme bulaştığı için 3. bir modem mi kullanmam gerekir?

Bu arada bu virüs ilk olarak FBI virüsü şeklinde bulaşmıştı tüm sisteme onu da belirteyim. Çok sık rastlanılan bir virüsmüş sanırsam belki bununla ilgili de bir sonuca ulaşılabilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Cep telefonu android ise onda da hosts dosyası var oradan da engelleyebilirsin smart tv'yi bilmiyorum

Teşekkür ederim böyle bir şeyden haberim yoktu. Evet telefon android. Nasıl yapılacağına dair bir fikrin varsa paylaşırsan sevinirim. Yoksa eğer ben de araştırma yaparım bununla ilgili.

Fakat yine de bu çözümler geçici olacaktır tabi ki. Ben aslında kalıcı çözümler üzerine yoğunlaştım. Nedeni ise bu yönlendirildiğim site sabit değil. Şu şekilde açıklayayım. Net bir zaman dilimi verememekle birlikte 1 haftada bir veya 4-5 günde bir site değişiyor. O yüzden sürekli hosta farklı siteler eklemem gerekecek.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Modemi şu an değiştirmiş halde kullanıyorum. Telefon, pc, tv formatlandıktan sonra modemi resetlemek modemin temizlenmesi için yeterli olur mu? Yoksa ikinci modeme bulaştığı için 3. bir modem mi kullanmam gerekir?

Bu arada bu virüs ilk olarak FBI virüsü şeklinde bulaşmıştı tüm sisteme onu da belirteyim. Çok sık rastlanılan bir virüsmüş sanırsam belki bununla ilgili de bir sonuca ulaşılabilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Teşekkür ederim böyle bir şeyden haberim yoktu. Evet telefon android. Nasıl yapılacağına dair bir fikrin varsa paylaşırsan sevinirim. Yoksa eğer ben de araştırma yaparım bununla ilgili.

Fakat yine de bu çözümler geçici olacaktır tabi ki. Ben aslında kalıcı çözümler üzerine yoğunlaştım. Nedeni ise bu yönlendirildiğim site sabit değil. Şu şekilde açıklayayım. Net bir zaman dilimi verememekle birlikte 1 haftada bir veya 4-5 günde bir site değişiyor. O yüzden sürekli hosta farklı siteler eklemem gerekecek.
Root lazım /system/etc/hosts dosyasına
Kod:
127.0.0.1 siteadi.com
yaz sonra kapatıp aç telefonu engellenir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorunum kendiliğinden çözülmüş bulunuyor. Sözünü ettiğim ikinci modemi kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra reklam kendiliğinden karşıma çıkmamaya başladı. Umarım böyle devam eder. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

srvaughan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunum kendiliğinden çözülmüş bulunuyor. Sözünü ettiğim ikinci modemi kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra reklam karşıma çıkmamaya başladı. Umarım böyle devam eder. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben aynı sorunu okulun internetinde, arkadaşın evinde ve yurtta 3 farklı yerde karşılaştım. uğraştım düzelmiyor. bende bıraktım kendi haline

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorunu bende yasıyorum ne yaptıysam olmadı chrome kullanıyorum bende silip tekrar yukledim program kaldırdan bilmediğim prog. kaldırdım ayrıca adblock kullanıyorum ama bendede sonuc aynı surekli yeni sekmede zırt pırt cıkan reklamlar artık bilgisayara gecme isteğim soldu film falan izleyemez oldum yokmudur bi çaresi yardım lutfen şimdiden teşekkurler. (modem:ZyXEL)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şimdi Birazdan Bir Video Paylaşacağım Sorunun Çözümünü Yeni Buldum Arkadaşlar Ama Bazılarınızın galiba Öyle Değil Şimdi Başlayalım:
1)İlk Önce Görev Yöneticisinden Ayrıntılı Olarak Bakıyoruz

2)Ondan Sonra Orda rec_tr_(Bir sayı Yazıyor Olabilir örnk:45).exe Diye Bişey Varmı Diye Bakıyoruz

3)Eğer Varsa Geçici Çözüm Yolu Process Hacker Programımızı İndiriyoruz

4)İlk Açtıgnızda Sürekli Programı Aşşağı Atacaktır Bunu Engellemek İçin Açtığınız Gibi Programın Biyerine Basılı Tutun

5)Sonra ordan rec_tr_??.exe yi Bulunca Temined tree Diyorsunuz Ve Dedikten Sonra Programdan Atar Sonra

6)upm_bot_???.exe Yi Aynı Şekil Yapıyoruz(upm_bot_???.exe de Temined tree yoksa Sadece Termined Diyebilirsiniz)

7)Dedikten Sonra Yönetici İzini İstiyecektir Evet Diyoruz Ve Pc Yeniden Başlatılıyor Sonra Pc Kendine Gelmeden Hemen Process Hackerı Açıp Yine Aynı İşlemi Yapıyoruz

8)Yaptıktan sonra C:// Dosyasına Girip Program Filesı Açıp rec_tr_??.exe Yi Siliyoruz Ve Sorunumuz Çözülmüştür.

Yararlı Olduğsam Ne Mutlu Bana :D