Format Atarken Şarj Bitti Kapandı (Pc Açılmıyor)

Bu konuyu okuyanlar

kylee2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toshiba Satallite l50 - A - 1CZ Laptop Ürünüm Mevcut. Windows 8.1 Kullanıyorum ve Dün Gece Kurtarma Yaparak Fabrika Ayarlarına Dönüyordum. Tabiri Caizse Format Atıyordum ve %55 Civarlarında Laptop Kapandı Şarjını Takmayı Unutmuşum. Daha Sonra Windows Başlatılamadı Ardından İse HardDiski Temizlemeyi Deneyerek Çözüm Aradım ve Durumlar Dahada Karıştı Şuanda Bilgisayarı Açtığımda
Reboot And Select Proper Boot Device
or Insert Boot Media in Selected Boot Device and press a key
Siyah Ekranda Beyaz Olarak Bu Yazı Geliyor. Herhangi Bir Tuşa Bastığımda Yazı Sürekli Tekrarlanıyor. Bilen Arkadaşlar Yarımdı Olabilirse Çok Sevinirim Şimdiden Teşekkürler.

smodi79

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Pc yi sarja tak fulle ondan sonra cd yi tak tekrar format at duzelir

kylee2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Harddiski Tamamen Sildim Diye Sorun Olmaz Değilmi ? Bir Windows 8.1 İOS unu Usb Flash A Yüklesem Flashdan Kurabilirmiyim ? Flashı Takıp O Yazının Geldiği Ekranda Bir Tuşa Bastığımda Kurulum Başlar Heralde Biosdan USB yi Başa Aldığımda ?

smodi79

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tabi yapabilirsen usb ile format atabilirsin bir sorun olmaz .

smodi79

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eger usb ile yazi gelmiyorsa cd ile dene cd yi basa al muhtemelen gelir

kylee2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Rufus Programı İle Windows 8.1 İso Yu Ntfs Olarak Yazdım İçine Daha Sonra Flashı Laptopa Taktım f12 ye Bastım Flashı Gördü En Baştaydı Zaten Onu Seçerek Enterledim Fakat Yine Siyah Ekranda
checking media presence...
no media present..

Ardından Burayı Geçiyor

Tekrar Bu Yazıların Olduğu Yere Geliyor Herhangi Bir Tuşa Bastığımda Yazılar Ard Arda Çıkmaya Devam Ediyor ? Ne Yapmam Gerekiyor Şuan Acaba

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Hocam Rufus Programı İle Windows 8.1 İso Yu Ntfs Olarak Yazdım İçine Daha Sonra Flashı Laptopa Taktım f12 ye Bastım Flashı Gördü En Baştaydı Zaten Onu Seçerek Enterledim Fakat Yine Siyah Ekranda
checking media presence...
no media present..

Ardından Burayı Geçiyor

Tekrar Bu Yazıların Olduğu Yere Geliyor Herhangi Bir Tuşa Bastığımda Yazılar Ard Arda Çıkmaya Devam Ediyor ? Ne Yapmam Gerekiyor Şuan Acaba

Rufus ile flash diske boot kurulumu yapamamış olabilirsin. Microsoft USB/DVD Tool uygulaması ile deneyin

kylee2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mehmet hocam şimdi farkettim şöyle bir ayrıntı var sanırsam kurulumu doğru yapmışım.
Bios ayarlarından boot mode kısmı UEFI Boot seçiliydi ben onu CSM Boot olarak değiştirdim res attım bu sefer okudu ve format atma işlemine başlıyordu. Fakat bu 2 sinin farkını anlayamadım rufus için uefi kuracaksanız fat32 seçin demişler fakat iso boyutu 4 gb dan yüksek ise uefi kuramazsınız demiş baktığım kaynak. Ve benim kuracağım windows 8.1 iso 4 gb dan yüksek boyutu. Ayrıca bende Uefi seçiliydi şimdi iyice kafam karıştı :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Mehmet hocam şimdi farkettim şöyle bir ayrıntı var sanırsam kurulumu doğru yapmışım.
Bios ayarlarından boot mode kısmı UEFI Boot seçiliydi ben onu CSM Boot olarak değiştirdim res attım bu sefer okudu ve format atma işlemine başlıyordu. Fakat bu 2 sinin farkını anlayamadım rufus için uefi kuracaksanız fat32 seçin demişler fakat iso boyutu 4 gb dan yüksek ise uefi kuramazsınız demiş baktığım kaynak. Ve benim kuracağım windows 8.1 iso 4 gb dan yüksek boyutu. Ayrıca bende Uefi seçiliydi şimdi iyice kafam karıştı :)

UEFI sistemlerde Bios tan Secure Boot'u Disable yapmak gerekiyor

kylee2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Secure Boot u Disable Yaptım Ardından Boot Mode yi CSM Boot a Getirerek Başlattım Pc Yi Bu Sefer Okudu Usb yi Fakat Uefi Sistem Daha İyi Sanırım Ben Pc Yi Aldığımdada Uefi Olarak Geldi Galiba Bana O Yüzden Her Ne Kadar Ne Olduğunu Pek Bilmesemde Windowsu Kuracakken Uefi Kurmak Daha Mantıklı Olmaz mı Hocam ? Benim İndirdiğim İso Orjinal Saf Hali Değildi Ondan Dolayı 4 Gb Dan Fazla ve Fat32 Olarak Biçimlendiremiyorum Haliyle Uefi De Kuramıyorum Bu Sebeple. Şuanda 3.8 Gb Boyutunda Olan windows 8.1 Update 3 Orjinal İso Yu İndiriyorum Uefi Kurabilmek İçin fat32 İle Biçimlendirip Kurayım Diyorum Hocam Ama Tabi Seninde Önerini Almak İsterim Bu Konularda Pek Bilgili Değilim Malesef.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Evet Secure Boot u Disable Yaptım Ardından Boot Mode yi CSM Boot a Getirerek Başlattım Pc Yi Bu Sefer Okudu Usb yi Fakat Uefi Sistem Daha İyi Sanırım Ben Pc Yi Aldığımdada Uefi Olarak Geldi Galiba Bana O Yüzden Her Ne Kadar Ne Olduğunu Pek Bilmesemde Windowsu Kuracakken Uefi Kurmak Daha Mantıklı Olmaz mı Hocam ? Benim İndirdiğim İso Orjinal Saf Hali Değildi Ondan Dolayı 4 Gb Dan Fazla ve Fat32 Olarak Biçimlendiremiyorum Haliyle Uefi De Kuramıyorum Bu Sebeple. Şuanda 3.8 Gb Boyutunda Olan windows 8.1 Update 3 Orjinal İso Yu İndiriyorum Uefi Kurabilmek İçin fat32 İle Biçimlendirip Kurayım Diyorum Hocam Ama Tabi Seninde Önerini Almak İsterim Bu Konularda Pek Bilgili Değilim Malesef.

bu video sorularına cevap olacaktır :)

[video=youtube;DV4a0GYr1nc]https://www.youtube.com/watch?v=DV4a0GYr1nc[/video]

kylee2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam şimdi şöyle bir sorun var ben usb ye tekrardan yazdım 4 gb dan düşük iso dosyasını uefi destekli windows 8.1 fat32 şeklinde yazdım bios ayarlarından uefi seçiyorum usb yi başa getirip resliyorum fakat usb den okumuyor.

Siyah Ekranda;
Reboot and select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Yazısı geliyor bir şeye bassam da yazı sürekli tekrarlanıyor.
Fakat bios ayarlarından uefi değilde csm seçince normal usb okuyor ve format atma işlemine geçebiliyorum windows yüklemesine bu sorunu nasıl çözebilirim uefi neden olmuyor ?

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
uefi ile değişl legacy ile format atacaksınız.