Durup dururken HDD bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
rj7OHu.png

Ssd modelim:gx1 t253x1120g hdd:hd161gj
Geçmiş olsun, kronik sorunlu model. Disk kaç yıllık? Çünkü doldukça sapıtan bir model. Buradan HDD Sentinel programını indirin:
1611646066025.png

Buradan CrystalDiskMark programını indirdin:
1611646395805.png

İndirdiğiniz programlardaki sonuçları ekran görüntüsü olarak buraya yükleyin. CrystalDiskMark dışındaki her şeyi kapatın ve testin bitmesini bekleyin.

1611646488186.png

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
rj7OHu.png

Geçmiş olsun, kronik sorunlu model. Disk kaç yıllık? Çünkü doldukça sapıtan bir model. Buradan HDD Sentinel programını indirin:
Ekli dosyayı görüntüle 136120
Buradan CrystalDiskMark programını indirdin:
Ekli dosyayı görüntüle 136121
İndirdiğiniz programlardaki sonuçları ekran görüntüsü olarak buraya yükleyin. CrystalDiskMark dışındaki her şeyi kapatın ve testin bitmesini bekleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 136122
Ab windowsa girmiyor nasıl indiriyim

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kabloların tam oturup oturmadığını test et. SSD kaç yıllık?
7 8 aylık ssd
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni yani

Ve
Kabloların tam oturup oturmadığını test et.
SSDSD kaç yıllık

Windows 7 ssdye bağlı hdd değil

Ekran kartı çok fazla ısındı ne yapmalıyım

Son düzenleme:
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Tamamdır, içinde önemli verileriniz yoksa USB W10 ISO yazdıracaksınız. Temiz kurulumdan sonra sorun kalacağını düşünmüyorum, SSD'yi de acilen değiştirmenizi tavsiye ederim. Geri kalanını @EFI Shell'e sorabilirsiniz. ISO'yu başka bir bilgisayarda yazdırabilirsiniz. Tabi önce kabloların oturup oturmadığını test et.

Sorunlu modelleri buradan öğrenebilirsiniz:

Edit: Sistem açıldıktan sonra Firmware güncellemesi yap, tabi yapabilirsen. %100 olduğunda error veriyormuş :( 1.si sistem & disk bilgilerini, hız testlerini yapıyor. 2.si de Firmware güncelleme aracı.

1611651376703.png

1611651082403.png

1611651039636.png

1611648834187.png

1611650316677.png

Son düzenleyen moderatör:

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Normalde HDD bozulmadan önce bildirim gelmiyor zaten, geçmiş olsun.

ERCAN.NET.42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhabalar youtube 'dan video izliyordum sonra bi anlık dondu yeniden başlattım bilgisayarımın ışıkları hep aynıydı ve bu yazı çıktı 'Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key' ne yapmam gerek
ağr biir şey bi yaptın

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ağr biir şey bi yaptın
Youtube dav video izleeken sağ üstte yuvarlak içinde artıya tıkladım aynı buna benzer (+)

Siz benim dediklerimi yaptınız mı?

Youtube dav video izleeken sağ üstte yuvarlak içinde artıya tıkladım aynı buna benzer (+)
Yani link yeri varya orda belirdi bi anlık tıkladım dondu pç

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Peki ssd bozulmuşmudur
Cevapları tam okumadım ama bazı cevaplarında HDD bazı cevaplarında da SSD demişsin, ilk önce hangisi olduğuna bir karar ver. SSD'lerin ömrü HDD'lere göre 1-2 yıl hatta daha da fazla olabiliyor. Birdenbire gittiyse büyük ihtimalle HDD'nin ömrü dolmuştur. HDD ömrünü doldurduğu zaman böyle birden ortadan kayboluyor. Eğer işletim sistemi SSD'ye yüklüyse ve daha yeni olmasına rağmen bu sorunu yaşadıysan defolu olabilir, SSD'ler çok sıkıntı çıkartmaz normalde. Çıkartıyorsa bir sıkıntısı vardır. Değiştir veya sorunun ne olduğunu bulmaya çalış.

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Cevapları tam okumadım ama bazı cevaplarında HDD bazı cevaplarında da SSD demişsin, ilk önce hangisi olduğuna bir karar ver. SSD'lerin ömrü HDD'lere göre 1-2 yıl hatta daha da fazla olabiliyor. Birdenbire gittiyse büyük ihtimalle HDD'nin ömrü dolmuştur. HDD ömrünü doldurduğu zaman böyle birden ortadan kayboluyor. Eğer işletim sistemi SSD'ye yüklüyse ve daha yeni olmasına rağmen bu sorunu yaşadıysan defolu olabilir, SSD'ler çok sıkıntı çıkartmaz normalde. Çıkartıyorsa bir sıkıntısı vardır. Değiştir veya sorunun ne olduğunu bulmaya çalış.
Win 7 ssd ye yüklü hdd ömrü bittiyse yinede açar mı

Win 7 ssd ye yüklü hdd ömrü bittiyse yinede açar mı
Ve ben şu +ya tıkladım yükle yeri bile gelmedi

Ekli dosyalar

• 1611684650591.png
    1611684650591.png
    22.7 KB · Görüntüleme: 102
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Amacınızı anlayamadım, size ne yapacağınızı da tek tek anlattım. Neden soru sormak yerine anlattıklarımı yapmıyorsun?

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ab anlamadın galiba diyorumki jani kasanın güç tuşuna basarsın ya karşına yazı gelir işte bende o yazı donuyo

Çok saol yinede