Durup dururken HDD bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

Anıl_petragons

Öğrenci
Merhabalar youtube 'dan video izliyordum sonra bi anlık dondu yeniden başlattım bilgisayarımın ışıkları hep aynıydı ve bu yazı çıktı 'Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key' ne yapmam gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleyen moderatör:

Dost_cuk

Doçent
Dediğin yazıyı türkçeye çevirdim ve diyor ki "
Yeniden Başlatın ve Uygun Önyükleme aygıtını seçin veya Seçili Önyükleme aygıtına Önyükleme Ortamı takın ve herhangi bir tuşa basın"

Windows zarar görmüş olabilir bence

ThorJ

Dekan
Özel başlık
Forumdan Ayrıldı
Merhabalar youtube 'dan video izliyordum sonra bi anlık dondu yeniden başlattım bilgisayarımın ışıkları hep aynıydı ve bu yazı çıktı 'Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key' ne yapmam gerek
HDD'de Bad Sector oluşmuş olma ihtimali var. Durup dururken olduğuna göre HDD ömrünü tamamlamış olabilir.

ThorJ

Dekan
Özel başlık
Forumdan Ayrıldı
Ssd de var ama win 7 ssdye bağlı hangisi ömrünü bitirmiş
Windows şu anda hangi diskte açılmıyorsa sorun ondadır. SSD'de olup da başlatmıyorsa HDD'yi çıkartıp deneyin, boot sırasını değiştirin ya da farklı bir bilgisayarda deneyin. Yoksa SSD'de de sıkıntı olabilir. Windows'un nerde kurulu olduğundan tam emin misiniz?

Anıl_petragons

Öğrenci
Windows şu anda hangi diskte açılmıyorsa sorun ondadır. SSD'de olup da başlatmıyorsa HDD'yi çıkartıp deneyin, boot sırasını değiştirin ya da farklı bir bilgisayarda deneyin. Yoksa SSD'de de sıkıntı olabilir. Windows'un nerde kurulu olduğundan tam emin misiniz?
Evet eminim ama format atılcaksa yaptırtmam

EinştayN

Profesör
bios pili bitmiş olabilir çünkü pil bitince tüm ayarlar her başlangıçta sıfırlanır.Boot hatası vermesine sebep olabilir (=

SDN Son Haberler

Son mesajlar