Format atarken biostan satayı nasıl ayarlamalıyız ?

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
xp 2001 de çıktığında sata yoktu gibi ve usb bellekde çok kullanılmıyordu. Ama tabi ki böyle olmamalı microsoftun bu problemi en azından sp2 ile güncelliyeceğini düşünüyorduk yapmadı adamlar. Yanlız ide moduna almak pek mantıklı değil sata hdd var ide modda kullan . elinizden geliyosa kendi pc niz ise :) Sata mod kullanın

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
diyelimki ide ile kurduk, sonra sataya nasil gececez ?

hüseyin41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bendede bu sorun var ilk bölüme giriyorum Integrated Peripherals a ama işte 2.resimdekı gibi değil benm pc o seccenekler yok bende başka farklı sata ahci falan yok

fatih_61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Satayı ide ayarlayınca pc çok yavaşıyor.Hiç tavsiye etmem.Onun yerine sata xp cdsi hazırlayın daha iyi :) ya da benim gibi ubuntu kurun :D

arsaviyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARkadaşlar merhaba
bu şekilde hardiski tamamen temizlemiş oluyormuyuz, veya her format attığımızda neden hızı azalıyor hocam, bilgisayar ilk alındığında gayet iyi fakat her formattan sonra bi yavaşlama oluyor
bu sorunu nasıl aşabiliriz
teşekkürler

tsisam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bendede bu sorun var ilk bölüme giriyorum Integrated Peripherals a ama işte 2.resimdekı gibi değil benm pc o seccenekler yok bende başka farklı sata ahci falan yok

hemen hemen aynı sorun yardım istiyorum lütfen.
Bi de bu anlattığınız sadece notebooklar için mi geçerli. Ben masaüstü kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok güzel anlatım olmuş çok sağol ellerine sağlık bilmeyen arkadaşlar için çok süper :)

bende dizüstü pc vardı aynı hatayı bedealıyordum.1 ay ugraştım en sonunda biosta sata yı disable yaptım şimdi çok güzel oldu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
maden bu kadar yazdınız bari raıd 2 veya raıd 10 şeritleme yide anlatanan biri çıksada bende 2 tane 100gb lik hdd var onları raıd 2 yapmak istiyorum ama bilmiyorum bir yardım eden olsa sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acer bilgisayarda bu yukarıda anlatılan ekrana nasıl girebiliriz???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim laptop a xp formatı attım usb ve cd le format atılıyor başlıyor mavi ekran geliyor yazılar ne anlama geliyor bu

kaptann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu işlem sadece xp işletim sistemleri için ama başka yolları da var tabi. sata driverı xp cd'sine gömerekte yapılabilir. katılımsız cd oluşturmak biraz zor olabilir ama sonradan tekrar bios ayarları ile uğraşmamak için yararlı olabilir.

kuaka02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc yi yeniden başlattığımda del tuşuna basıp bios a giriyorum ama şu Integrated Peripherals fln filan bu ayarları aradım aradım bulamadım yardımcı olun lütfeennn

quzma123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 Tb Hardisk Bende Var Ama Takınca Görmüyor

Lütfen Yardımcı Olun Ne Format Atabiliyorum Ne Başka Bişe Bilgisayar Böyle
Resimi İnternetten Bulduğum İçin Doğru Düsgün Anlatamıyorum
Hard Disk Modeli "Western Digital Wd Caviar Green 1TB "
Bİlgisayar Açılınca
m6r8l6AAICADs=

Sata 1 : HDD MOdelinin İsmi Yazması Gerekirken Böyle Çıkıyor

Bilgisayara Format Atmaya Çalışırkende Hata Veriyor