Flash disk yardımı ile windows üzerinden ubuntu

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıktada belirttiğim üzere flash disk yardımıyla windows üzerinden ubuntu çalıştırmam gerek. Flash diski boot işlemini yapıp denedim fakat biostan ayarlamadan olmadı. Biostan ayarlamaya gerek kalmadan çift tıklamayla ubunutuyu çalıştırmak istiyorum. Ve bunu flash diski taktığım bütün bilgisayarlarda yapabilmem gerek. Nasıl yaparım?

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Live usb olarak mı kullanacaksın biostan boot orderı usb yapman gerek yada isoyu virtualbox ile de kullanabilirsin

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Live usb olarak mı kullanacaksın biostan boot orderı usb yapman gerek yada isoyu virtualbox ile de kullanabilirsin

hocam sanırım istediğim şey live usb' ye dahil oluyor ama biostan hiçbir ayar yapmadan gerçekleştirmem gerek bunu. izlediğim videolarda virtualbox ile yapılabildiği gösterilmiş ama benim bunu bütün bilgisayarlarda yapabilmem gerek yani virtualbox programı olmayan makinede de çalıştırabilmem gerek

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Normal bilgisayar acıkken sadece usb yi takarak o sekilde ubuntuyu kullanmak mi istiyorsunuz

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
aynen öyle hocam evet
Live Ubuntuyu Usb ye yazdırıp bilgisayarı usbden baslatirsaniz dediğiniz olur ama pc acıkken Vmware, Virtual Box gibi gibi yazılımlar olmadan işletim sistemi içinde işletim sistemi caliştirmak gercekten zor görünüyor yine bilgisi olan arkadaslar varsa bizleri bilgilendirsinler

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Live Ubuntuyu Usb ye yazdırıp bilgisayarı usbden baslatirsaniz dediğiniz olur ama pc acıkken Vmware, Virtual Box gibi gibi yazılımlar olmadan işletim sistemi içinde işletim sistemi caliştirmak gercekten zor görünüyor yine bilgisi olan arkadaslar varsa bizleri bilgilendirsinler

iso dosyasını usbye boot ederek ve biostan ayarlayarak ubuntuyu çalıştırmayı başardım hocam onda sıkıntı yok. virtualbox yazılımıyla da yapılabiliyor ama ben bu flash diski başka bilgisayara taktığımda da çalıştırabilmeliyim.. Umarım bilgisi olan vardır yinede teşekkür ederim hocam..

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Dediğiniz iş zor en fazla programlar ile virtual box şeklinde olur.