Flash bellek olmadan windows pcye linux kurma

Bu konuyu okuyanlar

KeremSaddex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Böyle bir konuya rastladım fakat benim istediğim şey linux kurmak konuda windows kuruyorlar linux içinde işe yararmı.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Yanlış hatırlamıyorsam çoğu linux dağıtımının isosunu indirince içinde setup.exe diye bir dosya olur onu çalıştırıp kurablirisinzi

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Böyle bir konuya rastladım fakat benim istediğim şey linux kurmak konuda windows kuruyorlar linux içinde işe yararmı.
GNU/Linux dağıtımlarını da aynı şekilde kurulabilir,iyi günler dilerim.

KeremSaddex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Evet,işe yarar.

KeremSaddex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir sorum daha var, bu kunudaki adımların tamamen aynısını yapsam olurmu yoksa farklı birşeyler yapmam gerekirmi. şimdiye kadar iso dosyasını ve programı indirdim yeni bir 10gb'lık H diski oluşturdum ve iso dosyasını H diskine çıkardım. geri kalan kısmı merak ediyorum teşekkürler şimdiden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

GNU/Linux dağıtımlarını da aynı şekilde kurulabilir,iyi günler dilerim.
Konunun bir yerinde bana programa boot.wim dosyasının yerini göstermemi söylüyor fakat iso dosyasının içinde böyle bir dosya yok Ne yapabilirim?

Son düzenleme:

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Linux yükleyebilmenizin yollarını alta yazıyorum.

1- CD / DVD ile kurulum,
2- Network üzerinden kurulum ( PXE kurulumu)
3- Network üzerinden kurulum (network kurulum cd si veya usb si ile)
4- USB ile kurulum.
5- Başka bir hdd ile ( rufusla iso dosyasını 2. hdd ye yazdırıp bilgisayarı onadan boot ederek kurulumu başlatırsınız.).
6. Eskiden çıkan dağıtımlarda windowstan kurulumu başlatmak için programlar olurdu yeni dağıtımlarda uzun zamandır görmedim bunu.

Yukarıda paylaştığınız konunun linuxla ilgisi yok, ama PXE server üzerinden usbsiz kurulum yapabilirsiniz. Tabii bunun için önce ayrı bir bilgisayarda PXE server kurmanız gerekir.

Bence bu kadar fantaziye gireceğinize basit bir usb veya cd/DVD ayarlayın kendinize.