Fla! srail ran' vuracak

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İsrail vuracak, ABD'yi bekliyor

Ortadoğu'da sular iyiden iyiye ısınıyor. İsrail, İran'ı vurmak için ABD'den yeşil ışık beklerken eylem planı hazırlandı bile!

middleeastregioncb7.jpg

ABD'nin, İsrail'in İran'a yönelik olası bir hava saldırısının başarılı olacağından endişe ettiği öne sürüldü.

İran devlet televizyonu, The Sunday Telegraph gazetesinde yayınlanan, ABD Savunma Bakanlığının "İsrail'in İran'daki nükleer tesislere olası saldırı planı" ile ilgili raporuna yer verdi.

Raporda, ABD'nin İran'a yönelik olası bir İsrail saldırısından istenen sonucun alınamayacağına inandığı ve hedefe ulaşmanın "garanti edilemeyeceği" belirtildi.

"İsrail'in aceleci davrandığı ve zamansız olarak İran'ın nükleer tesislerine hava saldırısı düzenleyebileceği" endişesinin dile getirildiği raporda, "Pentagon, İsrail'in İran'ı bombalamasının başarısızlıkla sonuçlanmasından endişe ediyor. Çünkü İsrail'in elinde yeteri kadar istihbarat bilgisi yok" ifadeleri kullanıldı.

İsrail'in, İran'a saldırı konusunda "yeşil ışık yakması" için ABD'yi ikna etmeye çalıştığı ve bir yandan da saldırı hazırlıklarını hızlandırdığı kaydedildi.

"Ne CIA, ne de MOSSAD, İran'ın nükleer tesislerinin kesin yerini ve buralardaki güvenlik açığını biliyor" bilgisinin aktarıldığı raporda, İsrailli emekli General İsaac Ben-İsrael'in, "İran'ın değişik bölgelerine saçılmış nükleer tesisleri bombalamak çok zor olacak" şeklindeki görüşüne yer verildi.

Raporda, Tel Aviv yönetiminin, İran'ın nükleer programını durdurabileceğine inandığı görüşünde olduğu da belirtildi.

Anadolu Ajansı
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İLGİLİ HABER BAŞLIKLARI

İran füzeleri İsrail'e çevirdi
İran'ın elinde bulunan Şahap 3 füzelerinin teknik özellikleri

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Fena savaş olur ama İran anasını ağlatır gibi geliyor bana İsrailin.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iran bence kıvılcımı bekliyor karşı taraf çakarsa iran patlar

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Tam patlar hemde.Arada bizi götürmesin fazla gaza gelipte :)

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
TuningMert dedi ki:
Tam patlar hemde.Arada bizi götürmesin fazla gaza gelipte :)

çok merak ediyorum bu durumda türkiye hangi taraf için savaşa girer ve bence girecekte

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Aman üstad ağzından yel alsın, Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 1. Hava Taktik Komutanlığı ve 1. Hava İkmal ve Bakım Merkez Komutanlığı da Eskişehir'de bulunmaktadır ve benim eve yaklaşık 500 metre uzaklığında.Salon ve mutfak camından baktığımda yüzlerce hangarın içindeki f16 f18 ve ağır bombardıman uçağını rahatlıkla görebiliyorum.İlk savaşta burası vurulacaktır.Duman oluruz vallahi.

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
israil nereyi vuracak dağı taşımı ?

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İsrail'in burdaki stratejisi muhtemelen şu kelimenin üzerine kurulu, İLK YUMRUĞU ATAN KAZANIR

ESDİEN

Profesör
Reaksiyon puanı
0
İsrail'in arkasında Amerika olmasa bi b*k yapamaz.

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ESDİEN dedi ki:

hiç bir Amerikan vatandaşı İsrail'liler ile aynı görüşe sahip değillerdir, hatta ve hatta İsrail yüzünden başının derde girmesinden endişe eden bi sürü Amerika'lı var, ama onların da elinden bişey gelmiyo, ABD nin en kritik yerlerine Yahudi kişiler yerleştrilmiştir. Kısacası ABD'nin İsrailin komutasına girmekten başka şansı yok.

ESDİEN

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Amerika kendi saldıracağı yerlere İsraili sürüyo.Böylece kendisi Irakla ve Afganistanla uğraşırken İsrailde İranı harcıycak tabi Amerika'nın desteğiyle yoksa İranlılar onları dağıtır.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İsrail in amacının ne olduğunu şu dünyada az biraz medyayı takip eden herkes bilir yavaş yavaş çalıştılar İsrail devletini kurdular yine yavaş yavaş bu işi de çözeceklerdir.Ama Ahmedinejadın ateşli konuşmalarına bakılırsa israilin işi zor gibi görünüyor.

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bakalım Saddam a olduğu gibi yakın adamları ajan çıkmasında o zaman bakalım İran yeniliyo mu?

RoMaNTiiZMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
israil uçakları daha pistten çıkmadan iran roketleri israilde gezinir ;)

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
TuningMert dedi ki:
Aman üstad ağzından yel alsın, Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 1. Hava Taktik Komutanlığı ve 1. Hava İkmal ve Bakım Merkez Komutanlığı da Eskişehir'de bulunmaktadır ve benim eve yaklaşık 500 metre uzaklığında.Salon ve mutfak camından baktığımda yüzlerce hangarın içindeki f16 f18 ve ağır bombardıman uçağını rahatlıkla görebiliyorum.İlk savaşta burası vurulacaktır.Duman oluruz vallahi.

mert incirlik ADANA da ve ben buralıyım :) sen neyden bahsediyorsun yaa :D

Esrarengizhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ESDİEN dedi ki:

bunun tam tersini düşünmek daha mantıklı olur amerika bir zırh içindeki israil...allah ikisininde belasını versin.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
TuningMert dedi ki:

İkisi çok farklı şeyler :)

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Esrarengizhan dedi ki:
ESDİEN dedi ki:

bunun tam tersini düşünmek daha mantıklı olur amerika bir zırh içindeki israil...allah ikisininde belasını versin.

Haklısın, teşbih çok doğru.

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şu konuyuda bi kesinleştirseler şimdide israil iranı vuracak diyorlar daha öncede iran israili vuracaktı .. :D

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
TuningMert dedi ki:
TuningMert dedi ki:

İkisi çok farklı şeyler :)

farklı olabilir ama şöyle bir durum var

biz savaşa girersek ok senin dediğin doğru olabilir ama menzil çok fazla adana çok yakın bu bir :)
ikincisi biz savaşa girmesek bile amerika girecektir ve burayı kullanacaktır her halükarda incirlik diken üstünde yani mert :)

ESDİEN

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Esrarengizhan dedi ki:
ESDİEN dedi ki:

Aslında bu bir paradoks yani nasıl anlatayım bilmiyorum.Amerika İsraile destek verip kendi saldıracağı yerlere sürüyo.Amerika İsrail olmasa İran'a oraya buraya hiç saldıramaz fakat İsrailde Amerika'nın desteği olmadan hiç biryere saldıramaz.