Fla! ran fzeleri srail'e evirdi

Bu konuyu okuyanlar

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İran'ın, Şahap 3 füzelerini İsrail'deki stratejik hedeflere yönlendirdiği iddia edildi. İsrail'deki tüm noktalar İran'ın füzelerinin menzilinde bulunuyor.

İran medyasındaki habere göre, Tahran yönetimi son dönemde artan dış tehditler karşısında Şahap 3 füzelerini İsrail'deki önemli ve stratejik hedeflere yönlendirdi.

48080.jpg

İsrail ve bazı batılı yayın organları kaynak gösterilerek verilen haberde, İsrail'deki stratejik hedefler arasında Dimona nükleer tesisleri de bulunuyor.

İsrail'deki tüm noktalar İran'ın balistik Şahap 3 ve Şahap 4 füzelerinin menzilinde bulunuyor.

İran, olası bir ABD ve İsrail saldırısına tüm imkanlarını kullanarak en kısa sürede "caydırıcı cevap" vereceğini açıklamıştı.

İsrail'in Akdeniz'de yaptığı son tatbikatın İran'a saldırı provası olduğu iddia edilmiş, İsrailli üst düzey yetkililer ise savaş da dahil İran'a karşı her türlü seçeneğin masada olduğunu açıklamıştı.

Kaynak : A.A.

Şahap 3 füzelerinin teknik özellikleri için tıklayın

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Vay be büyük gelişme.. Destekliyorum. :)

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
3. dünya savaşına tanık olacağız galiba

efekan258

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu israili haritadan silsin artık iranlılar...

sanane72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Savaşı kesinlikle arzu etmem. Şu zamandaki gaddarane savaş, askerden çok sivil halkı vuruyor. Hele bu nükleer silahlar insanlığın yüz karası. Düşünün, bir tane bomba atıyorsunuz, kilometrelerce çapındaki bir alanda tek canlı bırakmadan öldürüyor.
Bu haber ise, uzun zamandır İran'ı vurmak için sebep arayan ABD ve İsrail'in bir uydurması gibime geliyor. Armageddon iyice yaklaştı belli ki. Bu bölgede yakın bir zamanda büyük bir savaş kaçınılmaz görünüyor. Bakalım ne olacak.

Allah müslümanlara ve masumlara yardım etsin.

cabbarcan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
TV den çekirdek yiyerek takip ederiz artık 3. dünya savaşını ;D ...

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
3. dünya savaşını anma da çok istiyorsunuz bakalım 4. dünya savaşında da çin bütün orta asya ve anadoluyu istila edip iranla beraber bizi hallaç pamuğuna çevirrse ne yapacaksınız.ABD tabi küçük lokma.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
cabbarcan dedi ki:
TV den çekirdek yiyerek takip ederiz artık 3. dünya savaşını ;D ...
hmmm demek senin eğlece anlayışın bu. oke

savaşı oyun gibi yapanlar.oyunlarıda savaş gibi oynuyorlar...

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya durun bi daha 3. Dünya Savaşı çıkmadı siz 4 ten bahsediyorsunuz. Bakın Einstein ne demiş: "3. Dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya savaşında taş ve sopalar olacağını biliyorum."

paşazaade

Asistan
Reaksiyon puanı
0
israil ve abd resmen soykırım yapıyor ıraklılar filistinliler hergün ölümle yatıp ölümle kalkıyor
buna rağmen ne israil nede abd bununlada yetinmeyip sağa sola sataşmak için yol arıyor
tek hedefi ise iran değil eminimki sırada bizde varız birilerinin bunlara haddini bildirmesi gerek
savaşa iyi gözle bakmıyorum çünkü sonu ölüm ve açlık oluyor
ama eger birileri kendini büyük güç diye tanımlayıp istediği gibi her ülkeye elini kolunu sallaya sallaya girmeye
niyetleniyosa ve bunuda kısmen başarıyosa tabikide dur diyicek birileride olucak
gözünü kırpmadan ölüm saçıyosa bununda karşılığını elbetteki alıcak
3. dünya savaşını görürmüyüz görmezmiyiz bilmiyorum ama filistin ırak buralarda zaten savaş en çirkin haliyle sürüyor
ve sürekli abaa altından sopa göstererek soğuk savaş devam ediyor

t_rem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen merak etme group xr 4. dünya savaşı taş ve sopayla olucak :D
2. sayfayı okumamıştım bunu yazarken :(

Justice_For_All

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya kimse savaş istemez ama israil resmen bunu baltalıyor her gün katlediyor filistinlileri :p desteğim irana :p

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:
3. dünya savaşına tanık olacağız galiba

Keşke.

dışardan izleyeceksek sorun yok belki türkiyenin çıkarı bile olabilir.ama Biz tehlikeli yerdeyiz Elmacık Adana - İncirlik falan filan anladın sen :)

sizce mümkünmü savaşa katılmamamız katılacağız tabi er yada geç 3. d.s çıkacak ve bakalım biz kısmen abd sömürgesi olarak ne yapacağız ama belkide o zaman hala biz youtube kapansınmı üniversitelere başörtülü girilsinmi falan diye konuşuyor oluruz haberimiz olmaz savaştan !!! bu arada gülben malinin kucağına oturmuş buda bir 10 gün falan konuşulur

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
korkuyorum, cunku pasazadenin dedigi gibi silinen israil degil iran olacak. ama sonucta iki taraf da kaybedecek insan olecek.

israil'in saldirgan bir tutum takinmasini anlamak guc degil.
o ulke daha yeni kurulurken dunya coktan paylasilmisti bile...

Reaksiyon puanı
2
idealterror dedi ki:
korkuyorum, cunku pasazadenin dedigi gibi silinen israil degil iran olacak. ama sonucta iki taraf da kaybedecek insan olecek.

israil'in saldirgan bir tutum takinmasini anlamak guc degil.
o ulke daha yeni kurulurken dunya coktan paylasilmisti bile...

"yeni dünya düzeni" diye birşey duydun mu ? İşte bu yeni dünya düzeni. İslam devletlerinin yok olduğu Masonik devtlerin dünyaya hakim olduğu bir dünya düzeni.

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
problem su ki kimse kimseye gicik oldugu icin savas acmiyor.
savaslar duygusal sebeplerle degil tamamiyla ekonomik sebeplerden dolayi ortaya cikiyor.

islam ulkeleri petrol ve diger bazi degerli kaynaklari elinde tutuyor.
bundan elde edilen geliri halkinin refahi icin ulestirmiyorsa, baska bir deyisle o kaynagi adam gibi kullanmayi bilmiyorsa, kamu yararina kullanmiyorsa, bunu onlar icin yapacak akbabalar lesin kokusunu aliyor.

olayi masonik devletler islami devletler diye ayirmayin. petrol sebebiyle irak da kuveyte saldirmisti.
isin icine kaynak kullanimi girince kimkime savas acmis pek onemli degil. olen devletler degil insanlar oluyor cunku.