Firefoxta Yeni Sekme Açınca Çıkan Sitelerden Kurtulmak!

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Yeni bir sekme açıyoruz (CTRL + T)
about:config yazıp entera basıyoruz ve karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor
Apnh9V0.jpg

Yukarıda Arama bölümüne newtab.url yazıyoruz ve karşımıza 1 girdi çıkıyor onun değer kısmına çift tıklıyoruz ve ufak bir pencere açılıyor onu sildiğimizde yeni sekme açınca çıkan herhangi bir siteyi silmiş oluyoruz böylelikle
g7Dmclb.jpg

Bunu aslında kendi lehimize de çevirebilriz :) o değer kısmına girmek istediğimiz siteyi yazarsak her yeni sekme açtığımızda o siteye girer :)

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Apnh9V0.jpg

Yukarıda Arama bölümüne newtab.url yazıyoruz ve karşımıza 1 girdi çıkıyor onun değer kısmına çift tıklıyoruz ve ufak bir pencere açılıyor onu sildiğimizde yeni sekme açınca çıkan herhangi bir siteyi silmiş oluyoruz böylelikle
g7Dmclb.jpg

Yine olmadı hem sizin verdğiniz çözümler mozilla için chrome öylr şey yazdğımda kabul etmiyor çıkmıyor bir şey..

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Yine olmadı hem sizin verdğiniz çözümler mozilla için chrome öylr şey yazdğımda kabul etmiyor çıkmıyor bir şey..

Çok normal değil mi: Firefox için olan yöntemin Chrome'da çalışmaması. Biraz düşünüp öyle yorum atsanız...

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu konunun 4 ay arayla 2 kere bana yardımcı oluşu,çok teşekkür ederim.

kahtali02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşk işime yaradı v9 dan kurtuldk

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Bunu aslında kendi lehimize de çevirebilriz :) o değer kısmına girmek istediğimiz siteyi yazarsak her yeni sekme açtığımızda o siteye girer :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Bir hortlayalım insanların ihtiyacı olabilir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
en sonunda kurtuldum çözüm C:\Program Files\Mozilla Firefox\browser\components deki ....JScript Script File S şeklindeki dosyaları silmekten geçiyor her türlü deneme yaptım en son bunu keşfettim ve kurtuldum

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
bunun ayarı mozillada yokmu ? yeni sekmede hangi sitenin açılması gerktiği

Fox River

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Apnh9V0.jpg

g7Dmclb.jpg

Değer kısmına tıkla hangi sitenin açılmasını istiyorsan adresini yaz... Sorun bitti güle güle kullan...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mozilladayke seçenekler/güvenlik/ayrıcalıklara tıklıyorsunuz ve orada bulunan bütün siteleri siliyorsunuz durum bu kadar basit :) güle güle kullanın...

mehmetugbay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonunda kurtuldum. Paylaşım için teşekkürler çok yardımcı oldu. Bu şerefsiz portalsepeti.com musallat olmuştu. Sayenizde kurtuldum Eyvallah :)