Firefox Ordusu Hızla Büyüyor!

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Avrupa Komisyonu'nun Microsoft'u IE konusunda sıkıştırması bir yana, kullanıcılar kendi tarayıcılarını seçme konusunda hiç de bilinçsiz değil.

Tarayıcı savaşlarında Merkez Avrupa cephesinde ibre hızlı bir şekilde Firefox'a dönüyor. Öyle ki, 2007'den bu yana yapılan ölçümlere göre %70 seviyesinde başlayan Internet Explorer'a karşı %20'lerde yola çıkan Firefox, Kasım 2009 itibarıyla yapılan son kıyaslamalarda IE'yi geçerek %50'ye yakın bir pazar payını parsellemiş görünüyor.
Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Estonya, Macaristan, Litvanya, Latviya, Polonya, Rusya ve Ukrayna'yı kapsayan değerlendirme, bu ülkelerde Mozilla Firefox'un tarayıcı pazarında lider olarak %50'nin üzerinde kullanım oranına yaklaştığını gösteriyor.
ff-market501259007042.jpg
Üstelik Avrupa Komisyonu'nun Microsoft'un Internet Explorer'ı kullanıcılara "dayatmasına" karşı aldığı tedbirler, grafikte açıkça gözlenen IE'deki düşüşün önümüzdeki dönemde daha da hızlanmasına neden olabilir.
:: Asrın geyiği: Firefox kullanıyor musunuz?
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Teknoloji sitelerine giripte Firefoxu denemeyen kaç kişi vardır acaba ?

Yapılan yorumlara bakılarak karşılaştırma yapar kullanıcı, sonra da kendi zevkine göre ve kullanım rahatlığına göre eklentilerini yüklediği zaman artık bağlanır ona, diğer tarayıcılar sadece yeni sürümü çıktığı zaman denenir ve daima firefox denir.

Aslında bence 2. rakip chrome gibi geliyor çünkü şöyle bir forumalara göz atın insanların en çok istedikleri ''Hız'' oluyor. Bu da chrome da tatmin edecek şekilde zaten var...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Valla Vazgeçilmezim benim Mozilla Firefox Sınırsız Eklenti Seçeneği ile İstediğin Gibi Özelleştirebiliyorsun Başka Tarayıcı Açmam Bile

IE 8 i kaldırmadım Sistemimdem Mozilla nın uyumsuz Olduğu bazı Siteler Var IE tab'ın bile işe yaramadığı Zamanlar Çok nadirde olsa Oluyor

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Mozilla Firefox benim için Chrome çıktığı zaman bitti.

İnanılmaz bir ram kullanımı... Fazla sekme açınca performans düşüklüğü ve sürekli yüksek cpu kullanımı...

Chrome tam bir tarayıcı. Ne eksik, ne fazla.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
FF FourEver FF4ever
Firefox alacak götürecek :)

6GB veya 8GB Ram alın fazla performans harcıyor diyenler :)

kifodayi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ben yıllardar Thunderbird ve Firefox kullanıcısıyım, İE'yi arkadaşın da söylediği gibi sadece Firefox'un işe yaramadığı siteler için kullanıyorum. Aslında doğru eklentiyi bulsam-arasam firefox da açar eminim. Ben çok memnunun Mozilla'dan

---------- saat 23:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:24 eklenmişti ----------

FF FourEver FF4ever
Firefox alacak götürecek :)

6GB veya 8GB Ram alın fazla performans harcıyor diyenler :)

Aklımda ne zamandır soruydu, Şu vistada ve Win7 de olan, ReadyBoost özelliği, bende 8GBlık USB bellek var, 4GB'tını (zaten sınır o) açtım kullanıma readyboost için, bi farklılık göremedim, bu konuda bilgisi olan var mı? Ne işe yarar bu özellik, hayat kurtarır mı kimi zaman. Not:Laptobumda 4GB Ram var, gerek de yoktur belki, ondan farketmemişimdir...

mcc2004

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknoloji sitelerine giripte Firefoxu denemeyen kaç kişi vardır acaba ?

Yapılan yorumlara bakılarak karşılaştırma yapar kullanıcı, sonra da kendi zevkine göre ve kullanım rahatlığına göre eklentilerini yüklediği zaman artık bağlanır ona, diğer tarayıcılar sadece yeni sürümü çıktığı zaman denenir ve daima firefox denir.

Aslında bence 2. rakip chrome gibi geliyor çünkü şöyle bir forumalara göz atın insanların en çok istedikleri ''Hız'' oluyor. Bu da chrome da tatmin edecek şekilde zaten var...

cromeda bence explorerın piyasa payını düşürmek için ortaya sürülmüş bir tarayıcı. hızlı ama firefoxun yerini tutamaz tabi

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
kızıl tilki forever :) FF 4.0 sürümü bir çıksın o zaman cümle alem tarayıcı görecek :D

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Firefox kullanıyorum ancak yavaş açılma problemi düzeltilirse çok iyi olacak.
Chrome gibi bastığım anda açılsın istiyorumda, olmuyor.
Chrome'un da sevmediğim özellikleri var.

akd47300

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana bedava win7 ultimate versinler i.explorer kullanmam için; bilgisayara kurduktan sonra ilk işim Firefox'u internetten indirip kurmak olur:biggrin:. Tabi o zaman da mecburen i.explorer'ı kullanacağım indirmek için:angry:FOREVER FİREFOX

a200

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsi bir tarafada yazar neden ülke isimlerinde Letonya yazmak yerine Latvia yazmayı tercih etti, cidden bunu merak ediyorum ve cevabını bekliyorum?

Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Estonya, Macaristan, Litvanya, Latviya, Polonya, Rusya ve Ukrayn

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Hepsi bir tarafada yazar neden ülke isimlerinde Letonya yazmak yerine Latvia yazmayı tercih etti, cidden bunu merak ediyorum ve cevabını bekliyorum?

Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Estonya, Macaristan, Litvanya, Latviya, Polonya, Rusya ve Ukrayn

Çeviri yaparken onun Türkçesini bilmiyordur. Olduğu gibi bırakmıştır. Böyle şeyler benimdi hoşumua gitmez ama bende bilmiyordum. Tabi ben olsaydım sölükten bakardım.

Bunları söylerken aklıma sözlükten bakmak geldi, Aman Allah'ım o da ne?
İngilizcesi Latvia olan sözcük, aslında çevrisi yapılarak yazılmış ama Latviya diye hangi dile ait olduğu belli olmayan bir dile çevrilmiş.

phazedllon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Firefox la tanıştığımızdan beri sağolsun rahata erdik neydi o internet explorer derdi ya

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Dün şöyle bir şey tecrübe ettim:

Abim öğretmen, ders çalışırken ara sıra sözlüğe bakıyor. TDK'yı Chromium'un sık kullanılanlarına eklemiş. Baktım ki simgesine tıklar tıklamaz Chromium açılıyor. Öyle hoş geldi ki bana anlatamam.

Halbuki Firefox'u her açışta birkaç saniye bekliyorum. :(

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
firefox hiz sorununa cözüm bulacaktir ,diyor ve inadina firefox :)

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Mozilla Firefox benim için Chrome çıktığı zaman bitti.

İnanılmaz bir ram kullanımı... Fazla sekme açınca performans düşüklüğü ve sürekli yüksek cpu kullanımı...

Chrome tam bir tarayıcı. Ne eksik, ne fazla.

aynen.
ayrıca chorome, firefox'un sorun çıkarttığı sitelerde sorunsuz çalışıyor. sadece ie'de çalışan siteler hariç bütün siteleri açıyor.
o yüzden bu siteleri ie yerine chrome'da açın daha hızlı açılır.