Firefox 4 Uyumsuz Eklenti Derdine Son

Bu konuyu okuyanlar

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
Adres satırına about:config yazıyoruz.
Sonra sağ tık Yeni-->Boolean
kutucuğa extensions.checkCompatibility yaz.
Sonra True olanın üstüne çift tıkla False olsun.
Firefox yeniden başlat işlem bitmiştir kolay gelsin...........

74235776.jpg

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
bu yolla eklenti uyumluluk denetimini kapatıyoruz. peki eklentilerin çalışmasında herhangi bi sıkıntı olur mu?

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Eklenti sitesinden uyumsuz eklentiler yükleniyor fakat yüklendiğinde uyumsuz denilerek devamı gelmiyor.

Daha önce tarayıcı da olan eklenti sonra sürüm farkından dolayı deaktif olduğunda mı bu ayardan sonra aktif oluyor çünkü dediğim gibi halen tam olarak yüklenip kullanılamıyor.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
hayır sorunsuz çalışıyor......

teşekkürler o zaman:)

firefox'un kendi eklentisiyle bu engel aşılıyor zaten kodları bozmaya gerek yok çünkü gelecek sürümlerde çalışacağının garantisi yok

https://addoans.mozilla.org/en-us/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/

linkte harf hatası var onun için çalışmıyor.eklenti burada

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/

Reaksiyon puanı
66
HARBİKIZ uzun zamandır yoksun:p

virüslü paylaşımda bulunmaya devam mı?

Reaksiyon puanı
66
virüs nedir nasıldır bilmeyenlere yapacak bir şey yok...........

haa yani sen virüslü paylaşımda bulunuyorsun hata senin değil indirende oluyor değil mi? sana güvenip indirince sazan oluyoruz değil mi? İndiren sazanlıktan indirmiyor güvenip indiriyor. en

başından beri sana çoğu kişinin güveni zaten kalmadı. Bir çok forum gezdim ama bu forumun atmosferi başka. Diğer forumlar gibi herkes virüslü paylaşımda bulunmuyor.

Umarım bu davranışını terk etmişsindir:)

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu yöntem ya da eklenti ile firefox 4 te tüm eklentileri sorunsuz kullanabiliyoruz değil mi? boşuna firefoxu değişmeyelim

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
son sürümde cookıe editör uyumlu değil.bunun bır çaresı yokmu?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Faydalı anlatım olmuş. Teşekkürler..

thecom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kararlı sürüm için................

1. Bu üyenin klavyesinde arıza var :D

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

aurora da olmuyor bu ya :S

2.Step 1: about:config yaz ve git :) :D

Step 2: önüne çıkan uyarıya evet de geç

Step 3: sağ tıkla yeni -> boolean tıkla

Step 4: önüne çıkan yere extensions.checkCompatibility.5.0a DİKKAT sürüm 6 ise 6.0a yaz beta veya alpha değilse A yı kaldır TAMAMDE

Step 5:false de tamam'a bas ;)

VE TAMAM

extensions.checkCompatibility.5.0a BURDAKİ YERE 6.SÜRÜMSE 6.0a YAZ KARARLI SÜRÜMse 6.0 yaz yani a harfini kaldır

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
about configle neler yapılmaz neler.. açık kaynak biliorsunuz. bu tarz ayarlar eklentılerın hatalı çalışmalarına sebep olabılır. kımıde sorunsuz çalışabılır.. ama firefoxun kararsızlaşmasına sebep olacağını unutmayın..

haa yani sen virüslü paylaşımda bulunuyorsun hata senin değil indirende oluyor değil mi? sana güvenip indirince sazan oluyoruz değil mi? İndiren sazanlıktan indirmiyor güvenip indiriyor. en

başından beri sana çoğu kişinin güveni zaten kalmadı. Bir çok forum gezdim ama bu forumun atmosferi başka. Diğer forumlar gibi herkes virüslü paylaşımda bulunmuyor.

Umarım bu davranışını terk etmişsindir:)

güven kazanmak için ilk yapılan şeyde kız nicki almaktır. bir çok kişi zararlı bir şey olmayacıgını düşünür,güven dediğin şeyde bu olsa gerek ;)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
ben eklentiyi kullandım çalışmayanların hiç biri yine çalışmadı. Cooliris, righttoclick çalışmadı.

eklenti vermedik sadece bir yöntem uygulamayı anlattık............

HARBİKIZ eklenti vermedik sadece yöntem uyguladık demişsin ama başka yerdede tüm eklentiler için çözüm demişsin ve kendin ile çelişmişsin. :)
Bir şeyi yapıyosan önce kendin tam kararlı ol yada tüm eklentilerde geçerli deme en başından... bilmem anlatabildimmi ...

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
HARBİKIZ eklenti vermedik sadece yöntem uyguladık demişsin ama başka yerdede tüm eklentiler için çözüm demişsin ve kendin ile çelişmişsin. :)
Bir şeyi yapıyosan önce kendin tam kararlı ol yada tüm eklentilerde geçerli deme en başından... bilmem anlatabildimmi ...
önce bir kaç defa iyice okuyun konuyu sonra yorum yapın herkes bir seferde anlamak zorunda değil...........

AcemiProfesor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sırf teşekkür etmek için foruma girdim
Tşkler kardei cok işime yaradı hemen kodu pc'ye kopyalıyım bu arada ;)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Benim sürüm 14.01 denedim fakat kaspersky eklentileri yine çalışmadı.. Eline sağlık yinede faydalanan arkadaşlar olmuş..

Son mesajlar