Firefox 4 B1'den Son Bilgiler!

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Evet görünümü beğendim güzel özelliklerde iyi bekliyoruz çıkmasını inşallah şu fazla ram kullanımını ve yavaş açılmasına çözüm bulurlar performans çok önemli...

Hello Kitty.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Büyük bir şevkle ve heyecanla bekliyoruz :D

dezayk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eklenti yükledikçe sayfalar çok geç cevap veriyor bunu halletseler müthiş olucak

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
yeni sekme butonunu daha kibar yapsalar harbi on numara olacak..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
geç açılma ve uzun süre açık kalınca RAM'i sömürüp donma kasılma (700 mb'ı gördüm); bunlari hallederlerse diğer sorunlari görmezden gelebilirim

nic_ufuk

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bence bu görünümü geliştirmeleri lazım bu haliyle çok kötü..

TEGİN

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Maxthondan sonra Firefox'ta Operalaşıyor görünüm açısından... :)

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
zaten bu şuanki 3.7 pre alpha 6 sürümünün görüntüsü. firefox 4de hafif değişiklikler olur diye düşünüyorum olmasa bile zaten 3.6 nın görünümüne göre çok daha güzel..

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Valla kim ne derse desin...
Şu anda Dünyadaki en sağlam tarayıcı Firefox
Buna fanatizm filan demeyelimde
Bi parça aşk diyelim....

just-ice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hic hosuma gitmedi :glare: ne istemisler garibim stop buttonundan ... tablarin yukari tasinmasina yorum dahi yapmak istemiyorum... bu gidiste günün birinde kaynak kodunu indircem, kendime göre modifiye edecem, bunu istiyorlar galiba :huh:

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Operanın çakması gibi olmuş :D :D

jqgy10.png

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Sonuçda default tema değil mi, isteyen istediği temayı kullanır. arkadaş opera gibi demiş de, benim bildiğim bu ilk olarak google chrome'da uygulandı, Chroma yapımcıları arasında mozilla firefox geliştiricileri de var :) Chrome uzun zaman firefox Gecko motorunu kullandı.

Bu operacıların zaten bu opera da var dediği her şey (katılıyorum) vardır ama firefox'da daha iyisi var, gidin bir operanın fast dial hızlı başlatına bakın gidin bir de eklenti ile gelen firefox'da kine bakın. Gidin bir operanın not defterine bakın bir de firefoxdaki muhteşem ötesi not defteri eklentisine bakın, geri plan renklerinden tutun içe dışa aktarmaya, karakter biçiminden otomatik yedeklemeye kadar herşey var, operada sadece adı var. Bildiğin not defteri.

Operanın tüm yöntemleri denememe rağmen internet download manager la da halen daha çalışmaması ayrı bir konu. Çalışıyor bu sefer de antivirüs programı ile çakışan bir durum ortaya çıkıyor.

Opera aynı opera dinleyenler gibi azınlık bir kitlesi var :) Bu kafayla gittikleri sürecede çoğalamayacaklar.

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Operada bunlar standart olarak geliyor eklenti kurmamıza gerek kalmıyor :) Ayrıca Firefox ram kullanımı yüzünden artık gözümde bitmiştir.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Operada bunlar standart olarak geliyor eklenti kurmamıza gerek kalmıyor :) Ayrıca Firefox ram kullanımı yüzünden artık gözümde bitmiştir.
Demek istediğim de bu, operada standar gelen uygulamalar bekleneni veremiyor, düzenleme açısından yetersiz. Firefox'da bunları yeterince kişiselleştirebiliyorsun. Yani o eklenti opera da var diyorsun ama aynısı değil ki :) ismi, aynı sadece.

Ram olayı eskidendi, artık Şehir efsanesi, 10 tab firefox * 10 tab opera açık, hepsinde aynı çeşit sayfa açık, firefox sadece 5k fazla ram yiyor, o da eklentiler yüzünden.

Gidip de 10 sayfayı flash ve full java içerikli firefoxda açarsanız, operada 20 sayfa google açın doğal olarak firefox sayfası daha çok ram tüketiyor gözükür.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şuanda kullanıyorum. Muazzam derecede hızlı. Chrome kadar hafif.
Fakat temayı geliştirmeleri gerek. Minefield yazan kısmın (tam sürümde Firefox yazacak) yan tarafı boş kalmış, tamamen kaldırabilirler o butonu veya ufaltarak, tabların soluna alınabilir.

ck06w.png

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
Operanın tüm yöntemleri denememe rağmen internet download manager la da halen daha çalışmaması ayrı bir konu.

Operayla IDM arasında bir sorun yok.

anasayfayıda tabların soluna alabilirsin makaledeki resimdeki gibi..

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Fakat temayı geliştirmeleri gerek. Minefield yazan kısmın (tam sürümde Firefox yazacak) yan tarafı boş kalmış, tamamen kaldırabilirler o butonu veya ufaltarak, tabların soluna alınabilir.

ck06w.png

Hangi sürüm bu, ben 3.7 alpha ları denedim fakat bu görüntüyü oluşturamadım, nasıl yaptığınız konusunda yardımcı olur musunuz?

Edit: Sizi yanlış anlamış gibiyim yoksa 4ümü kullanıyorsunuz?:D

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
4.0 Beta'sının Sürüm Adayı'nı görmüşsün. Beta yayınlanır yakında bir kurup bakayım :)

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
Evet firefox 4 beta sürüm adayı. bir sorun çıkmazsa 2 temmuza kadar bunu yayınlarlar.
minefield i kaldırıp bunu kurdum.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
3.6.6 Hızlımı arkadaşlar..:)