Filmin Altyazı Ayarlarını Belirleyip Renderlamak

Bu konuyu okuyanlar

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar. Öncelikle konunun tam anlaşılması için detaylı anlatıyorum. Bu işlerden anlayanlar yazıyı atlamadan okursa sevinirim. Ben film izlerken beyaz sahneler de altyazı zor gözüktüğü için, "VLC" yükleyip ayarlardan altyazıya bir arka plan eklemiştim, yani arkaya bir siyah bant çekmiştim. Resimlerden anlaşılacağı üzere. Tüm filmlerimi böyle izliyorum ve her sahnede altyazıyı okuyabiliyorum, fakat bazen bir filmi flash'a atıp televizyonumda izliyorum. Televizyondaki altyazı ayarlarında sadece boyut ayarlama mevcut. Haliyle beyaz sahneler de falan altyazı okunamaz oluyor. Ben bunu "VLC" deki gibi arkasına siyah bant çekip tekrar renderlayıp yani ayarladığım altyazı ayarları ile altyazıyı filme gömüp sonra da televizyonum da izlemek istiyorum. Bunu "VLC" den dönüştür/kaydet seçeneği ile ayarladığım altyazıyı filme gömebiliyorum, fakat çok uzun sürüyor, film kaç saat ise en az o kadar saat alıyor. Başka programlara baktım, onlar maksimum 30 dk da renderlayıp çıkartıyor. Ama onlarda da benim istediğim özellik olan "VLC" deki arka plana siyah bant çekme özelliği yok, sadece klasik ayarlar mevcut; Altyazı rengi, boyutu, fontu gibi. Benim sizden ricam, görselde ki gibi altyazının arkasına bant çekebileceğim ve render süresi hızlı olan bir program önermeniz.

Denediğim, (bant ayarı olmayan) programlar şunlardır:
Aiseesoft Total Video Converter
Bigasoft Total Video Converter
Movie Maker programına da baktım, filmi ekledim, fakat bir türlü altyazıyı ekleyemedim codec hatası verdi. Ama codecler zaten yüklü. Eğer Movie Maker da bant çekme özelliği var ise, codec hatasını nasıl çözebileceğimi, altyazıyı nasıl yükleyeceğimi anlatabilirsiniz.

1.png

Adsız-min.png

saltinirmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Any Video Converter programına bir bak istersen. Altyazı ayarları var. Nornal convert işleminde hızı iyi ama altyazı gömme ne kadar hızlı bilmiyorum.

customize-subtitle-options.jpg

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Any Video Converter programına bir bak istersen. Altyazı ayarları var. Nornal convert işleminde hızı iyi ama altyazı gömme ne kadar hızlı bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 90158
Teşekkürler. Baktım fakat arka planı istediğim gibi yapmıyor daha kötü oluyor :)
1.resim vlc
2.any video converter

Ekli dosyalar

• wdd-min.png
    wdd-min.png
    650.8 KB · Görüntüleme: 163
  • 1-min.png
    1-min.png
    592 KB · Görüntüleme: 155

saltinirmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Teşekkürler. Baktım fakat arka planı istediğim gibi yapmıyor daha kötü oluyor :)
1.resim vlc
2.any video converter

Evet çok iyi olmamış. Mesela arkaplana renk koymasanda altyazı rengini değiştirsen? Mesala koyu sarı gibi?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Handbrakeyi boyut düşürmek için kullanıyorum. Ama bir çok kişi toplu şekilde altyazı işlemleri içinde kullanıyor diye biliyorum.
Bir incele istersen. Free.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Evet çok iyi olmamış. Mesela arkaplana renk koymasanda altyazı rengini değiştirsen? Mesala koyu sarı gibi?
Handbrakeyi boyut düşürmek için kullanıyorum. Ama bir çok kişi toplu şekilde altyazı işlemleri içinde kullanıyor diye biliyorum.
Bir incele istersen. Free.
Buldum. Aegisub programı istediğimi yapıyor, şu video yardımcı olur yapmak isteyenlere.