Film indirirken nelere dikkat edersınız?

Bu konuyu okuyanlar

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
kaliteli görüntüsü olum olmadınına bakıyorum ts cam telesyc yazanları indirmiyorum bunlar sineme cekimi oluyor :D

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Benim için İlk Öncelik Görüntü Kalitesi

İkincisi ise İngilizce ise Tam Alt Yazısını Olup Olmaması

Üçüncüsü İse IMDB Puanı
IMDB puanı demıssın ya ben mesela puanı dusuk ama seyırı zevk veren cok fılm bılıyorum ben sahsen puanlara onem vermıyorum

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
IMDB puanı demıssın ya ben mesela puanı dusuk ama seyırı zevk veren cok fılm bılıyorum ben sahsen puanlara onem vermıyorum

Yok feerleas Puana Bakarım En Azından Film Kalitesi Bakımından Bir Fikrim Olur

Yani Puani Çok Yüksek Ama İzlemek İstemediğim Bir Sürü Film Vardı . Rasgele Herhangi Birini İzlediğimde Film Çok Hoşuma Gitti !

Yani Puan Birazda Genelleme İle Alakalı

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Benim için önemli olan filmleri 1080p olarak indiriyorum, eğer bulamazsam 720p olarak indiriyorum.

Elimdeki filmlerin çoğu divx formatındadır ve cd olarak saklamaktayım. Cd çantasında ayrıca Dvd kopyaları da bulunmaktadır. Film biriktirmeye başladığım zamanlardan bahsediyorum :D :D

Bunların dışında 500 Gb ve 1 Tb'lık harici disklerin içerisinde de filmlerim bulunmaktadır. Bu sıralar artık onların içlerini boşaltmaya başladım, çünkü sığmıyor :D :D

Harici disklerin içerisinde olan divx formatındaki filmleri Dvd'ye kayıt etmeye başladım.

Bir Dvd'ye 5 ile 6 arası divx film yazdırılabiliyor, tabii film 2 Cd değilse :D :D :D

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Valla filmleri divx indiriyorum filmi beğendiysem 500gb lıK HDD saklıyorum öyle altyazılı camrip filmleri ne indiririm nede seyrederim

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
her cıkan yeni filmi izlerim :D

cenk_kusje

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende 720p yada brrip indiririm.ses kaliteside önemli benim için.6 kanallı filmleri indiriyorum ki 720p ile brrip lerin hepsi 6 kanallı sese sahip.

imdb puanı benim için önemli.7 nin altındaki filmleri indirmemeye özen gösteriyorum.
haa çok merak ettigim bir filmse ister 1 puan alsın gene indiririm:)

setcom_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
0
en az dvd-rip olmasına özen gösteriyorum. kalite olarak bunun altındakileri indirmiyorum. bu diziler içinde geçerli. hep dvd-riplerinin çıkmasını bekliyorum. ses olarak ac3 olmazsa olmazım. doğal olarakta indirdiğim filmler genelde 2cd oluyor. şu sıra yeni hevesim br-rip ac3 olan filmler. yavaş yavaş dvd-ripide bırakıyorum. 1yıl sonra büyük ihtimalle vcdye yaptığım gibi yaparım dvd-ripe de. filmleri harici sabit diskte saklıyorum. hem yanımda taşıması da kolay oluyor. onun dışında dvd ya da cd ye çekmiyorum. zaten bir filmi en fazla 2 kere izlerim. 3. çok nadirdir. sabit disk bozulsa da gam yemem :))

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
degerlı yorumlarınız ıcın tesekkur ederım konuyu dahada acalım mumkunse nerelerden ındırırsınız fılmlerı ındırme yonetıcılerı kullanıyormusunuz mesela bugıbı yorumlarınızıda eksık etmezsenız sevınırım anlasılan okı herkez hdd kullanıyor pekı kullanmıyanlar ıcın yuksek cozunurluktekı fılmlerı nasıl sakladıgınıda yazabılırlermı acaba

bost35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD saklıyorum 3 yıldır hiç sorun çıkmadı dvd cd korumak gerekli ama hdd korumama gerek yok Film indirmeye gelince Sadece DivX ve Online izlerim beğenirsem DivX Movies klasöründen Harici Hdd ye aktarıyorum..Arşiv için indirmem amacım kuzenim iş seyehatlerine falan gidiyor otelde falan diz üstünde izliyor film zevklerimizde aynı olduğu için beğendiklerimi indirip onun pc naklediyorum Sinema çekimi olmadığı sürece görüntü kalitesi problem olmaz amaç izlemiş olmak sonuçda 3 5 boyut izlemek falan aslında hikaye sonuçda sürekli karşımda durmayacak gün doğumunu izlerken kahvaltı yapmıyorum iş güç daha önemli film görüntü kalitesi film bittikten sonra beynimizin bize sunduğu kadar kaliteli daha fazlası değil..

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
aslında bır cok faktor var ekranın wıdescren olması ses sıstemı bunlardan yana sanslıyım ama hdd acısından sıkıntım var ve ben genede dvd ye yazdırma taraftarıyım ama 1080pm fılmler soz konusu olunca sıkıntı yasıyorum bıldıgınız fılm bolme programları varmı acaba tavsıye edebılecegınız

-Harici HDD saklıyorum genelde .mkv indirmeye özen gösteriyorum ve arşivimde saklamak istediklerimi "split archive pack"* olarak indiriyorum
.xvid olarak indirdiklerim ise izledikten sonra siliyorum.

-DVD'ye atıp güvenli koşullarda saklamak en güvenlisi ama sonuçta 'koşullar' değişken bu nedenle HDD saklamak birçok koşulda güvenli.

_ *(yani 50-100 mb arası 30-40 tane .rardan oluşan dosyacıklar yanlarında .nfo hash değerleri falanda oluyor)

1080p filmi bölmek daha önce yapanı hiç görmedim. .RAR'larsın 4.7 gb olarak ikiye bölersin ama bunuda denemedim çok uzun sürer. En iyisi dediğim gibi 1080p filmleri split archive olarak indirirsin içinden diyelim 80 tane 100mblık dosya çıktı bunları 2 dvd'ye sığacak şekilde ayırıp kayıt edersin. İzlemek istediğinde iki dvdyide sırayla HDD atıp çıkartırsın.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Film hakkında yapılan eleştirilere bakarım. (İmdb puanı ve sinemalar.com eleştirileri)

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
1080p filmi bölmek daha önce yapanı hiç görmedim. .RAR'larsın 4.7 gb olarak ikiye bölersin ama bunuda denemedim çok uzun sürer. En iyisi dediğim gibi 1080p filmleri split archive olarak indirirsin içinden diyelim 80 tane 100mblık dosya çıktı bunları 2 dvd'ye sığacak şekilde ayırıp kayıt edersin. İzlemek istediğinde iki dvdyide sırayla HDD atıp çıkartırsın.
bu dedıgın de guzel velhasıl kelam split archive fılmlere denk gelmekde bır mesela dımıyanılıyormuyum

Frank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Arşiv programı olarak pivx'i kullanıyorum.Freeware bir program ismini giriyorsun otomatik olarak imdb'den beyazperde'den vs bilgilerini Türkçe ingilizce konularını oyuncularını ve resimi çekiyor ve excel'e export ediyor.Film indirirken ilk önce film'in konusu ve konusuna göre görüntü kalitesine bakıyorum.İyi filmlerin tabiki bluray'ini bulmaya çalışıyorum.1080p,720p gibi..yaklaşık 400'e yakın filmim oldu.Hepsinin excel'de kayıtı var.Filmleri external diskte bulunduruyorum.Dvd pek sağlıklı olmuyor ya bozuluyor ya da gelen arkadaşlar vs alıp getiricem bahanesiyle uçup gidiyor.O yüzden external'da tutmak daha sağlıklı benim düşüncem..

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Film indirirken sırayla
Filmin aldığı puana:IMDB ve Beyazperde
Filmin rengine [Siyah beyaz mı Renkli mi (siyah beyazsa indirmem)]
Filmin Seed sayısına
Filmin Ripper'ına (FXG aXXo ve şu an aklıma gelmeyen bir kaç ripper terchimdir)

Filmler Sinema çekimiyse (AC TS vb.)
Varsa Ss ine yoksa yorumlarına (A:x V:x olarak söylüyo izleyenler)
Seed sayısına ve aldığı puana

genelde 700mb lık divx leri depoluyorum max. 1gb oluyo filmin boyutu 4,7lik bir dvd ye yaklaşık 5 film sığabiliyo
Arşiv HDD de (önceden yer olmadığından Dvd ye çekiyodum)

attorney

Doçent
Reaksiyon puanı
18
dostum senın o dedıgının fılmlerı ayırma ıslemını vırtual mod ıle yapılıyordu sanırım

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
*imdp,sinema,beyazperde puanlarına ve yorumlarına bakarım :)
*x264/h264 kodeckli filmler tercihimdir :) lanet olsun divx filmlere :) en az dvdrip indiririm :)
*pc başında ve 17" LCD ekranda seyrettiğim için filmi belli edecek kadar kalite yeter :)
*bazı yüksek çözünürlüklü filmlerin x264 kodeklisini veya özel x264 kodeğiyle hazırlanmış yüksek çözünürlüklü filmleri kesinlikle indiririm...
*çok kötü bir film ise kesinlikle silerim :) normal bir film ise HDD dolana kadar bekler :) iyi filmi silmem :)

tedirginnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
feerleas virtualdub ile mkv ları bolemezsin mkv ları bolmek için mkvmerge diye bi program var mkv uzerindeki herturlu işlemi onunla yapıyorsun altyazı gomme ses ekleme bolme

konuya gelince indirdiğim filmler eğer film kotuyse hiç indirmem eğer film birazcık izlemeye değerse 720p indiririm eğer film iyiyse 1080p indiririm eğer film çok iyiyse bluray olarak indiririm hd film nerden indirilir diyorsan hdbits.org hdbits.ro hd-torrents.org chdbits.org hdstar.org awesome-hd.net hdme.eu tracker.hdclub.com.ua

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
lınk ıcın tesekkur ederım ve yorum yazan arkadaslardan konuyu bırazdaha detaylandırmasını ıstesem mesela nerden ındırdıgınız ındırme yonetıcısı kullanıyormusunuz

Flashget ile Rapidshare üzerinden indiriyorum :D :D :D

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Flashget ile Rapidshare üzerinden indiriyorum :D :D :D
bende aynen senın gıbı yapıyorum ama bu torent kullanan arkadaslara sormak ıstıyorum ındırırken hızını tam olarak kullanabılıyorlarmı acaba ve 4gb fılmı ne kadar surede ındırıyorlar

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Sadece kalitesine bakarım. Bide alt yazı olmamasına dikkat ederim. Nefret ediyorum da :)

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Sadece kalitesine bakarım. Bide alt yazı olmamasına dikkat ederim. Nefret ediyorum da :)
kalıteden kastın hd goruntuyse eger ozaman alt yazısız olmaz malum cıkan her fılm turkce olmuyor bence sen fılm ındırmekte sıkıntı cekıyorsundur:wink:

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
nasıl oluyo o :D tam anlamadım :D

kalıteden kastın hd goruntuyse eger ozaman alt yazısız olmaz malum cıkan her fılm turkce olmuyor bence sen fılm ındırmekte sıkıntı cekıyorsundur:wink:
HD değil de yeni çıkan filmler kamera çekimi oluyor mesela. Öyle filmleri tercih etmem. Birde orjinal filme altyazı bindiriyorlar onları sevmiyorum. Alt yazı takip edemiyorum film izlerken :D

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
HD değil de yeni çıkan filmler kamera çekimi oluyor mesela. Öyle filmleri tercih etmem. Birde orjinal filme altyazı bindiriyorlar onları sevmiyorum. Alt yazı takip edemiyorum film izlerken :D
cnbc-e izle yavaştan alışıyo insan :D:D sonra tr dubların suratına bile bakmıyosun :D:D

SDNnin film arşivcileri belli oldu:D
tüh kendimizi ele verdik görüyomusun :D

Son mesajlar