Film indirirken nelere dikkat edersınız?

Bu konuyu okuyanlar

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Konuyu acmamdakı ana amac hangı kalıtede fılmler ındırmeye ozen gosterıyorsunuz arsıv yapıyormusunuz yaptıgınız arsıvlerı cd yada yedek harddısk temı saklıyorsunuz kullandıgınız cd lerın markası nedır ve fılm bolme programları kullanıyormusunuz

ben hd goruntu fılm ındırmeye ozen gosterıyorum 720pm 1080 pm fılmlerı ındırmeye yanasmıyorum cunku cd de depolamak ıstıyorum malum 1080pm fılmlerın boyutu buyuk oldugu ıcın cd ye atamıyorum

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
HDD de saklıyorum,mümkün oldukça en yüksek kalitede filmleri indiriyorum.DVD de saklamıyorum,nedense DVD ye hiç güvenemem.En iyisi taşınabilir HDD :)

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
HDD de saklıyorum,mümkün oldukça en yüksek kalitede filmleri indiriyorum.DVD de saklamıyorum,nedense DVD ye hiç güvenemem.En iyisi taşınabilir HDD :)
bır acıdan haklısın ama hdd nın yanma olasılıgıda var dımı

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Yanma olasılığı var tabi ama şimdiye kadar öyle birşey başıma hiç gelmedi.Tabi DVD ye yazıp iyi bir şekilde saklarsak onunda başına bişey geleceğini sanmıyorum ama yinede en iyisi HDD gibi geliyor bana :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Başlıkta niye " i " harfi ile başlayıp " ı " harfi ile devam ettin.Çok kötü görünüyor başlık böyle.
Konuya dönecek olursak sinema tarihinde önemli yeri olan filmlerin 720p dual Tr Eng destekli olanlarından ediniyorum.Ama ağırlıklı olarak kısa animasyonlar ilgimi çekiyor.Hepside harici 500lükte duruyor.

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Yanma olasılığı var tabi ama şimdiye kadar öyle birşey başıma hiç gelmedi.Tabi DVD ye yazıp iyi bir şekilde saklarsak onunda başına bişey geleceğini sanmıyorum ama yinede en iyisi HDD gibi geliyor bana :)
ıste bende onu dusunuyordum dvd ye atıp ıyı kosullarda sakladıkmı sorun cıkmaz bence

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben sadece beğendiğim ve tekrar izlemek istersem diye saklamak istediğim filmleri 1080p indiriyorum. HDD sorunum yok çok şükür :) hiç de olmadı :) inşallah da olmaz :)

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
-Harici HDD saklıyorum genelde .mkv indirmeye özen gösteriyorum ve arşivimde saklamak istediklerimi "split archive pack"* olarak indiriyorum
.xvid olarak indirdiklerim ise izledikten sonra siliyorum.

-DVD'ye atıp güvenli koşullarda saklamak en güvenlisi ama sonuçta 'koşullar' değişken bu nedenle HDD saklamak birçok koşulda güvenli.

_ *(yani 50-100 mb arası 30-40 tane .rardan oluşan dosyacıklar yanlarında .nfo hash değerleri falanda oluyor)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
İlk bakacağım elbette kalitesidir. Sürekli olarak brrip, bdrip, 720p, 1080i, 1080p filmlere yöneliyorum. Camrip ve hatta dvdrip dahi indirmiyorum.
Monitor'um bir hayli büyük olduğundan, bu halde film izlemek işkence oluyor.
Ağzına kadar dolu biri 320gb, diğeri 250gb disklerim var ve çekmecemdeler.
Sistemimde de 2x1tb + 250gb sistem dizinim olmak üzere üç diskim var ve onlar da çoktan dolduğundan kalitesiz ne varsa silmekle uğraşıyorum şu aralar.:)

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Dvdrip'ten aşağısını indirmem. Trdublaj olmayan hiçbir film indirmem. Her ne kadar hepsini izlemesemde ne var ne yok indiririm (arşiv hastalığı) .

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
aslında bır cok faktor var ekranın wıdescren olması ses sıstemı bunlardan yana sanslıyım ama hdd acısından sıkıntım var ve ben genede dvd ye yazdırma taraftarıyım ama 1080pm fılmler soz konusu olunca sıkıntı yasıyorum bıldıgınız fılm bolme programları varmı acaba tavsıye edebılecegınız

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
bende dvd de saklıyorum ..saklıyordum taki kız arkadaşlarımı ziyaret edene kadar , bu bende kalsın vs derken elimde film kalmadı.divx olarak indirmek daha çok kullandığım yöntem.az yer kaplasın ve orta kalite olsun yeter ;)

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bende coğunlukla 1080p yada 720p indiriorum blurayini bulamadıysam daha cıkmamıssa izlemek istiosam anca xvid yada dvd'sini indiriorum 3tb hdd var 1.5bucuk tb'dan fazlası film ayrıca 500gb harici hdd de diziler var

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İndirirken ilk önceliğim film yabancıysa kesinlikle tr dublaj indirmem. Eğer film tavsiye edilmişse,imdb puanı çok yüksekse, fazla aksiyon içeriyosa, indirmeye değecekse en kalitelisini indiririm (BRRip, 720p vb). Ama komedi gibi pek fazla aksiyon olmayan filmleri dvdrip indiririm

İndirdiğim filmleri izledikten sonra ne yaptığıma gelirsek Silerim eğer lazım olursa yine indiririm :D

vuralege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki bahsettiğiniz bu filmleri bu kadar yüksek kaliteden nereden indiriyorsunuz.Söyleyinde Bizde İndirelim. :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kaliteli filmlerin mHD veya 720p olanlarını indiriyorum. Çift ses varsa da indiriyorum. Diğer filmlerin DVDRip olanlarını indiriyorum. MP4, Cam, TS, R5 vs. asla indirmem. Hepsini DVD'de saklıyorum.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Film indirme seyansı
1.divxplanet haftanın en çok indirilenlerine bakılır.
2.Türk torrent sitesinden simple.avi yoksa caps lere bakılır.
3. imdb puan genre bakılır.
4. public torrentten link bulunup downloada bırakılır.
5. Bu işlemden önce indirdiğim film izlenir.
6. işlem tekrar edilir.
not: 700mb lık xvid ripler secilir ki 2 saat seyir sırasında sıradaki film inebilsin beklenmesin :)

İstisnalar kaideyi bozmaz izlediğim filmleri genellikle silerim zaten silmediklerimi 720hp dual TR Eng olarak indirip hdd'm de saklıyorum. misal yüzüklerin efendisi extended boxset :)

Orjinal dilinden başka dilde film izlemem fıransızca da olsa almancada olsa orjinal seslendirmesiyle izlerim. Tabiki alt yazılı.

Öyle çılgınlar gibi neymiş değilmiş altyazısı çıkarmı çıkmazmı bakmadan indirmem, filmi indirmeden önce kesinlikle altyazısını kontrol ederim zaten ona göre altyazısı olan ripleri tercih ederim. Yoksa cılgına dönerim :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Xvid, Divx olarak indiririm genelde. Hepsini dvdde saklarım, dvd olmadığı zaman hddde olurlar. Alt yazılı olarak sadece 1 tane film indirdim, diğerleri hep TR dublajlıdır. Elime 1000e yakın dvd geçince kuzenimin arşivinden de kopyalama yaparak yararlanmayı düşünüyorum:)

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Arşiv yapmıyorum, DVD/CD gibi ortamlar bir süre sonra kısmen veya tamamen bozulabiliyor. Tekrar izlenebilir olan filmleri bir süre daha sabit diskimde tutuyorum, geri kalanları siliyorum. Zaten internet hızı arttıkça indirip izlemek gereksiz hale gelecek. Bütün filmleri çevrimiçi izlemek mümkün hale gelecek.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Her şeyden önce bütün filmlerinin yüksek çözünürlükte olmasının çok fayda sağlamayacağını düşünmek gerekir. Her filmin full HD versiyonu aynı zevki vermez. Eğer değecek bir film ise, ayrıntılar önemliyse (görsel efektler vb gibi) yüksek çözünürlük tercih edilebilir, bunun dışında yüksek çözünürlük gereksiz veriden başka bir şey değildir ve sadece HDD'yi doldurur, başka da bir işe yaramaz. :)

Saklamak için HDD iyi bir çözüm olsa da zavallı HDD'lerin sadece film kaydetmek için kullanılması bence arabanın hakkını vermemektir. :) Ayrıca bu işin de çok korsanı çıktı, içi film dolu HDD'ler satıyor millet, ayıptır diyorum. :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Başlıkta niye " i " harfi ile başlayıp " ı " harfi ile devam ettin.Çok kötü görünüyor başlık böyle.
Konuya dönecek olursak sinema tarihinde önemli yeri olan filmlerin 720p dual Tr Eng destekli olanlarından ediniyorum.Ama ağırlıklı olarak kısa animasyonlar ilgimi çekiyor.Hepside harici 500lükte duruyor.

Neden "i" yerine "ı" harfi kullandığını sorsana önce? :) Ha pardon, tercih meselesi.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Geneli dvdrip olarak indiriyorum çok sevdiğim film varsa en yüksek kalitede indiriyorum 80gb tuttuğu bile oluyor HDDlerimde saklıyorum :)

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
herkes hdd dı kullanıyor anlasılan pekı dvd ye yazdıranlarda var aramızda pekı yuksek boyutlu fılmler 1080pm mesela bu fılmlerı bolmek ıcın program kullananlar varmı aramızda ve sanırım cogu kısı alt yazılı fılm ızleme taraftarı

xdangerx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
boyutu en küçük ve kalitesi yüksek filmleri indiriyorum(mp4 mkv gibi) genellikle izlediklerimi siliyorum tabi arşivlenecek kadar güzelleri hdd'de saklıyorum..

attorney

Doçent
Reaksiyon puanı
18
ben genelde brrip indiriyom goruntu ve boyut acısından en ıdealı

hdd saklıyorum nedense hep cd dvd den nefret etmısımdir

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Film indirirken dvdrip yada dvd olmasına dikkat ederim harddiskte saklarım...

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
fılm bır tutkudur aslında arsıvcılık gıbı pekı fılmlerını dvd ye atan arkadaslar hangı marka cd kullanıyorsunuz ve hala ısrarla soruyorum ındırdıgı fılmlerı cd ye atan arkadaslar mesela 1080pm fılm ındırdıgınızde fılm bolme programları kullanıyormusunuz

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Benim için İlk Öncelik Görüntü Kalitesi

İkincisi ise İngilizce ise Tam Alt Yazısını Olup Olmaması

Üçüncüsü İse IMDB Puanı

Son mesajlar