FIFA 13 Ultimate Team Bilgi Paylaşımı Alanı

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
Böyle bi bölüm gerekli diye düşündüm.. öncelikle bu modda oynamak için oyunun orijinal olması gerekiyor. ilk olarak şu videoya göz gezdirelim detaylı açıklama fazlasıyla mevcut.
http://www.youtube.com/watch?v=MhCcoTeo93A

kısaca bahsedecek olursam da.. öncelikle takımımıza bir isim verip oluşturuyoruz. oyuncular 3 kısıma ayrılmış . bronz gümüş ve altın oyuncular olarak. kabaca anlatacak olursam 50-60 lık oyuncular bronz. 70 civarı gümüş(silver) 80 ve yukarısı da altın (gold) oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. oynadıgımız maçlardan coin kazanıyoruz. coin bir bakıma transferlerde kullanacağımız para anlamına geliyor. oyunda paketler mevcut . örneğin bronz paketlerden bronz oyuncular çıkıyor ve bronz paketin ücreti sanırım 400 coins.. bunun yanında takımı motive edecek hoca sağlık elemanı ve stadyum bulmak çok önemli. ve bununla beraber takımın kimyası çok önemli.. örneğin birbirini tanıyan,aynı ülkenin vatandaşları,aynı ligde oynayan oyuncularla kurulu bir takımın kimyası (chemistry) daha yüksek oluyor ve bu da takımınızla güzel sonuçlar alabilmeniz için en önemli faktör. modlara gelince de hem online hem de single player olarak turnuvalara ve sezonlara katılarak para kazanabiliyorsunuz ve friend listteki arkadaşlarınızla maç yapabiliyor ve oyuncu satıp takas edebiliyorsunuz. oyundaki trade kısmında oldukça kapsamlı.

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Ultimate Team çok zevkli. Ben de bir Brezilya kadrosu kurdum çok iyi gidiyordum ama üst üste mağlubiyetler alınca takım moralmen çöktü, önüne geçemedim, gelene geçene yenilmeye başladı takım, attığın paslar yerine ulaşmıyor, hava toplarını alamıyorsun, kafa vuramıyorsun çok can sıkıcı bir durum. Neyse ki çözdüm meseleyi. Bilgisayara karşı oynayıp birkaç galibiyet alınca takım düzeldi.

Yalnız maç yaparken öyle kişiler çıkıyor ki karşına, onları görünce

NtSGb.gif

Adam topu alıp geçiyor kendi yarı sahasına, başlıyor paslaşmaya veya en uzak köşeye gidip orada bekliyor.

vlkn1907

Profesör
30 Ağustos 2012
1,179
0
0
fut de oyuncularımda kartta kırmızı renkli bişey çıkıyo ve oyuna giremiyorum oyuncuların isimleri yazıyor ne yapmam gerekir

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
Ultimate Team çok zevkli. Ben de bir Brezilya kadrosu kurdum çok iyi gidiyordum ama üst üste mağlubiyetler alınca takım moralmen çöktü, önüne geçemedim, gelene geçene yenilmeye başladı takım, attığın paslar yerine ulaşmıyor, hava toplarını alamıyorsun, kafa vuramıyorsun çok can sıkıcı bir durum. Neyse ki çözdüm meseleyi. Bilgisayara karşı oynayıp birkaç galibiyet alınca takım düzeldi.

Yalnız maç yaparken öyle kişiler çıkıyor ki karşına, onları görünce

NtSGb.gif

Adam topu alıp geçiyor kendi yarı sahasına, başlıyor paslaşmaya veya en uzak köşeye gidip orada bekliyor.

original oyun alıpta ultimate team modunda oynamayan.bakıp çözemeyen çok kişi var ve sanıldığı gibi hiç de karışık değil.ve diğer modları topla ultimate modunun yanına yaklaşamaz o kadar kapsamlı o kadar zevkli. sezonda 1.lige yükseldiğin taktirde ligde kalmayı başardıgın her sezon için yaklaşım 8000 coins veriyor ki bu ciddi bir rakam ( ek bilgi olarak yazdım) .son cümlene gelince o dediğin şeyi rakip her futbol oyununda yapabilir bu onun karakteriyle ilgili bence. sana denk geldi mi diye sorarsan hayır bana hiç böyle oynayan biri denk gelmedi.
benim darlandığım nokta ise takım gücü ve kimyası düşük olan takımların kök söktürmesi :) bunun sebebi de o takımın sahibinin fantazi takımı yaratmasıdır.hani karşımdaki beni ezik görsün fark yaparım desin ben sahaya çıkayım döktüreyim mantığı diye düşünüyorum :)

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Benim de kimya 60-70 iken 100'lükleri yendiğim çok olmuştur. :)

Ayrıca isimlerini not aldım zaten o kişilerin, tekrar karşıma çıksınlar görürler:p. Dün mesela biri aynı hareketleri yaptı sonra 3-2 öne geçtim, kendi yarı sahama çekilip onun yaptıklarının aynısını yaptım ve çok rahatladım, neymiş anlamıştır inşallah. :D

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
fut de oyuncularımda kartta kırmızı renkli bişey çıkıyo ve oyuna giremiyorum oyuncuların isimleri yazıyor ne yapmam gerekir

tam anlayamadım ama çok büyük ihtimalle oyuncunun sözleşmesi bitmiş. trade den veya paket açarak sözleşme alıp onu oyuncuya uygulamalısın dostum

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
Benim de kimya 60-70 iken 100'lükleri yendiğim çok olmuştur. :)

Ayrıca isimlerini not aldım zaten o kişilerin, tekrar karşıma çıksınlar görürler:p. Dün mesela biri aynı hareketleri yaptı sonra 3-2 öne geçtim, kendi yarı sahama çekilip onun yaptıklarının aynısını yaptım ve çok rahatladım, neymiş anlamıştır inşallah. :D

bazen maçta öyle bir geriilim oluyorki hissediyorum:) ve öne geçtikten sonra saçma sapan çalımlar gol hareketleri falan yapıyorumki adam bazen sinirden oyundan çıkıyor ahahah :D bu arada bir gol sevinci kombom varki..karşımda oynayan en iyi arkadaşım olsa o bile sinirlenip küfür eder iddia ediyorum buna !:D

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Ultimate Team oynayan pek yok herhalde.

Varsa takımları paylaşalım, oyuncu önerelim, son bilgileri paylaşalım vs.

Söz gelimi Drogba olmayacakmış FUT'ta. Yoğun ısrarlara rağmen...

vlkn1907

Profesör
30 Ağustos 2012
1,179
0
0
[MENTION=51495]trnc[/MENTION] yine imdadıma koştun Allah senden razı olsun ama nasıl transfer yapacam kısaca anlatabilirmisin

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Burak Yılmaz'ın if'i çıkmış; akşam 20.00'den sonra paketlerden çıkmaya başlayacak.

ETvj9M3.png

STARTING 11:

GK: Thibaut Courtois, Atlético de Madrid - 79>80
CB: Ezequiel Garay, SL Benfica - 80>81
CB: Diego Colotto, RCD Espanyol - 76>78
CB: Rio Ferdinand, Manchester United - 83>84
RB: Séamus Coleman, Everton - 74>74
CDM: Nuri Şahin, Borussia Dortmund (Liverpool) - 82>83
CDM: Ryan Donk, Club Brugge - 73>74
CM: Claudio Marchisio, Juventus - 84>86
LM: Eden Hazard, Chelsea - 87>88
ST: Burak Yılmaz, Galatasaray SK - 82>83
LW: David Villa, FC Barcelona - 85>86

SUBS:

GK: Bill Hamid, D.C. United - 66>70
RB: Coke, Sevilla FC - 73>74
RM: Wahbi Khazri, SC Bastia - 72>74
CAM: Jay Rodriguez, Southampton - 75>77
ST: Alejandro Gómez, Catania - 79>80
ST: Rory Patterson, Derry City - 59>64
ST: Jon Parkin, Fleetwood Town - 65>70

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba. Antrenorun kontratini birturlu yenilyemedim. Acil yardim lutfeeeeeen

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
50 tane gold paket açmışımdır 1 tane adam akıllı yıldız oyuncu çıkmadı :)!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şu ut'ciler eklesin biraz maç yapalım yaa :)

saytun94

çok iddialı değilim biraz yavaş oynayın :D

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
şu ut'ciler eklesin biraz maç yapalım yaa :)

saytun94

çok iddialı değilim biraz yavaş oynayın :D

ekleyeceğim . tamam ilk 15 dakikada baskılı oyunla 2-0 a skoru getirip daha sonra da oyundaki tempoyu düşürtürüm oyuncular yorulmasın %30 fitness veren kartların satış tutarı arttı zaten :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende şu an pes var ama bundan sonra fifa alıcam fifa 14'ü alınca bu ultimate team'ı oynamak için neler gerekli bu mod oyunun içinde var mı ekstradan gidip mi satın almak lazım (PS3)