Soru Fibere Geçme Hk.

Bu konuyu okuyanlar

MrKonce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Selamlar, bu yıl sonunda Türk Telekom evde internet ile olan sözleşmemiz bitiyor. 1 sene sonra başka bir yere taşınma durumumuz var yani seneye üniversite sınavımdan sonra duruma göre bakacağız. Türk Telekom'da malum 2 senelik tahahütler yapıyor. Yaklaşık 2012'den beri 9 yıla yakındır kullanıyoruz. Bina 15 yıllık falan yani bakır kablolar var ve Max 8 MB alabiliyorum. Paketim de 8MB'lik zaten. 75TL ödüyoruz. Şimdi tahminimce 2 yıllık tahahüt + 10 TL daha gelebilir (yeni tahahüt) ve yani 8MB internete 85TL ödemek istemiyorum. (15tl farkla 100mb alma şansım varken). Mahalleye 1.5 yıl önce fiber internet geldi. Kutu köşede görebiliyorum. Hatta yan komşu 100 MB kullanıyor. TurkNet'ten baktığımda ise 84MB bana da hız veriyor. Şimdi benim birkaç sorum var. TurkNet veya millinecom fark etmez birine geçeceğim süreç nasıl işliyor? Yani fiber interneti eve nasıl alabilirim? Tahahütsüz olması benim için daha faydalı çünkü dediğim gibi sınavdan sonra durumlara göre taşınabiliriz. Modemi de kendim almak istiyorum ama bu konu hakkında bilgilendirebilecek tecrübesi olan var mı? Aynı şekilde eğitim olduğu için max yaz içinde çözmem gerekiyor yada tahahüt bitmeden kasım gibi felan. Şimdiden teşekkürler.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Eğer fiber ftth ise size de gelmemişse yapacak bişey yok binanız eskidir ama eğer vdsl varsa ki dediğiniz vdsl türknette gözüken 85mbps paketi alabilirsiniz

MrKonce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Eğer fiber ftth ise size de gelmemişse yapacak bişey yok binanız eskidir ama eğer vdsl varsa ki dediğiniz vdsl türknette gözüken 85mbps paketi alabilirsiniz
Yani gözüken var şuan hatta yan apartmanda mevcut ama henüz bizim apartmanda zaten yarısı yaşlı fiber kullanan görmedim hatta dışardaki kutu bizim eve daha yakın arada tt arabası bizim evin önüne park ediyor. Yani fiber mahallede hatta yan apartmanda var ama biz bunları eve nasıl alabiliriz ? Daha önce deneyen oldu mu ?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Yani gözüken var şuan hatta yan apartmanda mevcut ama henüz bizim apartmanda zaten yarısı yaşlı fiber kullanan görmedim hatta dışardaki kutu bizim eve daha yakın arada tt arabası bizim evin önüne park ediyor. Yani fiber mahallede hatta yan apartmanda var ama biz bunları eve nasıl alabiliriz ? Daha önce deneyen oldu mu ?
eğer yan apartmana getirdilerse ve size gelmediyse binanız projeye dahil edilmemiştir bunu sebepleri de eski ve uğraşması zor olmasından olabilir

MrKonce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
eğer yan apartmana getirdilerse ve size gelmediyse binanız projeye dahil edilmemiştir bunu sebepleri de eski ve uğraşması zor olmasından olabilir
Yan apartman 5 yıllık bu arada o yapılırken sanırım daha çekilmiş olabilir bizimki 15i de geçik 20ye yakın denebilir sanırım

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Yan apartman 5 yıllık bu arada o yapılırken sanırım daha çekilmiş olabilir bizimki 15i de geçik 20ye yakın denebilir sanırım
bizimde apartman 5 yıllık yanımızda 30 yıllık bina vardı türktelekom fiberi getirdi hatta şuan hem türktelekomun hemde türknetin gigafiberi var binamızda diğer ay türknete geçeceğiz ama yan binaya getirmediler şimdi kentsel dönüşüme girdi

MrKonce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
bizimde apartman 5 yıllık yanımızda 30 yıllık bina vardı türktelekom fiberi getirdi hatta şuan hem türktelekomun hemde türknetin gigafiberi var binamızda diğer ay türknete geçeceğiz ama yan binaya getirmediler şimdi kentsel dönüşüme girdi
hmm anladım yani kablolar eski 9 yıl önce ne getirip döşedilerse gri ince kablo zaten sarı felan değil yani

Son mesajlar