Fiber İnternet Hakkındaki Düşünceleriniz Neler?

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğimiz gibi, fiber internet henüz yeni yeni yaygınlaşıyor.

Sizlerin Fiber İnternet hakkındaki düşünceleriniz neler?

Türkiyedeki gelişimi nasıl olur?

Size bu fırsat geldiğinde, Fiber internete geçiş yapar mısınız?

Türkiye ne zaman tam olarak bu sisteme geçer?

Tarifeleri, ücretleri hakkında fikirleriniz neler?

svchost.exe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim fikrimce fiyatlar çok pahalı ayda 60-70 tl,beyaz eşya taksiti öder gibi.Şu net fiyatlarına bence önemli ölçüde el atmaları gerekir.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
fiyatların yüksek olduğu aşikar. ancak fibere geçmek gibi bir şansım olursa tereddütsüz geçerim. bıktım adsl'de kopmalardan.

McFreeder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiber daha hızlı.Fiber hızında adsl ile bağlan en az iki katı para ödersin.Aslında fiber fiyztları fena değil tabi ki dileğimiz biraz daha aşağı çekilmesinden yana

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Aslında süper bir bağlantı ancak daha yaygınlaşmadan bağlantı almamak gerekir yeni olduğu için sıkıntılar çıkabilir ve bu sıkıntıları çok fazla yaşayabiliriz,yaklaşık 1-2 yıl içerisinde daha netleşir ümidiyle beklemek gerekir

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Fiber de de santral muhabeti var diyen fiber teknik servis elemanı beni şu fiber teknolojisine soğuttu açıkçası.

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fiber'de olsa adsl olsa AKK yzünden hepsinin içine ediyolar sağolsunlar. ama tabiki fiber'i isterim ama belki 10 yl sonra belki eve bağlatabiliriz ttnet yada superonline müstakil evlere fiber bağlamaya başladıklarında.

bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fiber, adsl' den pahalı mı? size 49 tl ye 20Mb/s(akk:25gb) internet veriyolar ki sadece internete bağlı kalmak için telefon hattına sabit kullanım ücreti verenler ne olcak? ki hat olmadan adsl kullananlardan 15 tl alınması!
superonline fiberde ....'e kadar hız tahadüt etmiyor, hızınız santrale olan uzaklığınıza bağlı değil. kapınızın önüne kadar istediğiniz hızı getiriyor "fazlasıyla". ben laptop dan bağlandığım için sürekli kablosuz kullanıyorum.
1935733358.png
işte gördüğünüz gibi kablosuz bağlantıda ki hızım.

buda kablo ile bağlandığımdaki hızım
1868685088.png

not: aboneliğim superonline:20mb/s.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=260187]bolatbey[/MENTION] kablolu kablosuz o kadar fark etmez. ayrıca 74 Mbit hız alman çok saçma.

bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
senin için modemin yanına çıkıp tekrar test ettim. :)

kablosuz bağlantı
1938670547.png

bunlarda kabloyu takarak yaptığım testler
1938651033.png
1938658455.png

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Adil kullanım Kotası olduktan sonra isterse 100 mb/s hız olsun neye yarar ki!!!

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
adil kullanımı bulanı tenhada yakalamak lazım...

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
senin için modemin yanına çıkıp tekrar test ettim. :)

kablosuz bağlantı
1938670547.png

bunlarda kabloyu takarak yaptığım testler
1938651033.png
1938658455.png

speedtest arada bu şekilde saçmalıyor :) hizinitestet.com adresinden test etmeni önerebilirim yada olmadı bi FTP testi yap bakalım sonuç ne çıkacak.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
@bolatbey kablolu kablosuz o kadar fark etmez. ayrıca 74 Mbit hız alman çok saçma.

Kablolu kablosuz farketmez ise bana şu olayı açıkla :Okulda kablsuz internet ile video indirirken idm 2-3mb/sn ile indirirken kabloyu bağladığımda 8-10 mb/sn ile indiriyor. Aradaki fark kablolu ya da kablosuz olmasından farketmiyorsa neden farkediyor?

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kablolu kablosuz farketmez ise bana şu olayı açıkla :Okulda kablsuz internet ile video indirirken idm 2-3mb/sn ile indirirken kabloyu bağladığımda 8-10 mb/sn ile indiriyor. Aradaki fark kablolu ya da kablosuz olmasından farketmiyorsa neden farkediyor?

idm hızları abarttığından olabilir. senin kablosuzda normal bir hız alıp kablolu da 70 küsür mbit alman imkansız tarifen 20mbit iken.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
sabit telefon numaranı SUPERONLINE'na taşıyın beleş 20mbps 4GB kotalı interneti 6 ay bedava kullanımını kazanın... kota dolum hızından akk ile nasıl başedeceğinizide bulursun...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
idm hızları abarttığından olabilir. senin kablosuzda normal bir hız alıp kablolu da 70 küsür mbit alman imkansız tarifen 20mbit iken.
Belki anlarsın diye öyle yazdım ama anlamadın kablosuzda hız kayıplara uğrar. Kabloluda daha az kayıp olur bundan dolayı kablolu daha hızlıdır özellikle fiber internet için. Kullandığım için bunu rahatça söyleyebiliyorum. Sadece speedtest değil diğer hız testi siteleri ile de yaptım testi.

En basitinden varsa kablosuz modemin kablosuz ve kablolu olarak dene ve aradaki farkı gör.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Belki anlarsın diye öyle yazdım ama anlamadın kablosuzda hız kayıplara uğrar. Kabloluda daha az kayıp olur bundan dolayı kablolu daha hızlıdır özellikle fiber internet için. Kullandığım için bunu rahatça söyleyebiliyorum. Sadece speedtest değil diğer hız testi siteleri ile de yaptım testi.

En basitinden varsa kablosuz modemin kablosuz ve kablolu olarak dene ve aradaki farkı gör.

Sen beni anlamadın. Adam orda demiş ki kablosuz da 20ye yakın, kabloluda 74 mbit hızım çıktı diyor. Kablo kablosuz arasında fark var evet ama 54mbit fark yok.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Sen beni anlamadın. Adam orda demiş ki kablosuz da 20ye yakın, kabloluda 74 mbit hızım çıktı diyor. Kablo kablosuz arasında fark var evet ama 54mbit fark yok.
Onu diyorsan superonlinedan kaynaklı olabilir forumda başka biriside 20mbit neti varken 35mbit oluyor demişti. Superonline yanlışlıkla veriyor olabilir keşke bana da verse :)

bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BARİZ BİR ŞEKİLDE GÖSTERDİM ortaya bir laf atıp kuyudan nasıl çıkaracaksınız diye bakmıyorum. "bir kerelik hatadır demeyin" diye iki kez yaptım testi ama daha inanman içinde yapabileceğim başka birşey yok... :)

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Fiber internet teknoloji oldukça mükemmel bir düşüncenin ürünüdür ki oldukça mükemmel de işleniyor.Zamana ihtiyacı var.Gelişme sürecinde şuan.

ddyws

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gelse fiber net geçmeyi kim istemez ama ücreti karşılamak bile yetmiyor sadece sitede oturanlar fiber netten yararlanabiliyor

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
artık apartman ve müstakil evlerede girmeye başladılar 6 ay önce başvurdum ( 2 yıl boyunca her kafama estiğinde başvurdum... ) sonunda geldi... SUPERONLINE FIBER OPTIK kullanıyorum şimdi 50mb için TURKCELL ile bağlıyım... 80 puan boşa gitmesin... :)

Son mesajlar