Fiber altyapı

Bu konuyu okuyanlar

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar geçen hafta beni telekomdan aradılar. Kampaya felan varmış. iki saat konuştu. Neyse benim bulundugum yerde fiber yok ve ne zaman gelir diye sordum altyapı döşenmiş fakat aktif edilmemiş dendi.
bugün tekrar aradılar. gene fiberi sordum altyapı hazırlanıyor ağustos ayında aktif olacak dendi.
Sizce yalan mı söylüyorlar? Ki öyleyse duygularımla oynamış olurlar :)

Bu arada ben, bulundugum yerde herhangi bir çalışma vs. görmedim fiber altyapı için evin yakınlarında kazıp kablo vs. değiştirmiyorlar mı? gerçi bu konu hakkında pek bilgim yok ama.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Bir sürü fiber şekli var. Büyük ihtimal dediği doğru olabilir. Döşendi ancak henüz aktf etmemiş olabilirler. Ama önemli olan hangi fiber şekli olduğu. Apartmana kdar mi yoksa mahalleye kadar mı fiber.

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bir sürü fiber şekli var. Büyük ihtimal dediği doğru olabilir. Döşendi ancak henüz aktf etmemiş olabilirler. Ama önemli olan hangi fiber şekli olduğu. Apartmana kdar mi yoksa mahalleye kadar mı fiber.

Aradaki fark nedir ?

Bulundugum yer site değil. o yüzden zannedersem mahelleye döşemişlerdir. oda döşemişlerse.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
fiber olsa FTTH gerçek olandan olurdu... kim bu tırt telekom mu? bazı illerde fiber optik kablo döşemelerini gördüm... Manisa, İzmir v.s.

Reaksiyon puanı
16,118

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Biraz benide aydınlatsanız :(

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
bu apartman yonetımı ile alakalı bir durum. apartman yapılırken kutu konulur. ttnet yetkılılerı de baglar diye biliyorum.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Eminim var dır ama nasıl olur bilemiyorum.

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sonradan baglatma gibi bi imkanımız yok mu?

Fttb Bağlantı ceşidinde kutu dediğiniz switch binanızın alltına döşenir siz ne zaman başvuru yaparsanız cat5 kablo ile dairenize kadar getirilip modeminiz bağlanır böylece fiber internete bağlanmış olursunuz.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Fiber kablo normal bakır kablodan kat ve kat daha hızlı bir kablodur. Tabi bu maliyette bi kablo döşendiğini düşünürsen alacağın hizmet ve fiyatınıda düşünmek gerek. Fiber kablo içinde ışık yönlendiriliyor. Normal ADSL kablosu mu fiber mi deseler tabi ki fiber :)

Reaksiyon puanı
16,118
Turkcell Superonline fiber kabloyu daiye modeme kadar çekip modeme bağlıyor Turk Telekom eski sistemi kuruyor bizim bina eski olmasına ramen Turkcell fiber kabloyu çekti kutuyu ilk koydular sonra kabloyu bağladılar Turk Telekom'da aynı şekilde talep olursa kutuyu koyar kabloları çeker diye düşünüyorum siz taleb edin bunda yalnız olmayın komşularıda dahil edin.

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Fttb Bağlantı ceşidinde kutu dediğiniz switch binanızın alltına döşenir siz ne zaman başvuru yaparsanız cat5 kablo ile dairenize kadar getirilip modeminiz bağlanır böylece fiber internete bağlanmış olursunuz.

Turkcell Superonline fiber kabloyu daiye modeme kadar çekip modeme bağlıyor Turk Telekom eski sistemi kuruyor bizim bina eski olmasına ramen Turkcell fiber kabloyu çekti kutuyu ilk koydular sonra kabloyu bağladılar Turk Telekom'da aynı şekilde talep olursa kutuyu koyar kabloları çeker diye düşünüyorum siz taleb edin bunda yalnız olmayın komşularıda dahil edin.

Ooo böyle başvuruya göre kutu çektiklerini bilmiyordum. iyiymiş.
Ama bizim buraya çekeceklerini zannetmiyorum, cünkü site de oturmuyorum. mahallede bi bina 5 katlı.
Binayı ikna ederim sıkıntı değilde buraya çekmezler tahminimce

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ama bizim buraya çekeceklerini zannetmiyorum, cünkü site de oturmuyorum. mahallede bi bina 5 katlı.

Bölgenizde fiber altyapı varsa binanız için talep edebilirsiniz.site olması şart değil bilginiz olsun.

Reaksiyon puanı
16,118
site olmasına gerek yok kim uyduruyor bunu burası Türkiye site işi bize ters kafasına esen yere bina yapma eğiliminde insanlar yaşıyor bu ülkede bizim apartman sitede değil.

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bölgenizde fiber altyapı varsa binanız için talep edebilirsiniz.site olması şart değil bilginiz olsun.

site olmasına gerek yok kim uyduruyor bunu burası Türkiye site işi bize ters kafasına esen yere bina yapma eğiliminde insanlar yaşıyor bu ülkede bizim apartman sitede değil.

Sağolun arkadaşlar. Peki farzedelim kabul edildi, ne kadar sürede bu işlemler gerçekleşiyor bu konuda bi bilginizz var mı ?

Reaksiyon puanı
16,118
süreye hiç bakmadık ama bir ara her gün periyodik olarak defalarca fiber'e başvurduk nerdeyse mahalle kadar başvurduk ve Turkcell superonline ekibi geldi telefonu Turkcell fibere taşıdık komple apartman geçti ne kadar sürdü bilmiyorum onları rahatsız edecek kadar olabilir...

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
süreye hiç bakmadık ama bir ara her gün periyodik olarak defalarca fiber'e başvurduk nerdeyse mahalle kadar başvurduk ve Turkcell superonline ekibi geldi telefonu Turkcell fibere taşıdık komple apartman geçti ne kadar sürdü bilmiyorum onları rahatsız edecek kadar olabilir...
Çok sevindim ya
Peki hocam bu altyapı başvurusunu arayıp mı yapayım yoksa bi bayiye mi gideyim?

Reaksiyon puanı
16,118
sitesinden başvurduk superonline'da online başvuru var turk telekomunda vardır.

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
sitesinden başvurduk superonline'da online başvuru var turk telekomunda vardır.

Yani o başvurular internet paketleri için değil mi?
Ben fiber altyapıyı kastetmiştim. bunun için de bi başvuru formları var mı sitelerinde?

SMaraz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Tamamen Müşteri çekmek amaçlı, sorsanız köylere bile gelecek..

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Sol için internetten başvurduk haftada 6 defa filan... hergün başvurunca geldi... :D

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
TürkTelekom bakır kablodan fiber verince fiber hizmeti vermiş mi oluyor? Hayır o zaman.

Son mesajlar