Fetih 2012!

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Biraz düşündüm ve aklım çok karıştı... Filmi izledikten sonra tamamen oturmuş olacak ama filmi izledikten sonra çok geç olmuş olacak izlemiş olacağım ama bu yazı tamamen atmasyon değil bir iki kısmında ne alaka dedirtiyor ama o_O ...*

Malumunuz daha önce Fetih 1453 ile ilgili uyarılarımız olmuştu.. bu yazının kısaca film hakkında görüşlerimizi yansıttığını söyleyerek,

Bu Film Muhteşem rezalet dizisinin sadece sinema versiyonudur..!

Fetih 2012 !

Bu Aralar Gösterime Girecek Adı Güzel Bir Film'in Sanal Galasının Yapıldığı Noktadayız !
Herkes Filmi Büyük Bir Heyacan İçinde Bekliyor .
Fakat Bilmemiz Gerekenler Var .
Öncelikle Filmin Yapımcısı Olan Faruk AKSOY ' dan Başlayalım .
Biliyor musun Bilmem Ama Faruk AKSOY Dünya Saadetlerine Kendini Kaptırmış Bir İnsan. İçki Düşküğü ile Tanınıyor ! Şarap ve Viski Konusunda Uzmandır Kendisi.. ( Araştırabilirsiniz )
-ve Daha Önce '' Recep İvedik '' Serisinin Tamamının Yapımcısıdır , Yani Ağız Dolusu Küfür ve Çocuklara Verilen Muhteşem Örnektelik Sergileyen Film'in Yapımcısıdır !

Paranın Nereden Geleceğini Çok İyi Bilir .
Fetih Filmine Gelirsek :Gideceklere Söylüyorum ! Sakın Büyük Beklentiler İçine Girmeyin. Muhteşem Yüzyıl ve Aşk-ı Memnu Dizilerinin Sinema Versiyonudur !
İslam Tarihinin Dönüm Noktalarından Birini Yaşayan ve '' Efendiler Efendisi Olan Hz . Muhammed Mustafa '' (sav) 'in Bizzat Müjdelediği Padişah'tan Kesinlikle Dem Vurulmamış Bir Film ! Yani Film'den İslam'ı ve O Mübarek Padişah'ı Anlatan Kareler Beklemeyin. AŞK ve Şehvetten Öteye Gidilmeyen Bir Film.
Sakın El'den Ele Dolaşan Fragmanlara Aldanmayın ! Namaz Kılınan Bir Sahneyi Alıp Fragmanın İçine Koymuşlar ve Muhafazakâr Kesimide Etkisi Altına Almaya Çalışmışlar
Üstelik Unutulmaması Gereken Bir Noktada Şudur
Film'de Ulubatlı Hasan Rolünü Oynamayıda '' İffet '' Filmindeki Tecavüz Sahnesinin Baş Mimarı Olan '' İbrahim ÇELİKKOL'' a Vermişler ! Düştüğümüz Durumu Siz Anlayın !

Zaten Bir Çok Köşe Yazarı Gibi ''Akit Gazetesi'' Yazarlarından ''Hasan KARAYA'' Abimizde Film Hakkında 6 Şubat Tarihinde Bir Yazı Yazıp Okuyucularını Uyarmıştır .

Kısacası Şu : Film Ne Benim Tarihimi Ne Benim Dinimi Ne de Benim Padişahlar Padişah'ımın Dönemini Anlatıyor ! Sahipleneni Muhakak Olacaktır .
Çünkü ; O'nların Dini Onlara Benim Dinim Bana !..
Yinede Gitmek İsteyenlere Not !
Gideceğiniz ve İzleyeceğiniz Film Kesinlikle Fetih 1453 Değil , Fetih 2012 Filmidir !

Unutmadan !
" İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”
Hz Muhammed (Aleyhisselâtu vesselam )

Alıntı : http://www.facebook.com/GizlisavasOsmanli

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ya nolucaktı? böyle konularda herkesi memnun edecek bir film yapmak imkansız. yazarın istediği gibi bir film yapılsa ancak stv de yayınlanır. hollywood vari yapsan muhaazakar kesim burun kıvırır. iyisi mi hiç yapmamak!

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya abi o kdarda olmaz yaa bir takım başarılar için tarihimizin içine s*çmak hiç yakışmıyor TÜRK halkına ! O ne yaa yook holly.. e uysun diye sevişmeli öpüşmeli bilmem neyli film mi yapalım ? saraydaki kadınlar yarı çıplakmı gezsin ?

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
filme taş atanlardan birisi...

Her başarılı filmde olur böyle yazılar :)

Pazar günü izlersem objektif bir yorum yaparım ;)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İşte bende onu bekliyorum :) cumartesi izlemeyi :) Ama Muhteşem yüzyılın sinema versiyonu diyor izleyen arkadaşlarımdan bir kaçı ? ama ben taş atmıyorum :) yazıyı gördüm kafam karıştı :) İzleyen hiç kimse yok mu yorum yapsa biraz ?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İşte bende onu bekliyorum :) cumartesi izlemeyi :) Ama Muhteşem yüzyılın sinema versiyonu diyor izleyen arkadaşlarımdan bir kaçı ? ama ben taş atmıyorum :) yazıyı gördüm kafam karıştı :) İzleyen hiç kimse yok mu yorum yapsa biraz ?

Dün afişini alıp ilk seans a bilet bulan biri vardı fetih 1453 fragman ları başlığı altında o arkadaş izlemiştir yorum yapar ben pazartesi 3D sine gitmeyi düşünüyorum..

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu ülkede tarih filim i çekmekten çok tarih e hakaret edilen filimler çekiliyor o yüzden bu filimden beklentilerim sıfır .Arkadaşın dediği gibi tarih filimi çekilmiyor kendi zihinlerinde ki yapmacık tarihi çekiyorlar ..

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yazıyı ciddiyetle okuyordum ta ki...
"Film'de Ulubatlı Hasan Rolünü Oynamayıda '' İffet '' Filmindeki Tecavüz Sahnesinin Baş Mimarı Olan '' İbrahim ÇELİKKOL'' a Vermişler ! Düştüğümüz Durumu Siz Anlayın !"

:) rol gereği oynar onlar adı üstünde oyuncu... Ne yapmasını bekliyordunuz ? hayır sağ olun bu rolde oynayamam para kazanmak istemiyorum mu desinler ?
şaka gibi...

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
rektör abi sana tamamen katılıyorum o kısmına güldümmm :D:D ama diğer kısımlarında çok gerçekçilik var sonuçta tarihimizde sarayda hiç bir kadın öyle giynmezdi.. ve o kdar sex düşkünü değildik değilmi

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Facebook sayfasının reklamını yapıyor. :)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yok be ne reklamı :D:D ama ciddiyim kafam çok karıştı bu film hakkında haala giden izleyen yokmu bea ?

--- Mesaj Güncellendi ---

7,42 derken yedibinkırkiki kişimi beğendi senin yorumunu o_O :S :D :D:D

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Çok saçma bir yazı. Yaw banane adamın özel yaşantısından. Ne hali varsa görsün. Film güzel olur - çirkin olur ayrı bir iş yapmış saygı duymak lazım.
Recep ivedik demişsin Kaç milyon kişi izledi , bir yazı paylaşırken lütfen biraz daha araştırın.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Osmanlıda sevişme yok muydu? diyerek bodoslama dalıyorum konuya.
Ayrıca filmdeki öpüşme sahnelerinin görüş açısı baya bi uzak ve tamamını toplasan 30 saniye bile etmez.

Bu filmi beğenmeyenler şefkat tepe yi falan izlesin bence.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
yok be ne reklamı :D:D ama ciddiyim kafam çok karıştı bu film hakkında haala giden izleyen yokmu bea ?

--- Mesaj Güncellendi ---

7,42 derken yedibinkırkiki kişimi beğendi senin yorumunu o_O :S :D :D:D
Ben senin için söylemedim o mesajı yazan kişi için söyledim. :) Daha film çıkmadan atıp tutanlara hiç bulaşmayacaksın. :)

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ya hiç cıkmasaydı ? bu film yok ayyaş yok şu yok bu sonuçte cıkmıdimi neden ehli adamlar cıkarmadıda bu cıkardı ? sevmediysen kötüleme ooo işbilen kişiler yapasın hani nernde oo kişiler yok cünkü ... sende aynısın

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ya abi yapmayın bunu orda bizim tarih yatıyor senin aklın nerde be adam sex'temi ? ey allahım ya bence desteklememiz lazım böyle filmleriki daha bir çok film çıksın sinemada izlicem bende pazaretsi günü çok merak ediyorum :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=102225]nevuser[/MENTION] hem desteklememek lazım diyorsun hem gidicem diyorsun bekle 2 günde korsanı çıkar izlersin:)

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
ktlpby haklı bence filme gittim eksik var ama alternatifte yok bunuda göz önünde bulundurmak lazım.
Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu .

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
ktlpby haklı bence filme gittim eksik var ama alternatifte yok bunuda göz önünde bulundurmak lazım.
Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu .

Katılıyorum.
Daha iyisi yapılana kadar olana destek olmak lazım. Çünkü başarısız olur ve bütcesini çıkaramazsa yapımcıların gözü korkar bir daha böyle projelere kalkışamazlar.
Ayrıca sadece film. Belgesel değil. Çokda ciddiye alınmamalı.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
filmi bugün izledim gayet başarili buldum herkesin izlemesini tavsiye ederim.İzlemelisiniz,en azindan izlemediginiz bir film hakkinda yorum yapmamak için!

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Osmanlıda sevişme yok muydu? diyerek bodoslama dalıyorum konuya.
Ayrıca filmdeki öpüşme sahnelerinin görüş açısı baya bi uzak ve tamamını toplasan 30 saniye bile etmez.

Bu filmi beğenmeyenler şefkat tepe yi falan izlesin bence.

Yahu senin yaptığın iş mi şimdi? Filmi sevmeyeip eleştiriyorlar diye başka bir filme taş atmak. En az bu eleştiri kadar garip ve abes.

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sevişme insonoğlunun doğasında var. Burda sorun şu sevişme sahnelerine Ulubatlı Hasan gibi Fatih Sultan Mehmet gibi insanların büyük zatların dahil edilmesi. Yada Fatih Sultan Mehmed gibi büyük bir zatın hatunun göğüslerinin dekolteli gözükmesi. Bu filmde veya başka bir filmde böyle birşey olmamalı. Bunlar sıradan insanlar değil. Bunlar Allah dostu. Koca Osmanlıyı yönetmeleri topraklarına toprak katmaları hep Allah rızası için İslamiyeti yaymak için.

Hz. Ali (r.a) demişki : "Edep in Allah katındaki değerini bilseydiniz Rabbinizden rızık yerine edep isterdiniz." Onun için edep diyoruz.

Filmin eksisidir bunlar nie böyle yapılmıştır sorgulamak lazım koca filmi çekmeye kafası basan adamın buna kafası basmamış mı?

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yahu senin yaptığın iş mi şimdi? Filmi sevmeyeip eleştiriyorlar diye başka bir filme taş atmak. En az bu eleştiri kadar garip ve abes.
Taş atmıyorum. filmdeki 30 saniyeyi geçmeyen öpüşme sahnelerinden yola çıkarak bütün filmi kötüleyenlere alternatif sunuyorum.

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Filmi bugün 16.15 seansında izledim. Tamamen subjektif bir şekilde düşüncelerimi paylaşıyorum.
Bakın şimdi tarihi gerçeklerle alakası yok, evet, doğru. Ne Türklerin 3 gün süren yağmasından bahsedilmiş, ne Bizans surları içinde yaşayanların cansiparane mücadelelerinden. Cüneyt Arkın filmlerindeki iğreti sahneler tekrarlanmış. Ne dönemin siyasi, kültürel ve dini gerçekleri doğru yansıtılmış, ne de Fatih'in tarihçilerin uzlaştığı entellektüel yapısı. Diğer taraftan bugüne dek sürekli olarak ya doğu dünyasının ya da müslümanların uyduruk ve çarpıtılmış filmlerde Batı tarafından tarumar edildiğini de unutmuş değilim. Özü; film besbelli ki, zamanın ruhundan faydalanıp maddi kazanç elde etmek derdinde. Yani bu devirde bu gidiyor. Toplum mühendisliğinin bir parçası. Ancak tüm bunlar başka bir tartışmanın konusu. Filme bu sebepleri dikkate alarak gitmemezlik etmeyin.
Ancak, öte yandan filmi beğenmeme sebeplerim. Şimdi öncelikle bazılarının "Türkler ilk kez böyle filmi yaptı, insaf" dediklerini duyuyor ve okuyorum. Bu yorum, Türkler ilk sinema filmini çekmiş olsa kabul edilebilirdi ancak, parayı veriyorsanız düzgün iş yaptırmanız gerekir. Bu işlerin nasıl olduğu, neyin nasıl yapılacağı, kaç paraya nasıl iş teslim alacanız, kaç paraya ne kadar kalite elde edeceğiniz belli. Yani bu işin teknolojik yanının ilk kez böyle bir prodüksiyona imza atmakla hiçbir alakası yok. Bu gibi yorumlar mantıksız. Filmde çok yoğun olarak efektler kullanılmış ama aman yarabbi ne özensiz, ne kadar kötü bir iş bu! Zaman zaman son versiyon strateji oyunlarının videolarıyla aynı ayara düşen,ki kıçı kırık iphone telefonumda daha iyi görseller görüyorum, zaman zaman yüzüklerin efendisine göndermeler yapan özgünlükten uzak bir yapım. Size somut birkaç örnek vereyim hemen: Mesela bir askere adama saplanan mızraklar farklı sahnelerde ve her defasında da asker düşünce yamuluyor. Sanal görüntünün önünde gerçek objeler ve karakterler tirtir titriyor ve arkadaki görüntü açık şekilde sırıtıyor. Sanal olarak yaratılan gemiler, binalar ve diğer nesnelerin hepsi de ben gerçek değilim diye bağırıyor. Bu saydıklarım, parasını ödediğinizde gayet kaliteli bir şekilde yapılması gereken şeyler. Ama bence hiç özen gösterilmemiş. Öte yandan, filmin en büyük kusuru ise, ne tarihi çarptımalar, ne de sanal yetersizlikler ve özensizlik. Filmin iki büyük kusur var: Son derece kısır ve zorlama diyaloglar ile birbirinden kopuk ve tren vagonu gibi ardarda dizilmiş sahnaler. Anlamsız, ne karakterlere, ne sahneye hiç oturmayan, üstelik tarihsel açıdan da boşlukta kalan kelimeler ve cümlelerle dolu kısır ve zorlama diyaloglarla dolu film. Senaryo çok başarısız. Sanki finale kadar bişeyler yazmak gerekmiş de, zoraki yazmışlar hissi veriyor. Uyduruk cümleler ve abzürd bağırışlar kaplıyor pek çok sahneyi. Özellikle de ikinci yarıdan sonra. Pek çok sahnede birileri birilerine birşeyler söylüyor ve ya konuşan ya da ona cevap veren diyalog bitince birden arkasını dönüp gidiyor. Yani ister istemez n'oluyor ülen diyorsunuz. Üstelik birbiriyle alakasız sahnelerin çoğu. Tren vagonları gibi son derece başarısız şekilde arka arkaya dizilmişler.Konstantin Palaiologos öldürülüyor alın gömün filan deniyor bunlar böyle olmadı gerçekte kandırmayın milleti. Şunu adam akıllı 3 bölüm halinde yapsaydınız daha güzel olmazmıydı. bu konu 2 saate sığıcak konumu. Oyunculuklar ise bence fecahat. Bu açıdan birşey beklemeyin. Başarılı yönü ise; patlama - çatlama sahnelerindeki ses efektleri ve yani filmi yakışıklı adamlar, güzel bir kadın ve kamçılanan Türklük hislerimiz kurtarıyor diyebilirim. Daha yazıcak çok şey varda izleyin ve görün nedemek istediğimi anlıyacaksınız. Alıntıdır ve aynen katılıyorum.

newempat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
düzgün yapımların ortaya çıkacağı günü ve de işi işin ehlinin yapacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum ..

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
execute a Yorumun çok güzel :) encoder okurken o kdar karamsar bir ruh halim oluştuki değil bu filme sinemaya gitmeyecem :p :D ama gerçektende SİNEMADA FİLM İZLEMEYEN bir grup kitle (ayda yılda giden) ooo süper film çok güzel film diyor Ben aksini diyince İLK DEFA BU KADAR BÜYÜK BİR PROJE ÇEKİLDİ İLK DEFE BU KADAR PARA HARCANDI İLK İLK İLK...

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Haklsınız bencede sevişme olmamalydı ama bence filmin konusu direk ona bağlanmamalı biz mesajı verdikmi tüm dünyaya o önemli diye düşünüyorum

Filme gitmeden şimdiden soğudum ya :)

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Facebook'taki Gizli Savaş sayfasını takip ediyordum, taa ki atılana kadar! Bazı paylaşımlar doğru ama aşırı ayrılıkçı ve aşırı cahilce yorum ve paylaşımlar var. Bazı saçma paylaşımlara, aklı selim yorum yazınca işin içinden çıkamıyor ve agresifleşerek sizi atıyorlar! Fetih 1453 filmi için ise, daha yayınlanmadan bir dünya saçma sapan yazılar yazıyorlar. Orada yazamıyorum artık, en azından konu açılmışken buraya yazayım dedim. Ben ki Osmanlı sevdalısıyım, bu ş*refsizler yüzünden neredeyse soğuyacağım.

Filme gelince de, yapanın ellerine sağlam. Az veya çok, eksik veya fazla, iyi veya kötü, lakin filmin konusu tekrar dünyaya yayıldı, İstanbul'un fethinin ne derece büyük bir olay olduğu hatırlatıldı. Bir çok gayrimüslim yadırgadı filmi. Bunu hatırlatmak dahi başarıdır. Bugün yarın izleyince daha sağlıklı karar veririm..