Fethullah Gülen'in koruyanı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Senin pek muhterem hocaefendin Müslüman dünyasını hristiyanlaştırmak için Vatikan tarafından 2000 yılında uygulamaya konulan ve Ameriak ile Avrupa tarafından hararetle desteklenen dinlerarası diyalog safsatasınından gönüllü uygulayıcısı. O istediği kadar televizyonlarda ağlayıp dursun, hristiyanların projesinin uygulanmasını savunan bir adamı ben kalkıpta savunmam. Herşeyin en iyisini Yüce ALLAH bilir. Herkesin yapıp ettikleri birgün mutlaka önüne getirilir.
işte sizin laiklik anlayışınız budur işinize geldiği gibi konuşursunuz, fethullah gülenin yapmış olduğu dinler arası diyalog taktir edilmesi gereken bir projedir, madem o kadar rahatsızsın sen ilk önce hristiyanların kullandıkları kullanıcı adını değiştir ve avatarında yer alan şeytani avatarını kaldır oldumu canım kardeşim benim. :D

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
fethullah hocayı karalamak adına yapılanlar bariz din düşmanlığıdır yaw adam dinimizi en güzel ve anlaşılır şekilde biz müslümanlara anlatmaya yaşattırmaya çalışıyor daha bundan güzel ne olabilir ama şu bir gerçektirki islamın ilk yıllarından beri var olan bu din düşmanları şu anda da vardır bu dünyadan ne ebu cehilller,ebu lehebler,velid bin muğireler ve bunlar gibi birçok azılı din düşmanı geldi geçti ama ne oldular belalarını buldular er geç rabbim böyle insanların cezasını verecektir vermiştir hem burada hem ahirette...

Orhun67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işte sizin laiklik anlayışınız budur işinize geldiği gibi konuşursunuz, fethullah gülenin yapmış olduğu dinler arası diyalog taktir edilmesi gereken bir projedir, madem o kadar rahatsızsın sen ilk önce hristiyanların kullandıkları kullanıcı adını değiştir ve avatarında yer alan şeytani avatarını kaldır oldumu canım kardeşim benim. :D

sen bakma ona hemşerim ona bilen bilio bütün dini konuların altında nasıl yorumlar yaptığını bütün forum biliyor,buda onun işi kızmamak lazım :p..ayrıca yazdığın yorum çok hoşuma gitti sanki o yorumu ben yapmalıymışım gibi bi his doğdu içime... Fethullah Gülen (ala ala günahları bitirilen adam)

theahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

tebrik ediyorum atmaca kesinlikle söylediğin bu sözlere katılıyorum...başkasını eleştirmekten ziyade önce kendi yaptıklarımıza bakmak lazım...sen git yabancı,misyon isimlerini koy ondan sonra vatikanın projesi de...o zaman tebrikler sevgili legolas bu projeye uyan ve başarılı olduğunu gösteren adamlardan biri de sensin :yes::yes::yes:

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
insanlar değerlendirilirken ne göklere çıkarılmalı
ne de yerin dibine batırılmalı
böyle olmadığı sürece ülkemizde bilim gelişme olmaz
batıda bu durumda, beğenin beğenmeyin kişi hakkında araştırmalar bilimsel çalışmalar yapılır
biz de ise objektif çalışma yapılmak yerine küfür, hakaret, yaftalama var ne yazık ki...

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
ya bırakın allah aşkına hakkında açılan bi çok davadan aklanmıştır hakkında birtek pürüz bulunmamıştır hristiyanlaştırmaya çalışıyo dediğiniz adamdünyanın 4 bir yanında okullar acarak hem islamı hem türkiyeyi tanıtıyo herkesin aklındaki islam eşittir terör imajını silmeye çalışıyo ama kendi ülkesinin vatandasları ona terörist gözü ile bakıyo bu nasıl bi acımasızlıktır ki pkk dan bile kötü görüyo
bebeğe kursun sıkan pkk bile bu adamdan daha iyi ise size göre insanlığğınızdan ve vicdanınızdaan şüphe duyun derim

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255

:mrgreen: şeytani avatar nedir ya .

bunun dışında lise yıllarımda fetullah hocanın kitaplarını namaz sonrası okuyan "abiler"in evlerine sıkça gitmiş biri olarak söyliyebilirimki bu kişinin ve onu savunan insanlardan asla kötü bir söz işitmedim. ama sadece kendi şüphe ve korkularım yüzünden uzak durmayı yeğledim.

şüphelerden yola çıkarak suçlama yapmak ne kadar kötü birşey ise, şüphelere gözleri kapamakda o kadar kötü birşeydir.

kimse gelip buraya slideshowların üzerine yazılmış videoları kanıt diye koymaz umarım. elinde gerçekden kanıdı olan varsa lütfen paylaşsın. en nihayetinde fetullah gülende bir insandır ve bir suç işlemiş ise onun sözüne güvenen kişilerin bunu bilmesine hakkı var.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Bu videoyu yotubedan değilde başka bir video sitesine yükleyip versen çok daha iyi olurdu. Youtube kapalı biliyorsun. eee herkes erişemiyorda

bunun dışında lise yıllarımda fetullah hocanın kitaplarını namaz sonrası okuyan "abiler"in evlerine sıkça gitmiş biri olarak söyliyebilirimki bu kişinin ve onu savunan insanlardan asla kötü bir söz işitmedim. ama sadece kendi şüphe ve korkularım yüzünden uzak durmayı yeğledim.

şüphelerden yola çıkarak suçlama yapmak ne kadar kötü birşey ise, şüphelere gözleri kapamakda o kadar kötü birşeydir.

kimse gelip buraya slideshowların üzerine yazılmış videoları kanıt diye koymaz umarım. elinde gerçekden kanıdı olan varsa lütfen paylaşsın. en nihayetinde fetullah gülende bir insandır ve bir suç işlemiş ise onun sözüne güvenen kişilerin bunu bilmesine hakkı var.

Sen boşver onu . o arkadaş koyu bir taraftar. Savunamıyınca hemen hakarete yada avatar gibi alakasız konulara değiniyor

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35

bunu bana demiyeceksin işte, büyük suçlamarda bulunan, iftira atan legolas4444 diyeceksin :)

denizi__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biri hazreti muhammede rastlanmış nekadar cirkinsin
bir saat sonra hazreti ebubekir rastlanmış ya muhammed nekadar güzelsin
olay bu herkes karşındaki kendi gibi görür

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
sayın moderatorler, benim yorumlarım neden silindi acaba, hakaret küfür içeren bişey yazmadım..

ʞnɹoʞɟnsnʎ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin lafına bakarsak karanlık avartarlı arkadasım peygamberde (estagfirullah) hain oluyor
hz. muhammed, mekke'den hicret etmek isteyen müslümanlara, hıristiyan necaşi'nin ülkesi olan habeşistan'a gitmelerini arzu etmiş ve bu konudaki düşüncesini şöyle ifade etmişti: "İsterseniz ve elinizden gelirse, habeşistan'a iltica ediniz. zira, orada hüküm süren kralın topraklarında kimseye zulmedilmez, orası doğru ve emin bir yerdir, allah âsân edinceye kadar orada kalın" demekki bi musluman gerektiğinde hristiyanla alış verişte bulunabilir onla iyi gecinebilir ama ona benzememek sartıyla

fetullah gülen hocaefendi neden papa ile gorusmustur :
1 bir dini liderdir papa onunla gorusmekle ona ınana ınsanların muslumanlara karsı besleyecegı kotu duyguları engeller ve arastırmasına neden olur
2 bır musluman her zaman kendıne ve dınıne ınanır cunku hak dındır karsılıklı konusmadan yalancı olan kacar karsılıklı gorusmeden korkan hrıstıyanlardır sen nıye korkuyorsun cunku yalanları ortaya cıkacak

daha sayıyımmı guzel arkadasım...

serin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Konuyu tıklayıpta daha uzun süre gündemde kalmasına izin vermeyin amaç bu!!!! Gülen'in ne yapmaya çalıştığı ortadadır.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
elinde kanıtı olmadan konuşmak bence çok yanlış. kimse kimseye iftira etmesin.

mcmhammer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adam halifeliğe soyunmuş daha neyi tartışıyosunuz..

canbundy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakara Suresi
6. Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar.
7. Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir "perde" vardır. Onlar için
büyük bir azap vardır.

Hoş dünya üzerinde bu ayetleri üzerine alınacak 1 insan bile bulamayız o ayrı.

mucak

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Legolas çok ilginçtirki nedense şu Türkiye de işlenen tüm gizli planları tüm oyunları bir tek sen biliyorsun.

Vatikanın gizli amacı nedense bir tek senin tarafından biliniyor.

MIT? FBI ? Mosat ? MI5? FSB? hangi birimdensin acaba merak ediyorum.

Bu devlet, bu millet ve Elhamdülililah bir müslüman olarak bu din adına güzel işler yapan herkişi benim gözümde sadece kendini düşünen sırf günü birlik yaşayan herkesten daha üstündür.

Din kimsenin tekelinde değildir. İslam Allah ın dinidir.

Kişileri beğenmeyebilirsin, görüşlerine katılmayabilirsin, bu tercihtir. Kimse seni buna zorlayamaz da bu da yanlıştır.

Ama kimseye de sen niye İslam ı yayıyorsun diyemezsin.

Senin mensubu olduğun servis belki bilmiyordur ben sana söleyeyim.

Türkiye de en büyük misyonerlik faaliyetlerini yapanlar Almanlardır. Alman misyonerlik faaliyetleri çok ileri düzeyde yürütülmektedir. Ve ayrıca Çeşitli yollarla diğer misyoner faaliyetler yürütülmektedir.

Örneğin deprem zamanı hristiyan misyonerler kendi dinlerine geçenlere 2000$ a yakın para vermeyi teklif etmişlerdir.

Bu tür misyonerlik çalışmalarına karşın milletin kendi tepkisi olarak çıkan bazı cemaatlerde mevcuttur.

Bir çok Nur cemaati mevcuttur. Fettullah Gülen cemaati olarak geçen Nur cemaatide bunlardan biridir.

Amaç doğru ama uygulamada bazı yanlışlar olmuştur. Fetullah Gülenin şuan başında olduğu bu cemaatin mensupları içerisinde daha önceleri bazı cahil kişiler yüzünden amaçtan sapma olmuş ancak daha sonraları yani günümüzde bu kişilerin yerlerini son derece bilgili eğitimli kişilerin almasıyla bu cemaat modernize bir hale gelmiştir.

Türkiye bir bütündür diye daha öncede yazdım yine söylüyorum.
Bu devlet kendine tehdit oluşturan her tehlikeyi yok edecek güçtedir. O yüzden sadece varsayımlara dayanarak o tehdit bu tehdit diye milleti suçlamayalım. Bizim bilmediğimiz çok şeyler var.

İyi bir şeyler oluyorsa buna kimse engel olmuyor. AKP öncesine baktığınızda da bu böyle. Ecevit döneminde yurtdışındaki okullara ne kadar övgü yağdırıldığını hatırlatmakta fayda var.

Aynı gemideyiz batarsa herkes gider çıkarsa hepimiz çıkarız.

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
din tüccarı diyenlere bir çift lafım var;

bir yerde karşılaşırsınız ;)

ozaman adama sorarlar ;)

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Çeneleri üstüne kapanıp ağlıyorlar ve (Kur'an) onların huşu (saygı dolu korku)larını arttırıyor (İSRA SURESİ / 109)

İşte bunlar; kendilerine Allah'ın nimet verdiği peygamberlerdendir; Adem'in soyundan, Nuh ile birlikte taşıdıklarımız (insan nesillerin)den, İbrahim ve İsrail (Yakup)in soyundan, doğru yola eriştirdiklerimizden ve seçtiklerimizdendirler Onlara Rahman (olan Allah')ın ayetleri okunduğunda, ağlayarak secdeye kapanırlar (MERYEM SURESİ / 58)

Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Sinek başı kadar bile olsa, gözünden Allah korkusuyla yaş çıkan ve bu yaşı yanak yumrusuna değecek kadar akan hiçbir mü'min kul yoktur ki, Allah onu (ebedi) ateşe haram etmesin!"

ALLAH korkusu ile, gözünden yaş akan mümini, Hak teali ateşten koruduğu gibi, ateşi de onun nurundan korur. [İbni Mace]

ALLAH’u Teâlâ’nın, himayesinden başka hiçbir himayenin bulunmadığı kıyamette, himayesine aldığı yedi kimseden biri de, yalnız iken ALLAH’ı anıp gözünden yaş akan kimsedir.) [Buhari]

Sanırım ağlamak konusunda bu kadar cevap yeterlidir

bak ne güzel ayet vermissin o amelede bu ayetleri biliyor ,reklamini iyi yapiyor ,aglicaksan git evinde agla mankenlerin podyumda yürüdügü gibi agidi ancak zirlama derim,bende agladim ama bir allah birde bu sesi kim duyduysa o duymustur ,simdi reklam diyrek 100 kisinin icinde aglamam,yav birakin ben bu fetoscularla ugrasmam adamlarin gözü kulagi bagli ,adam resullahi inkar ediyor ,ona gerek yok deniyor,hala siz fetullah diyorsunuz,adam ayeti inkar ederek hristiyanlikda cennetlik diyor siz hala fetullah diyorsunuz,

onlar hahamlarini ve papazlarini kendilerinie rab edindiler

Allah o gibi adamlarin serrinden ümmeti korusun

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Allah kimin ne yaptığını görür bilir, "fettullah hoca efendi hazretleri" diye diye dolaşanlara bi

bakın, hocanın kimin talebesi olduğuna bi bakın, şimdi neler yaptığına da bakın, alsana dindar

monarşi. hoca ölüne müritleri napacak? malları kim paylaşacak?bırak hoca herkes kendi

dinini yaşasın,fettullahçiların gizli silahı dini kullanmak.Din Allahın koyduğu kanunlar,kul

isterse okur öğrenir uygular emirlerini. hoca ne yapmaya araya girerki?

abicim bu kadar safca laf edilmez ki yav , herkes okur ogrenirdi de niye 125000 peygamber gelmis mubarek , govdenin ustundekini acikta dusunmek icin kullan guzel kardesim

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar google'da fethullah gülen kimdir? diye bir aratırmısınız? Teknoloji forumundasınız google'a inanın bari.

google a niye inaniyim Allah askina guzel kardesim america yaz sana 100 milyon america hakkinda iyi sey cikarsin ona da mi inanacam ,lutfen delil diye sundugunuz seylere dikkat edin, uc-bes resmin ustune yazi salaktan iki kisinin lafi delil olarak sunuluyor , kapi gibi TURKCE OLIMPIYATLARI da ne alaka canim oluyor

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
elif şafagın aşk kitabını okumanızı tavsiye ederim buna benzer hadiseler olabilr cekemeyenler dilinin sertleri bazı insanları rahatsız edebilr

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Son günlerde basınada yansımadı mı ? Nur cemaatinde yeni bir akım meydana gelmiş. Neymiş efendim hristiyanları islama ısındırmak için La ilahe illallah muhammeden resullullah demeye gerek yokmuş sadece la ilahe illallah demek yeterliymiş. bunun ne olduğunun farkındamısınız ? Bu açıkça Allaha şirk koşmak demektir. Bir insan müslüman olmak için şahadetin sonunda muhammedun resullulah demedi onun müslümanlığı kabul olmaz ki. Yine fethullacı bir profesörün Kuranı Kerim tefsiri vardı. İstanbul üniversitesinde hoca olan bu profesör televizyonda benimde dinlediğim bir söyleşisinde Fethullahın kendisine tefsir yazması için ısrar ettiğini onunda bu tefsiri yazdığını söylüyor. Tefsiri nasıl yapmış biliyormusunuz arkadaşlar , ayetlerin sonuna incilden kaynakta eklemiş. evet yanlış okumadınız Kuranın ayetlerinin doğruluğunu kanıtlamak için bozulmuş incili kaynak göstermiş. Adamın sapıklığını görüyormusunuz. O zaman tartışmada Tüm ilahiyatçılar bu adamı yerin dibine soktular ve yaptığının şirk olduğunu Allahın kelamına nasıl bozulmuş incili referans gösterdiğini söylediler. Hatta bu sapık hoca tefsirinin bir örneğinide sizin hocaefendinize yollamış.

xxakadir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
böyle bi konuyu burda nasıl actırırlar anlamıyorum..
bu kadar saf olmayın beyler dini duygularınızı sömürtmeyin..
bu adam bir din tüccarıdır..
pkk dan daha büyük bir tehtitdir..
Türkiyede sızmadıkları kurum kalmadı..
papanın acıkladıgı avrupa afrikadan sonra 21. yyda asyayı hristiyanlaştıracagız sözünü hayata geçirmek için kullanılan bi maşadır..
papanın ayagına giden ve elini öpen kişi fetoş değilmiydi..
sonra islamiyetten bahsetsin..
İnternette biraz araştırın bu adamla ilgili dudaklarınız ucuklayacıgı videolar bulabilirsiniz..

Böyle bir forumda, etik değerlerden uzak tam bir kahvehane ağzı ne kadar kötü...

Şahsım olarak ben de Fetullah Gülen Beyi sevmem ama bu benim bu şekilde uslup kullanmama hiçbir şekilde sebep değildir.:(

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1
beyninizde akıl olmasa bile gözlerinizde perde mi var?

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1
öyle bi zamana geldik ki başı kapalı insanların resimlerine photoshop yapılarak görün kapalıları deniliyo bu nasıl bi anlayıştır bu nasılterbiyesizliktir,gördüğünüz herşeye inanmayın lüften,photoshop yapılmasa bile acık yolda cıkmış şahsiyetlere bi baş örtüsü takıyo ve aynı işlemler yeniden yapılıo,kör olmayın lütfen

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25

bak ne güzel ayet vermissin o amelede bu ayetleri biliyor ,reklamini iyi yapiyor ,aglicaksan git evinde agla mankenlerin podyumda yürüdügü gibi agidi ancak zirlama derim,bende agladim ama bir allah birde bu sesi kim duyduysa o duymustur ,simdi reklam diyrek 100 kisinin icinde aglamam,yav birakin ben bu fetoscularla ugrasmam adamlarin gözü kulagi bagli ,adam resullahi inkar ediyor ,ona gerek yok deniyor,hala siz fetullah diyorsunuz,adam ayeti inkar ederek hristiyanlikda cennetlik diyor siz hala fetullah diyorsunuz,

onlar hahamlarini ve papazlarini kendilerinie rab edindiler

Allah o gibi adamlarin serrinden ümmeti korusun
harbi bişy bilmediğin ortada senin resullah ı kim nezaman inkar etmiş kardeşim saçmalıyosunuz hatta okadar saçmalıyosunuzki yalanlar katıyosunuz işin içine atarken bari ufak atın bilip bilmeden çok agır ithamlarda bulunuyosun sonrada allah ın adını agzına alıyosun yuh diyorum nutkum tutuldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...