Fedakar baba yaşama sırasını oğluna verdi

Bu konuyu okuyanlar

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
İzmir'de böbrek hastası olan ve nakil için bekleyen baba-oğul için ikisine de uyan böbrek bulundu.

Baba, hiç tereddüt etmeden nakil sırasını 11 yaşındaki oğluna bıraktı. Ege Üniversitesi (EÜ) Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, 11 yaşındaki Ömer Yavuz'un 1, babası Ekrem Yavuz'un da 7 yıldır böbrek rahatsızlığı nedeniyle nakil sırası beklediklerini kaydetti.

Prof. Dr. Hoşcoşkun, şöyle konuştu:

"Ailenin bir yakını böbreğini vermek istediğini söyledi. Doku, babaya da oğluna da uyuyordu. Babanın isteği doğrultusunda böbrek naklini çocuğa yaptık. Ömer çok zeki bir çocuk. Sağlığı şimdi iyi. Onun sağlığına kavuşmasından ve okuluna dönecek olmasından dolayı mutluyuz. Babaya da bir an önce nakil yapılması gerekiyor." Baba Ekrem Yavuz, daha önce 3 çocuğunu çeşitli nedenlerle kaybettiğini belirterek, "7 yıldır diyalize giriyorum. Oğlum da 1 yıldır tedavi görüyordu. Evlat acısını yaşadığım için, oğlumu kaybetmekten çok korktum, daha çok acı çekmesini istemedim. O benim hayattaki tek dayanağım" diye konuştu.

İlköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi Ömer Yavuz da diyalize girerken çok zorlandığını ifade ederek, "Şimdi çok mutluyum, böbreğini veren yakınımıza ve nakil ekibine çok teşekkür ediyorum. Babamın da bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyorum. Okuluma döneceğim için de sevinçliyim" dedi.

Kaynak

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Organ nakli İçin Çalışma yapılmalı. Kolay değil 7 ve daha niceleri... Kendimizi Onların yerine koymalıyız. Tabi Önce Şükretmeliyiz.

Organ nakli İçin neler yapılabilir? Ne derseniz bu konuda?

Son mesajlar