Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
24
1540818382132.pngMehmet Ali Erbil son dakika hastalığı sağlık durumu nasıl sorusu araştırılıyor. Mehmet Ali Erbil kaç yaşında? SON DAKİKA... Yeşim Erbil, sosyal hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Mehmet Ali Erbil’in şu anda durumunun stabil olduğunu belirtti. Evinin banyosunda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil acil hastaneye kaldırılmış yapılan tedavilerin ardından yoğun bakıma alınmıştı. Uzun süren tedavi sürecinin ardından dün Erbil'den iyi haber gelmişti. Ünlü şovmen bugün tekrar fenalaştı. Kanama geçiren Erbil, apar topar operasyona alındı. Babasının sağlık durumunu sosyal medyadan duyuran Sezin Erbil, sevenlerinden dua istedi. Erbil; 'Canım babam, her şeyim yoğun bakımda tekrardan dualarınıza ihtiyacımız var' mesajını paylaştı. Mehmet Ali Erbil'in doktor kardeşi Yeşim Erbil sosyal medya hesabından abisi Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; Yanlış duyumlar olmaması adına abimin durumunu özetlemek istiyorum. Dün akşamüzeri kırık kaburgasının sivri ucu diafragmada bir damarı yaraladı ve yine göğüs içine kanama nedeni ile ameliyat edildi ve kanama durduruldu. Yoğun bakımda tedavisine devam ediliyor. Yine dualarımızla iyileşecek inşallah. Neden böyle oluyor demiyorum. Olumlu olumsuz her şey bizim için. Atlatacak bunu da inşallah. Ünlü şovmenin "Kaçış sendromu" hastalığı yıllardır takip eden Dr.Jan Klod Kayuka 26 Ekim'de konu hakkında açıklama yapmıştı. Hürriyet'in ulaştığı Kayuka " Mehmet Ali Erbil sabaha doğru makinadan çıktı. Şimdi görüştüm. Böbrek fonksiyonları gayet iyi. Yine yoğun bakımda takip edilecek...Tabii ki yorgun ve bitkin ama her gün daha iyiye gidecek. Çok kötü olan sürece atlattık diye düşünüyorum..." demişti.

SON DAKİKA

Yeşim Erbil, sosyal hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Mehmet Ali Erbil’in şu anda durumunun stabil olduğunu belirtti.

MEHMET ALİ ERBİL’İN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Evinin banyosunda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil acil hastaneye kaldırılmış yapılan tedavilerin ardından yoğun bakıma alınmıştı. Uzun süren tedavi sürecinin ardından dün Erbil'den iyi haber gelmişti. Ünlü şovmen bugün tekrar fenalaştı. Kanama geçiren Erbil, apar topar operasyona alındı. Babasının sağlık durumunu sosyal medyadan duyuran Sezin Erbil, sevenlerinden dua istedi. Erbil; 'Canım babam, her şeyim yoğun bakımda tekrardan dualarınıza ihtiyacımız var' mesajını paylaştı.

Mehmet Ali Erbil'in doktor kardeşi Yeşim Erbil sosyal medya hesabından abisi Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; Yanlış duyumlar olmaması adına abimin durumunu özetlemek istiyorum. Dün akşamüzeri kırık kaburgasının sivri ucu diafragmada bir damarı yaraladı ve yine göğüs içine kanama nedeni ile ameliyat edildi ve kanama durduruldu. Yoğun bakımda tedavisine devam ediliyor. Yine dualarımızla iyileşecek inşallah. Neden böyle oluyor demiyorum. Olumlu olumsuz her şey bizim için. Atlatacak bunu da inşallah.

291020181156572170370.jpg


Ünlü şovmenin "Kaçış sendromu" hastalığı yıllardır takip eden Dr.Jan Klod Kayuka 26 Ekim'de konu hakkında açıklama yapmıştı. Hürriyet'in ulaştığı Kayuka " Mehmet Ali Erbil sabaha doğru makinadan çıktı. Şimdi görüştüm. Böbrek fonksiyonları gayet iyi. Yine yoğun bakımda takip edilecek...Tabii ki yorgun ve bitkin ama her gün daha iyiye gidecek. Çok kötü olan sürece atlattık diye düşünüyorum..." demişti.

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil geçtiğimiz günlerde evinin banyosunda düşerek yaralanmış, acil olarak Maslak'ta bir hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan kontrollerin ardından Erbil'in kaburgalarında kırık olduğu ve kırılan kaburgaların da akciğer zarına battığı tespit edilmişti. Acil ameliyat olan Erbil yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Ünlü şovmenin doktoru, önümüzdeki günlerde Erbil'i ikinci kez ameliyata alacaklarını duyurmuştu. Beş gündür yoğun bakımda tedavi altında olan Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumunu kızı Sezin Erbil açıkladı.

231020181535468507748.jpg


Sezin Erbil; 'Babamın durumu kötü, lütfen herkes dua etsin. Düşmeye bağlı yapılacak ikinci ameliyatın şu anda çok önemi yok çünkü babamın kendi hastalığı 'kaçış' sendromu nüksetti. Doktorlar tedavisi için uğraşıyor. Biz de çaresizce bekliyoruz. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.' diyerek durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

Mehmet Ali Erbil'in durumunun ağırlaşmasıyla birlikte ünlü isimler hastaneye akın etti.

Şovmen Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz hafta evinin banyosunda düşerek yaralanmış; Maslak'ta özel bir hastaneye kaldırılan Erbil, ameliyata alınmıştı.

Dün sabah saatlerinde Mehmet Ali Erbil'in durumu ağırlaştı. 16 yıldır mücadele ettiği 'kaçış sendromu' rahatsızlığının nüksetmesi ile yoğun bakıma alınan Erbil'in kızı Sezin "Babamın durumu kötü, lütfen dua edin" açıklamasını yaptı.
Mehmet Ali Erbil'in durumunun ağırlaşmasıyla ünlü isimler de hastaneye akın etti.

Ziyaretçiler arasında modacı Nur Yerlitaş, Aydın ve Erbil'in 20 yıl öce nişanlanıp ayrıldığı Özlem Yıldız da vardı.
Yıldız ‘Sabah durumu kötüye gitti, müdahale edip eski haline döndürdüler ama gerekli açıklamayı ailesi yapacaktır’ demekle yetindi.

241020180955182041582.png


241020180955282044123.png


241020180955382048597.png


Mehmet Ali Erbil kimdir?

Mehmet Ali Erbil, 8 Şubat 1957 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Sadettin Erbil'den Okan, Mustafa ve Yeşim adlarında kardeşleri vardır. Türkmen kökenli, Tiyatro ve sinema oyuncusu Sadettin Erbil'in ikinci oğlu olan Mehmet Ali Erbil'in, annesi Yurdagül Eken babasından boşanıp bir subayla evlendiğinde İstanbul'da başlayan ortaokul hayatı, Balıkesir'de devam eder, Ankara'da biter. 14 yaşına ve lise çağına geldiğinde, üvey baba yanında daha fazla kalamayacağı anlaşılır. Ve yatılı okul formülünde karar kılınır.

1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü'ne yatılı olarak girdi ve bu dönemde 16 yaşındayken hocası Cüneyt Gökçer tarafından Küheylan oyunun başrolüne seçilir. Devlet Tiyatrosu'nda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülü'nü kazandığinda daha 17 yaşındaydı..

Buradan mezun olduktan sonra, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı, Başta 'Küheylan' olmak üzere birçok oyunda oynadı . 21 yaşına geldiğinde hayatının akışını değiştirecek bir karar vermek zorunda kalır. Ya Ankara'da kalıp tiyatro oyunculuğuna devam edecek ya da İstanbul'dan aldığı müzikal tekliflerini değerlendirecektir. İkincisini yapar ve Devlet memurluğundan istifa eder , bugünkü Mehmet Ali Erbil portresi yavaş yavaş şekillenir. ''Memurluktan bir ayda kazandığı parayı, müzikallerden bir gecede alıyordu artık.

Televizyona ilk adımımı atmamı sağlayan, hem sunucu, hem de show-man olarak beni ilk keşfeden İzzet Öz'dür. Onunla birlikte televizyon maceramız başladı. Daha sonra tek kanallı yayın döneminde TRT'de 'Metronom' adlı eğlence programında Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRT'den Kanal 6'ya geçiş yaptı. Daha sonra Star TV ve ATV'de dizi, Show Tv' de de program yaptı.

Babası sinemacı olduğu için genç yaşta dublajla da tanışmış ve severek yapmıştır.

Kanal D'de yayınlanan yarışma programı "Çarkıfelek" ve ATV'de uzun bir süre yayınlanan "Tatlı Kaçıklar" dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, "Harakiri" ve "Hababam Sınıfı Güle Güle" adlı filmlerle beyazperdeye geçti. Son dönemlerde, Sinan Çetin'in "Bay E", Gani Müjde'nin "Kahpe Bizans", Ömer Uğur'un yönettiği "Hemşo" adlı filmlerde rol aldı. TRT'de yayınlanan "Bir Başka Gece" adlı programın sunuculuğunu yaptı. 1985'de İlyas Salman ile birlikte oynadığı Uyanıklar Dünyası adlı filmle büyük beğeni topladı.

ATV'de canlı yayınlanan Ya Şundadır Ya Bunda adlı programı sunarken yaptığı RTÜK yasasına uygun olmayan hareketinin ardından televizyon programlarına ara vermiştir. Daha önce Emel Sayın'la birlikte Aşkım Aşkım adlı dizide oynamıştır.

shrek animasyon filminin eşek karakterini Mehmet Ali Erbil seslendirmiştir.

Takma Adı : Mali

Evlilikleri ve Birliktelikleri :
Mehmet Ali Erbil, 1980 de ilk evliliğini Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ile yaptı. Erbil'in bu evlilikten 16 Nisan 1982 da Sezin ismini verdiği bir kızı oldu.
Daha sonra 1985 de boşandığı Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ile bir kez daha evlendi.
Erbil daha sonra manken Nergis Kumbasar ile 20 ağustos 1989 da evlendi. Ünlü şovmenin ondan da 02 Aralık 1995 de Yasmin adını verdikleri kızı oldu. Ve evlendikten yedi yıl sonra 1996 da boşandılar.
Sevgilisi: Ebru Cündübeyoğlu, aktris
Sevgilisi: Özlem Yıldız, sunucu
Sevgilisi: Nefise Karatay, manken
Erbil dördüncü kez nikah masasına 2001 de oturduğunda bu kez yanında Sedef Altuntaş vardı. Ama bu evlilik de uzun sürmedi.1,5 yılda 2003 boşandılar.
Erbil son olarak (Beşinci )Tuğba Coşkun ile 30 nisan 2005 de evlenmişti. 03 Temmuz 2006 da Ali Sadi adını verdikleri bir çocukları oldu. Ancak o bile bu yuvayı sürdürebilmek için yeterli olmadı.2011 de boşandılar.

Mehmet Ali Erbil şu sıralar kimse ile evli değildir. ve de koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Mehmet Ali Erbil'in menajeri Stelyo Pipis'dir

Oynadığı Tiyatro Oyunları :
1988- Artiz Mektebi : Müjdat GezenKandemir Konduk - Şan Tiyatrosu
1986 - Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra : Yavuz TugrulVural Sözer - Şan Tiyatrosu
1982 - Neşşey-i Muhabbet : Şan Tiyatrosu -
1980 - Hisseli Harikalar Kumpanyası : Haldun Dormen - Şan Tiyatrosu
1978 - Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım : Haldun Taner - Ankara Devlet Tiyatrosu
1977 - Cimri : Moliere - Ankara Devlet Tiyatrosu
1976 - Köprüden Görünüş : Arthur Miller - Ankara Devlet Tiyatrosu
1976 - Aman Bana Bir Eğlence : Cevdet Yavuzdoğan - Ankara Devlet Tiyatrosu
1974 - Küheylan : Peter Shaffer - Ankara Devlet Tiyatrosu -
1973 - İstanbul Efendisi : Musahipzade Celal - Ankara Devlet Tiyatrosu -
Yapımcı olduğu Filmler:
2006 - Güldünya (TV Dizisi)

Oyuncu Olduğu Filmler ve Dizileri :
2015 - Polis Akademisi Alaturka (haşmet) (Sinema Filmi)
2012 - Harem (Ulan Bator) (TV Dizisi)
2010 - Sevimli Hayvanlar (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2010 - Pak Panter (Yuri Gagarin) (Sinema Filmi)
2009 - Çizmeli Kedi (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2008 - Sevimli Dinazor Tatilde (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2008 - Maskeli Beşler: Kıbrıs (Rocky Selim) (Sinema Filmi)
2008 - Ece (Ege) (TV Dizisi)
2008 - Aşkım Aşkım (Şener) (TV Dizisi) (13 Bölüm)
2007 - Yıldızlar Savaşı (Savaş Bozok) (TV Dizisi)
2006 - Sevimli Dinazor (Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 - Emret Komutanım: Şah Mat (Karpov) (Sinema Filmi)
2006 - Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Zaldabar / Kartal Kaptan) (Sinema Filmi)
2006 - Cesur Balık (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2005 - Teberik Şanssız (Teberik Şanssız) (TV Filmi)
2005 - Maskeli Beşler: İntikam Peşind... (Hapishane Müdürü) (Sinema Filmi)
2005 - Keloğlan Kara Prens'e Karşı (Keloğlan) (Sinema Filmi)
2005 - Hababam Sınıfı 3,5 (Deli Bedri) (Sinema Filmi)
2004 - Şrek 2 (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2004 - Hırsız Var! (Ekrem) (Sinema Filmi)
2004 - Hababam Sınıfı Askerde (Bedri Binbaşı) (Sinema Filmi)
2004-2005 - En Son Babalar Duyar (Semih ) (TV Dizisi)
2003 - Ömerçip (Şoför Adnan) (Sinema Filmi)
2003 - Hababam Sınıfı: Merhaba (Deli Bedri) (Sinema Filmi)
2003 - Büyümüş de Küçülmüş (Tarcan) (TV Dizisi)
2002 - Hastayım Doktor (Talat Can) (TV Dizisi)
2001 - Şrek (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2001 - Aşkım Aşkım (Şener) (TV Dizisi)
2000 - Hemşo (Yaşar) (Sinema Filmi)
2000 - Can Dostlar (TV Dizisi)
1999 - Oyuncak Hikayesi 2 (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
1999 - Kahpe Bizans (İlletyus) (Sinema Filmi)
1999 - Asteriks ve Obeliks: Sezar'a Karşı (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
1996 - Tatlı Kaçıklar (Rafet) (TV Dizisi)
1995 - Zamanda Yolculuk (TV Dizisi)
1995 - Oyuncak Hikayesi (Tükçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
1995 - Bay E (İsmet Berkan) (Sinema Filmi)
1993 - Amerikalı (Radyodaki spiker) (Sinema Filmi)
1990 - Şenlik Ateşi (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
1989 - Sevmek Ve Ölmek Zamanı (Cengiz) (Sinema Filmi)
1988 - Hülya (Tv Sunucusu) (Sinema Filmi)
1988 - Bir Kulum İşte (Mete Yavaşoğlu Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1988 - Aptal Aşık (Necdet Kökeş Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1987 - Günaydın Vietnam (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
1987 - Babamız Eğleniyor (Mahmut) (Sinema Filmi)
1987 - Allah Allah (Ali) (Sinema Filmi)
1986 - Lotto Kralı (Selim) (Video)
1986 - Kahkaha Marketi (Altan Cımbız) (Sinema Filmi)
1986 - Huysuz (Video)
1986 - Gülümse Biraz (Günay Girik Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1985 - Ya Ya Ya Şa Şa Şa (Kemal Uzun Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1985 - Uyanıklar Dünyası (Dolap Osman) (Sinema Filmi)
1985 - Sosyete Şaban (Yaman Tüzcet Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1985 - Kızlar Sınıfı Yarışıyor (Matematik Öğ.Necmi Somer) (Sinema Filmi)
1985 - Kırık Hayatlar (Seslendirme) (TV Dizisi)
1985 - Köşeyi Dönenler (Sinema Filmi)
1985 - Fakir Milyoner (Necmi)(Video)
1985 - Deliye Hergün Bayram (Şemsi İnkaya Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1985 - Acımak (Kaya Sensev Seslendirmesi) (TV Dizisi)
1984 - Çalsın Sazlar (İlhan Daner Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1984 - Yangın (Şemsi İnkaya Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1984 - Sevmek Yeniden Doğmak (Doktor Sedat) (Sinema Filmi)
1984 - Lodos Zühtü (Erdinç Akbaş Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1984 - Karımı Gördünüz mü? (Ali) (Sinema Filmi)
1984 - Kader Çıkmazı (İlhan Daner Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1984 - Gırgıriyede Büyük Seçim (Sami Hazinses Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1984 - Aşkım Günahımdır (Melih Çardak Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1984 - Aşk Sürgünü (Hüseyin Altın Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1983 - Neşeli Kuklalar (Video)
1983 - Kurban (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1983 - Güneşin Tutulduğu Gün (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1982 - Yedi Bela Hüsnü (Necati Er Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1982 - Yakılacak Kadın (Günay Girik Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1982 - Vatan Kucağında (Hüsnü) (Sinema Filmi)
1982 - Günaha Girme (Nuri Alço Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1981 - Hababam Sınıfı Güle Güle (Ali) (Sinema Filmi)
1978 - Dilek Kutusu / Dilek Taşı (Seslendirme) (Sinema Filmi)
1977 - Şıpsevdi (Meftun) (TV Dizisi)
1976 - I, Claudius (John Hurt Seslendirmesi) (Sinema Filmi)
1975 - Harakiri (Bora) (Sinema Filmi)
1975 - Guguk Kuşu (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
1973 - Yalan Rüzgarı (Türkçe Seslendirme) (TV Dizisi)

KAÇIŞ SENDROMU NEDİR?

Kaçış sendromu hastalığı (Capillary leak syndrome), kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren hastalık, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması" olarak tanımlanmaktadır.

Tekrarlayan şoklarla kendini gösteren sendrom, bu krizlerden 24 saat önce gribal enfeksiyonlarda olduğu gibi, halsizlik, yorgunluk, hafif ateş gibi belirtiler veriyor. Krizler birkaç ayda bir tekrarlayabileceği gibi, bazen yıllarca görülmüyor. Krizi önleyici tedavide de üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar veya astım, bronşit hapları uygulanıyor.

Tarihçe
Sendromu 1960 yılında ilk tarif eden B.Clarkson'dur. Çok az görülen bir hastalık olup, dünyada sadece 791 vakaya rastlanmıştır. ABD'de 10, Fransa'da 32 kişide Türkiye'deyse ilk defa Mehmet Ali Erbil'de rastlanmıştır.

KAÇIŞ SENDROMUNUN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Hasta ayda bir kez krize girebilir ya da senelerce hiç belirti vermeyebilir.

Tansiyon düşmesi
Kanın koyulaşması hemoconcentration
Kanda albumin azalması hypoalbuminemia
Vücutta şişmeler, ödem oluşumu.

Tedavi
Kesin iyileşme olmamakla birlikte, krizi önleyici tedavide de üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar veya astım, bronşit hapları uygulanmaktadır.

Kaynak: Akşam
 

Creative

Müdavim
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,729
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
18,163
Puanları
113
Yaş
38
İbrahim Tatlıses kadar para toplayamamıştır. Yaşamak için bile para gerekiyor.. İyileşir inşallah.
 

ConfickerBelasi

Müdavim
Katılım
8 Ekim 2011
Mesajlar
53,643
Reaksiyon puanı
15,682
Puanları
113
Yaş
45
tez zamanda iyleşir umarım Allah (C.C.) şifa versin.
 
Üst