Yardım Fazla şeker tüketiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
948
Üzgünüm, okuldaydım. Şimdi gördüm mesajınızı.
Hocam bugün garip bir baş ağrısı yaşadım, başımın sağ tarafına girdi. Huzursuzluk; ayaktayken veya yürürken (daha çok yürürken) düzgün ayakta duramama ve düz şekilde ileri gidemedim. Yani bir sağa, bir sola falan gittim. Baş dönmesi gibi şeyler yaşadım. Sanırım şekeri bırakacağım diye vücudum kendini aşırı kastı ve şekerim düştü :D 2 çikolatalı gofret yedim, düzeldim. Nedense gofret yedikten birkaç dakika sonra kendime geldim, şeker düşüklüğünden olabilir.
Bundan sonra gerçekten bırakacağım, sağlık için yemek zorundaydım bu sefer. (Eğer gerçekten şeker düşüklüğüyse)
Neyse yazdığınıza gelecek olursak; önerileriniz için teşekkürler, deneyeceğim. Bugün 2 saat beden vardı, beden hocası aşırı yordu. Ve ödev olarak her gün 20 mekik çekmemizi istedi, ama sanırım yapamayacağım, aşırı yordu bugün :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

@ㄹㅌㅅ水ㅌㅜ炔 hocam bugün bayağı şeker, çikolata yedim. Yarın gerçekten kendime hakim olacağım.
Bundan bahsetmiştim şekeri ilk kestiğin zaman baya kötü hissetmen normal o yüzden takviye kullanmalısın mesela okula kuru üzüm kuru kayısı kuru incir götür muz da olabilir şekerin düştüğü zaman toparlanmanı sağlar.
İlk zamanlar normal sonradan ise tam tersi olur hem hafiflediğini hisserdersin hem de daha enerjik olursun.
Ayrıca ilginçtir zihin sanki berraklaşıyor çok değişik ve hoş bir his böyle bişeylerden arınmış gibi hissediyorsun ben bu kadarını beklemiyordum bana da sürpriz olmuştu ilk denediğim zamanlar.
Tabi şuan ben herşey dahil otelde restoranda çalıştığım ve lojmanda kaldığım için imkanlar çok kısıtlı sana söylediklerimi ben yapamıyorum mesela ?

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Bundan bahsetmiştim şekeri ilk kestiğin zaman baya kötü hissetmen normal o yüzden takviye kullanmalısın mesela okula kuru üzüm kuru kayısı kuru incir götür muz da olabilir şekerin düştüğü zaman toparlanmanı sağlar.
İlk zamanlar normal sonradan ise tam tersi olur hem hafiflediğini hisserdersin hem de daha enerjik olursun.
Ayrıca ilginçtir zihin sanki berraklaşıyor çok değişik ve hoş bir his böyle bişeylerden arınmış gibi hissediyorsun ben bu kadarını beklemiyordum bana da sürpriz olmuştu ilk denediğim zamanlar.
Tabi şuan ben herşey dahil otelde restoranda çalıştığım ve lojmanda kaldığım için imkanlar çok kısıtlı sana söylediklerimi ben yapamıyorum mesela ?
Dediğiniz o zihin berraklık ve arınmışlık hissini uzun süredir hissetmemiştim. Şu andan bile bu hisleri duyunca heyecanlandım ?.
Ne kadar kısıtlı bile olsa, en azından elinizden geldiğince yapmaya çalışın.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Dünden önceki gün olması lazım, 100 gramı geçtim, 150 hatta 200 bile olabilir. Tam saymadım.
200 biraz fazla geliyor, o yüzden en fazla 170 falandır diye düşünüyorum. Bir günden bir şey olur mu? Ondan sonra azalttım zaten.
Günlük 100 tüketiyorum, 70 gramı zaten progainerden. Normalde 36 gram var tek porsiyonda. 2 porsiyon tüketiyorum diğer 30 gramı da çikolata vs.
Gün içerisinde bol bol su tüketiyorum, idrar ile atılıyor mu? Normalde idrarda şeker bulunmaz diye biliyorum ama internette idrar yolu ile de atılır diyor.
@ㄹㅌㅅ水ㅌㅜ炔

Son düzenleme:

Behzat.C

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle merhaba. Başlıktan da gördüğünüz üzere; fazla şeker tüketiyorum. 70 gram, 80 gram, bazen 100 gram da olduğu oluyor. İleride şeker hastası olmaktan korkuyorum fakat şekerli şeyleri yemekten / içmekten kendimi alıkoyamıyorum. Kahve içmeden sabahları uyanamıyorum. Hani metal kutularda soğuk kahveler oluyor ya. Onda 20 gram şeker var. Onun dışında da bayağı şeker tüketiyorum. Ne yapmam gerek, neleri daha az veya hiç tüketmemem gerek. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Birden kesmelisiniz şekeri bana anlamsız gelmişti ve kesmiştim uzun zamandırda atmıyorum ağzıma yemeyin zararlı çok fazla hemde

Allah korusun hocam. Kola yerine kahve falan için, en azından yararı olur. Hala taş gibi olduğunuza şaşırdım valla, ne yalan söyleyeyim ?
Kola sebeb olmuştu bende boğazımı yakmıştı ve ateşim var gibiydi yanıyordum anlamadım ama bırakmam iyi oldu

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Birden kesmelisiniz şekeri bana anlamsız gelmişti ve kesmiştim uzun zamandırda atmıyorum ağzıma yemeyin zararlı çok fazla hemde

Kola sebeb olmuştu bende boğazımı yakmıştı ve ateşim var gibiydi yanıyordum anlamadım ama bırakmam iyi oldu
Hocam kilo için progainer kullanıyorum. Onu içinde de var. Çok uzun kullanmayacağım ama asıl sıkıntı 100 gram tüketiyorum işte.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Sonuçta herşey belli oranda şeker içeriyor meyve bile sen basit sofra şekeri dediğimiz o şekerden uzak duracan.
Hocam peki sağlıklı yiyeceklerin yanında kola içmek, yiyeceklerin faydasını götürür mü? Yani vitaminleri falan gider mi yiyeceğin?

@emir1625 komik olan nedir hocam? Sizden yardım istiyorum işte, yardım istemek kötü bir şey mi?

Son düzenleme:

Hahisger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Önce bu evhamlı halinden kurtulman gerekiyor. Stres ve kaygı, seni hastalıklara açık hâle getirir. Amacın sağlıklı yaşamsa Canan Karatay ve Osman Müftüoğlu'nu dinleyebilir veya okuyabilirsin.
İkisini dinleyip bir bakış açısı kazanmalısın. Sadece Canan Karatay'ı dinlersen fazla protein odaklı olduğu için vücudun kaldırmayabilir.

Reaksiyon puanı
948
Önce bu evhamlı halinden kurtulman gerekiyor. Stres ve kaygı, seni hastalıklara açık hâle getirir. Amacın sağlıklı yaşamsa Canan Karatay ve Osman Müftüoğlu'nu dinleyebilir veya okuyabilirsin.
İkisini dinleyip bir bakış açısı kazanmalısın. Sadece Canan Karatay'ı dinlersen fazla protein odaklı olduğu için vücudun kaldırmayabilir.
Kesinlikle katılıyorum ayrıca illa da kola içmeden duramıyorum diyosan bari zero olanı iç daha iyidir.

azrasönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle merhaba. Başlıktan da gördüğünüz üzere; fazla şeker tüketiyorum. 70 gram, 80 gram, bazen 100 gram da olduğu oluyor. İleride şeker hastası olmaktan korkuyorum fakat şekerli şeyleri yemekten / içmekten kendimi alıkoyamıyorum. Kahve içmeden sabahları uyanamıyorum. Hani metal kutularda soğuk kahveler oluyor ya. Onda 20 gram şeker var. Onun dışında da bayağı şeker tüketiyorum. Ne yapmam gerek, neleri daha az veya hiç tüketmemem gerek. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
paketli yiyecekleri hemen bırakmanı öneririm,şeker ihtiyacını karşılaman için de 1 litre suyun içine 1-2 adet çubuk tarşın koy ve onu gün içinde bitir akşamları veya öğlen kahve yanında da hurma yiyebilirsin emin ol en sağlıklısı bu

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Kilo almaya çalışıyorum. Dün 111 gram şeker aldığımı hesapladım ve dün akşam yatmadan önce şekerli bir karışım yapmıştım ve baya susatmıştı beni. Daha doğrusu ağzımı kurutmuştu. Psikolojik olarak kendimi çok kötü hissediyorum şu an. :(