FAT32 USB Harddiske veri transfer hızı normal mi ?

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar.

250 GB Samsung 1.5" Harici HDD var.
Dosya sistemini FAT32 olarak değiştirmem gerekti.
Fakat FAT32 sisteme çok yavaş kopyalıyor. (max 1,74 MB/sn)

Klasör içerisinde tekil boyutu 4 GB dan büyük klasörler var tahminimce o yüzden olabilir.

Bir çözüm önerisi olan var mı? Fikirlere açığız :D

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
250 gb hepsini fat32 yapma 2 parçaya böl ilk parçayı fat32 yap gerisini ntfs yapabilirsin.

Reaksiyon puanı
188
Fat32 kullanma sebebin nedir. çok eski ve dandik bir disk formatı Fat32.

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende aynı şekilde 500gblik hddyi fat32 ye çevirmiştim. Fakat o kadar düşük hıza rastgelmedim. Tabi dosyalar çok parça parça olunca ben 3mb/sn hızını gördüm ama normalde 14mb/sn hızındayım. Bence problem başka bir yerden kaynaklaniyor. En iyisi dosyalari winrarla depolayip atman olacak.

Fat32 kullanma sebebin nedir. çok eski ve dandik bir disk formatı Fat32.
Bende hiç kullanacağımı düşünmemiştim ama daha sonra playstation3 jailbreak yaptim ve oyun yüklemek için hdd'nin fat32 formatında olması gerekince yapmak zorunda kaldim:D

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bende hiç kullanacağımı düşünmemiştim ama daha sonra playstation3 jailbreak yaptim ve oyun yüklemek için hdd'nin fat32 formatında olması gerekince yapmak zorunda kaldim:D

Evet bende de o tarz bir durum var.
Media destekli televizyonlarda, ev sinema sistemlerinde ya da PS3 gibi cihazlarda NTFS dosya sistemli diskler kullanılamıyor.

O yüzden FAT32... Ve .rar uzantısına çevirmemde söz konusu değil...

Cihazları ileriye dönük yapmıyorlar eski teknolojiye ayak uydurmak zorunda kalıyoruz.

Neymiş bahane; "Tescil hakkı varmış NTFS'in, cihazlara patent sıkıntısı çıkarıyormuş..."

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Dostum zaten çoğu oyunun dosyaları 4gb tan küçük o yüzden sıkıntı aşamazsın.Olmayanları da dosyaları 4gb a bölen programlar onunla birbirinden ayırırsın ama PS3 e yükleyeceğin multiman programının onları tekrar birleştirme yeteneği var.Ayrıca Fat32 çok yavaş değil bende 16 mb/sn hızla atıyor

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dostum zaten çoğu oyunun dosyaları 4gb tan küçük o yüzden sıkıntı aşamazsın.Olmayanları da dosyaları 4gb a bölen programlar onunla birbirinden ayırırsın ama PS3 e yükleyeceğin multiman programının onları tekrar birleştirme yeteneği var.Ayrıca Fat32 çok yavaş değil bende 16 mb/sn hızla atıyor

Fat32 çok yavaş değil doğru ama eğer elinde çok parçalı dosya varsa yavaş atıyor. Mesela 4gb oyunlar var ama içinde 20 000 files var. İşte böyle durumlarda süre 10 katına kadar çıkıyor.