Fandan Gelen Dayanılmaz Ses ...

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Arkadaşlar Bir gün Ben Evde Yokken elektrik kesilmiş ve elektrik kesildiğinde de bilgisayar doağl olarak kapanmış. (Bataryasız Kullanıyorum) . Evde Geldiğimde ilk işim bilgisayarı açmak oldu ve açar açmaz bir fan geliyor . Bu bir müddet sonra geçiyor . Ama ses dayanılmaz bir halde .. Sizce Ne yapmalıyım ?

MARKA-MODEL:HP PAVİLİON G6

RAM:8 GB
EKRAN KARTI:8GB AMD RADEON 7600 Serisi
2,60 GhZ

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bataryasız kullanmak risklidir. Oluşacak anlık dengesiz akımlar bilgisayarı yakabilir. Fan sesi, daha önce yoksa, bundan kaynaklı olabilir. Daha önce, ekran kartı, ana kartı yanan arkadaşlarım oldu.

Veya aşırı toz dolmuş olabilir. Sökebiliyorsan(garantisi de yoksa) fanı temizlemeni tavsiye ederim. Benim de fanım uçak motoruna dönüyordu, temizledikten sonra sessiz ve soğuk çalışmaya başladı.

bayadrastos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence en sağlıklısı bir bilgisayarcıya danışmanız ayrıca bataryasız kullanmak da oldukça risklidir. :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bataryasız kullanmak risklidir. Oluşacak anlık dengesiz akımlar bilgisayarı yakabilir. Fan sesi, daha önce yoksa, bundan kaynaklı olabilir. Daha önce, ekran kartı, ana kartı yanan arkadaşlarım oldu.

Veya aşırı toz dolmuş olabilir. Sökebiliyorsan(garantisi de yoksa) fanı temizlemeni tavsiye ederim. Benim de fanım uçak motoruna dönüyordu, temizledikten sonra sessiz ve soğuk çalışmaya başladı.

Bence en sağlıklısı bir bilgisayarcıya danışmanız ayrıca bataryasız kullanmak da oldukça risklidir. :)

Hocam batarya öldüğü için bataryasız kullanıyorum . Kendim açma imkanım yok mu ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Batarya ne kadar ölü mesela? Hiç yokmuş gibi mi davranıyor, yoksa 5-10 saniye de olsa açık tutuyor mu?

Reaksiyon puanı
2
Sen benim cihaz ayni bilgisayar ne kadar isinirsa o kadar fanlar daha hizli calisir isi degerlerini kac

Son mesajlar