Fan da sorun var

Bu konuyu okuyanlar

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Hp Pavalion dv6-1144et serisi laptopu kullanıyorum. İlk aldığım zamanlar ısınma sorunu yaşamıyordum. Fakat 1.5 yıl sonra aşırı ısınmaya başladı. Tokat ta ki bir bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı laptopun fanını değiştirdi. Orjinal olmayanını taktı ve termal macun sürdü. 3-4 ay sonra yeniden bu sorun başladı. Fakat artık ısınmanın yanında bir de fandan da hırıltı geliyor. 5-6 aydır böyle kullanıyorum. Geçen günlerde Hp nin teknik servisini aradım Ankara ya istediler bilgisayarı. Fakat ücreti çok pahalı geldi.(300 tl) Ne yapmalıyım ?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
O bilgisayarcının taktığı fan kaliteli değildir, o yüzden böyle bir şey ile karşılaşmışsınız.

300 tl ise, biraz uçuk fiyat olmuş.

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O bilgisayarcının taktığı fan kaliteli değildir, o yüzden böyle bir şey ile karşılaşmışsınız.

300 tl ise, biraz uçuk fiyat olmuş.

orjinal fanın fiyatı ne kadar bilgin var mı? sadece macun sürdürsem yeterli olur mu ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Galiba garantisi yok, bilgisayarı ters yatır,arka kapaktaki vidaları aç, fanın vidalarını sök, yerinden çıkar. Izgarayı iyice temizle, fanı iyice temizle sonra fanı tekrar eskisi gibi tak kapat.

2-3 ayda bir fan tozlandıkça öyle yaparsın

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galiba garantisi yok, bilgisayarı ters yatır,arka kapaktaki vidaları aç, fanın vidalarını sök, yerinden çıkar. Izgarayı iyice temizle, fanı iyice temizle sonra fanı tekrar eskisi gibi tak kapat.

2-3 ayda bir fan tozlandıkça öyle yaparsın

onu düşündümde bilgisayara bir zarar veririm diye korkuyorum

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internetten getirsem yapabilir miyim?

chatroulete girdiğimde 80 derece oluyor pes oynarken 95 i buluyor. altında bir de soğutucu var. zararı olur mu bilgisayara bu sıcaklığın

BGAREPAİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
parçanet.com a bakabilirsin

BGAREPAİR-ÜMİT DAMAR

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
kardeş sen fanı temizle termal macunu sür biraz dene
bizm arkadaştata var hp dv6 klavyeye 180 $ dediler fana 300 tl iyimiş

ya bide hp normalde max 90 çıkıyo arkadaşta test ettim bir ayarı var işlemciyi biraz düşürüyorsun fakat kasma fln olmuyor sıcaklık 15 derece düşüyor benim casperde öyle şuan max her oyunda 75 ayarlı