Facebook’tan gelen Instagram şifrenizi yenileyin mesajı

Bu konuyu okuyanlar

unknown00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
8CC53A61-AC84-40C3-BC2D-FA26BFB47BB9.jpeg Instagramı 1 aydır felan kullanmamama rağmen böyle bir mesaj ile link geldi, telefon numarama bağlı olan 3 hesabı kontrol ettim hepsi yerinde. Linke de tıklamadım. Sizce linke tıklayınca virüs felan mı gelecek yoksa birisi hesabıma girmeye mi çalışıyor, ne yapmalıyım?

unknown00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Birisi hesabını çalmaya çalışmış olmalı çok az kalmış az kalsın gidermiş yani. Dikkar et 2 Faktörlü kimlik doğrulamadan telefon sms onayını yapki hesabın hacklenmesin.
Telefon doğrulama onayı her zaman açıktı abi valla ürktüm şifremi felan değiştirdim napıyım komik gelebilir ama şimdi ben uyuyamam ki bundan sonra bişey olmaz deme?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Telefon doğrulama onayı her zaman açıktı abi valla ürktüm şifremi felan değiştirdim napıyım komik gelebilir ama şimdi ben uyuyamam ki bundan sonra bişey olmaz deme?
Korkacak birşey yok dostum bana geçenlerde günde 2 mesaj falan geliyordu. Sevenimiz kadar sevmeyenimizde var bu dünyada. Eğer kimlik doğrulama yaptıysanız Korkmaz-nıza gerek yok çok prof. yöntemlerle ancak çalabilirler oda bizim türk halkının yapacağı uğraşacağı iş değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka sorun olursa özelden sorabilirsin..

LastX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sanırım birine telefon numaranı vermişsin. Bu taktiğe fishing adı veriliyor ve en iyi çalma yöntemlerinden.

unknown00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Sanırım birine telefon numaranı vermişsin. Bu taktiğe fishing adı veriliyor ve en iyi çalma yöntemlerinden.
Biraz daha açar mısın şimdi hesabım gidcek mi numaramı başkasına verdiğim için :((( linke de tıklamadım

LastX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Biraz daha açar mısın şimdi hesabım gidcek mi numaramı başkasına verdiğim için :((( linke de tıklamadım
Numaranı kimlere veridysen şüphe duy ve merak etme onaylamadıkça falan gitmez hesabın. Linke tıklamadıysan sorun olmuyor linke tıklayıp giriş yaptığın an adama adamın pc sinde kullanıcı ismin ve şifren gözükür. İstersen numaranı değiştir fakat linke tıklamadıkça bişey olmaz.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Bende kendi çaldırdığım hesabımı geri çalmaya çalışmıştım.Adam linke tıklayınca geri aldım direk.Biraz Enayiymiş

unknown00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Numaranı kimlere veridysen şüphe duy ve merak etme onaylamadıkça falan gitmez hesabın. Linke tıklamadıysan sorun olmuyor linke tıklayıp giriş yaptığın an adama adamın pc sinde kullanıcı ismin ve şifren gözükür. İstersen numaranı değiştir fakat linke tıklamadıkça bişey olmaz.
70 kişilik okul grubundayım,bikaç tane genel gruplarda var, eskiden olduğum yine böyle genel gruplarda da vardı kimde numaram var hiç bilmiyorum... Sana ve yardım eden herkese çok teşekkür ederim biraz abartıyorum belki ama böyle şeylerde aşırı panik oluyorum, şu an baya rahatladım

LastX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
70 kişilik okul grubundayım,bikaç tane genel gruplarda var, eskiden olduğum yine böyle genel gruplarda da vardı kimde numaram var hiç bilmiyorum... Sana ve yardım eden herkese çok teşekkür ederim biraz abartıyorum belki ama böyle şeylerde aşırı panik oluyorum, şu an baya rahatladım
Panik olmana gerek yok uyanık olucaksın sadece bunun gibi ben çok rastladım.

unknown00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Panik olmana gerek yok uyanık olucaksın sadece bunun gibi ben çok rastladım.
Extradan bir sorum var: linke tıklasam adama şifremi versem aynı zamanda hesabımda kimlik doğrulama uygulaması olsa girebilir mi giremez mi?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Extradan bir sorum var: linke tıklasam adama şifremi versem aynı zamanda hesabımda kimlik doğrulama uygulaması olsa girebilir mi giremez mi?
Giremez. Ve linkin nereden geldiğine bak Facebookdan geldiyse o arkadaş senin şifreni vs. alamaz. Facebook'a BENZER BİR SAYFA OLUŞTURMALI. o kişi Korkmana gerek yok.

Yani şifre değiştirme sayfasına benzer bir sayfa

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Yalan bu. Siz oradan basacaksınız fake sayfa açacak sonra telefonunuza gerçek insta dan kod gelcek onu oraya girerseniz adamlarda görür ve bum!

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Yalan bu. Siz oradan basacaksınız fake sayfa açacak sonra telefonunuza gerçek insta dan kod gelcek onu oraya girerseniz adamlarda görür ve bum!
Facebooktanmı sahte kod gelecek ?

eğer ismini facebook yapmadıysa tabi

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Onlar deneme yapacak kod gelecek falan uzun hikaye.
saçmalama ne kod gelecek uzun hikaye facebookdan gelmiş kod Ne yani şakamı yapıyorsunuz ?? adam daha hesabı çalamamış sahte linkmi yapacak ve facebookdan ben bu işlerle çok uğraştım kendi hesabım üzerinde yasal bir şekilde denedimde ancak Facebooktan sahte link veya kodu ilk defa senden duydum Adam daha hesabı çalamamış Facebooktan linkmi attıracak :D şaka gibi ya neyse

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
saçmalama ne kod gelecek uzun hikaye facebookdan gelmiş kod Ne yani şakamı yapıyorsunuz ?? adam daha hesabı çalamamış sahte linkmi yapacak ve facebookdan ben bu işlerle çok uğraştım kendi hesabım üzerinde yasal bir şekilde denedimde ancak Facebooktan sahte link veya kodu ilk defa senden duydum Adam daha hesabı çalamamış Facebooktan linkmi attıracak :D şaka gibi ya neyse
Başka diyorum ben. Ben olsam telefonuna kod göndertir sonra da o siteye bastırıp o kodu girecek siteye sonra bende göreceğim loglardan falan sonra hop ordan da kodu girip şifreyi değiştirip çalarım ben olsam.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Başka diyorum ben. Ben olsam telefonuna kod göndertir sonra da o siteye bastırıp o kodu girecek siteye sonra bende göreceğim loglardan falan sonra hop ordan da kodu girip şifreyi değiştirip çalarım ben olsam.
Bir dediğin diğer dediğini tutmadı. Senin demek istediğini anladım :=)

ertucift

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İnstagramına bağlı olan mailini bilen birisi hesabını bu yolla çalabileceğini düşünmüş çok sıkıntı etme bi şey olmaz