Facebook'ta rekor Türklerin!

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Türklerin Facebook rekoru İngiliz The Sunday Times'a konu oldu.

welcome_3.gif

İngiliz ‘The Sunday Times’ gazetesi, internet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook'un Türkiye’deki kullanıcı sayısının 1 ay içinde yüzde 466 artığını ve büyüme hızıyla bütün dünya ülkelerini geride bıraktığını yazdı.

Amerikan Koleji öğrencileri arasında yapılan araştırmanın sonuçlarını yayınlayan gazete, Facebook'un, seks ve bira ile özleştirilen ipod’dan sonra ikinci sıradaki popülerliğini koruduğunu yazdı.

Geçen yıl 26 Ekim- 25 Kasım arasında 1 aylık istatistikler dikkate alınarak oluşturulan dünya büyüme grafiğinde, Türkiye'nin yüzde 466 büyüme ile ilk sırada yer aldığı, bunu sırasıyla İsrail (yüzde 171), Fransa (yüzde 109), Çin (yüzde 87), Suudi Arabistan (yüzde 31), Pakistan (yüzde 24) ve İngiltere’nin (yüzde 18) izlediği bildirildi.

Haberde, dünya üzerinde 62 milyon kişinin Facebook'a ‘kilitlendiği', 24 milyon kullanıcı ile İngiltere'nin, ABD ve Kanada'dan sonra üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.

Hızla yayılan Facebook ağının etkilerin tahmin edilemez düzeye ulaştığı belirtilen haberde, bazı on-line şirket sahiplerinin bunu endişe uyandırıcı bulduğuna ilişkin görüşleri yayınlandı. Adı açıklanmayan bir on-line pazarlama müdürünün Facebook ile ilgili olarak, “Birinin zararsız olduğunu söyleyerek denemeniz için size esrar vermesi gibi birşey'' sözleri yer aldı.

Haberde ayrıca şirket sahiplerinin son günlerde yaşadığı sıkıntılara da değinildi. Çalışanların iş saatlerini Facebook başında geçirmeye başladıkları ve bunun işçi ve işveren arasında büyüyen sorun olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca Facebook'un gerçek iletişimi öldürdüğü de iddia edildi.

Türkiye'de 42 milyon kullanıcısı olduğu sanılan Facebook, yeni ve eski arkadaş bulmak için kullanılan sosyal bir ağ. 2006 yılında Harvard Koleji öğrencilerinin aralarında haberleşmek için oluşturdukları bu site daha sonra ABD ve İngiltere’de üniversite öğrencileri arasında da yaygınlaştı. Mezun olduktan sonra da haberleşme ağını devam ettirmek istemeyen öğrencilerin oluşturduğu Facebook 17 ay içinde bütün internet kullanıcılarına açıldı.

[size=7pt]Haber; Haber7.com[/size]​

Blue.Silk

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hala üye olmadım ;D kendimle gurur duyuyorum ;D :D

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Üye değilim çok mutluyum :D

sercanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Posta gazetesiydi ve "Helin Avşar'da Facebook'da" gibilerinden bir haber çıkmıştı.
İşte o zamandan sonra Facebook gazeteler başta olmak üzere heryerde konuşuldu.Millette doğal olarak merak etti ve üye oldu.

Birinciyiz peki şu soruyu soruyormuyuz?
Dünya'nın neresinde Facebook lafı Türkiye'deki ekranlardan daha çok geliyor.
Yada nerede daha çok reklam yapılıyor?

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
bence cok sacma bi yer bu kadar tutmasını anlayabilmis değilim...

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
superman dedi ki:
sali abi feysbuka üyemisin

:D boşver takılma zaten.. amele kaynıyor.. :D :D Her izlediğimde cok gülüyorum o muhabbete yaa..
Bizler Türküz.. Yaptığımız işler öle dilelre destan işler ki.. gercek hayatta bulamadığımızı sanal alemden bulmaya calışarak bir yerlere gelmek istiyoruz..
işte kanıtı..

patapat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende üye olmamayı basaranlardanım :) ilgimi cekmiyor böyle şeyler :) zaman kaybından baska bir sey degiller bence,zaman cok önemli bir olay,iyi degerlendirilmeli

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Facebook' a üye değilim olmamda. :) Ben böyle iyiyim. Haberede ne hikmetse hiç şaşırmadım. Ama biz ismimizi işte böyle teknolojik alanlarda duyuruyoruz..

Tabu1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
chimera dedi ki:
Facebook' a üye değilim olmamda. :) Ben böyle iyiyim. Haberede ne hikmetse hiç şaşırmadım. Ama biz ismimizi işte böyle teknolojik alanlarda duyuruyoruz..

Aynen katılıyorum abi çok itici geliyor.

pc_ex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece arkadaşlarımı bulma ümidiyle girdim başka bi işe yaramaz site

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlarımı buldum valla mutluyum facebook ile :d

webdelisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beni bulmak isteyen telefon rehberinden bulsun arkadaş! Anlamam ben facebook filan gerek yok bunlara .

Ne varsa eskilerde varmış...

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Ben üye olmadım,gerekte yok zaten ;)
İşi düsen, nasıl olsa beni her zaman (nedense) buluyor :D

bcanesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fehysbuk feyzbuk fiysbuk hatta fastbuk diyeni bile war :D ama hepimiz türk olduğumuz ve kalplerimiz bir attığından herkes neden bahsedildiğini gayet güzel anlıyor. ben üyeyim öle duruo arkadaşları buldum sadece abidik gubidik eklentiler war onlara bulaşmadığın sürecede güzel walla

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ben hessabımı kapttım yaa sinir oldum herkes bulmaya başladı :D

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ya ben yenı arkadaslarla ugrasamıyorum bi de eskılerı basıma salıyolar :D

serhatoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eski arkadaşları değil, yeni arkadaş bulmak için bullanılıyor :)

artiztttt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok Gereksiz Bir Şey yani ona söylenecek Kelime Bulamıyorum :S bende üye olmadım olmayıda düşünmüyorum

Ama Gel Görün ki Türkler kadarda internette gezen yok bu kadar zamanı kendimizi geliştirmeye harcasak aboov kim durabilir önümüzde ? :)

Lütfen...!

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şaka gibi :O ...
ben bu rekorun içinde değilim :]...
üye değilim facebooka olmamda B)...

emir1907

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaş Türk milleti olarak popüler olan her şeyin suyunu çıkartıyoruz yaa. Allahtan bu saçmalığa üye falan değilim

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
boş iş neredeyse biz oradayız :(

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
bana diyolar işte talha facebooka üye misin

ben diyorum ki bir zamanlar...

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben şahana katılıyorum.
abi sen facebook'a üyemisin. yok neki o iyi birşeyse olurum.
boşver abi amele doldu bende çıkacam yakında...
:)
allahtan bende hiç bulaşmadım ve kendimi internetten bi haber saf bakkal amca gibi hissediyorum ve öyle kalmak istiyorum...