Facebook'da büyük kaçış yaşanıyor

veysi dede

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Facebook'da büyük kaçış yaşanıyor

Facebook’u Bırakma Günü’ düzenleyen bir grubun çağrısına uyan 32 bin 749 kişi pazartesi günü siteden ayrıldı.

Kullanıcılarının bilgilerinin güvenliği konusunda çeşitli tartışmaların odak noktası haline gelen sosyal paylaşım sitesi facebook ciddi bir kan kaybı yaşıyor.
Sitenin güvenlik politikalarını protesto eden ve “facebook’u Bırakma Günü” düzenleyen bir grubun çağrısına uyan 32 bin 749 kişi pazartesi günü facebook’tan ayrıldı. Kimliklerini açıklamayan grup organizatörleri, internet sitelerinde yaptıkları açıklamada şöyle dedi:

‘ADİL DEĞİL’ AÇIKLAMASI
“Bizim için iki şey önemli: Adil seçimler ve iyi niyet. facebook her ikisinde de iyi bir iş çıkaramıyor. facebook size bilgilerinizi nasıl kullanacağınıza dair seçimler sunuyor, ama bu seçimler adil değil” dedi. Arama motoru Google’ın verilerine göre, her ay 540 milyon kişi facebook.com adresini ziyaret ediyor. Bu da yaklaşık olarak toplam internet popülasyonunun yüzde 35’ine denk geliyor.
Yaygın dİllerden biri Türkçe oldu
Inside Network araştırma şirketinin son değerlendirmesine göre, facebook’ta en yaygın olarak kullanılan dillerden biri Türkçe oldu. Listede İngilizce, 400 milyon kullanıcının yarısından fazlasının konuştuğu dil olarak birinci sırada yer alırken, sıralamada İngilizceyi İspanyolca, Fransızca ve Türkçe takip etti. Endonezce ise 20 bin kişiyle sitenin en yaygın konuşulan Asya dili ve beşinci en popüler dil oldu.
İngilizce: Yüzde 52
İspanyolca: Yüzde 15
Fransızca: Yüzde 5
Türkçe: Yüzde 5
Endonezce: Yüzde 5
İtalyanca: Yüzde 3.9
Almanca: Yüzde 2.7
Çince: Yüzde 2.3
Portekizce: Yüzde 1.4
Arapça: Yüzde 0.8

Micuvan

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
57
Güzel uygulama

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bu kadar büyük katılım düşünmüyordum :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
500 milyon üyesi olan site için az.:)

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Ben de büyük bir kampanya olursa destek veririm. Zaten manita fotoğraflarına bakmak için giriyorum. Milletin popülerlik kaygısıyla yaptığı eziklikleri görünce midem kalkıyor..

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
yıllar oldu ben ayrılalı :D

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Günlük 5 dk bakıyorum ne var yok diye hepsi bu :)

Tek işe yaradığı nokta eski görüşemediğim arkadaşları buluyorum :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Merve gel oku bu haberi :)) Birde beni buraya üye yapacan, başıma silah dayasalar yine de olmam, bu a sosyal siteye :D

SwateR

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Benide 1 haftadrı gıcık ediyordu.Sonunda dayanamadım 3 gün önce kapattım hesabı :D

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Benim Facebook hesabım var, Üni. akadaşlarım Türkiyenin dört bir yanına dağılmış durumda bu kişilerle asosyal bir bir şekilde iletişim kurmanın en kolay, basit, ekonomik yolu olan facebook sitesini kullanmaktayım. Hesabımdaki tüm arkadaşlarımın yüzünü görmüş günlük hayatta karşılıklı çay içmişliğim vardır tanımadığım hatırlamadığım kişilerle muattap olmam. Hesabımdaki arkadaş sayımda bir azalma olmadığı için bu kaçışın yapay olduğu görüşüne kapıldım.

Birde facebook sitesine karı-kız tavlama hayalleriyle dalıp sonra vay efendim facebook amele kaynıyor bu site tırt diyelere sadece:D

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ea sports fifa superstars diye bir oyun cıkmıs cok güzel onu oynuyorum :D

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Benim Facebook hesabım var, Üni. akadaşlarım Türkiyenin dört bir yanına dağılmış durumda bu kişilerle asosyal bir bir şekilde iletişim kurmanın en kolay, basit, ekonomik yolu olan facebook sitesini kullanmaktayım. Hesabımdaki tüm arkadaşlarımın yüzünü görmüş günlük hayatta karşılıklı çay içmişliğim vardır tanımadığım hatırlamadığım kişilerle muattap olmam. Hesabımdaki arkadaş sayımda bir azalma olmadığı için bu kaçışın yapay olduğu görüşüne kapıldım.

Birde facebook sitesine karı-kız tavlama hayalleriyle dalıp sonra vay efendim facebook amele kaynıyor bu site tırt diyelere sadece:D

Heh katılıyorum ya. Tanımadığım insan yok Facebook'ta. Takip ettiğim sayfalar sayesinde teknolojiden ve müzikten geri de kalmıyorum. Bir Facebook hesabım olmasa, Jono Bacon'un canlı video bağlantılarını kaçırırdım mesela. :D

Facebook'un istenildiğinde çok yararlı olabildiği görüşündeyim.

naUst

Asistan
Reaksiyon puanı
5
aylar aldu bende ayrılalı zamanla gider :D