Facebook hesaplarına Ankara'dan giriş yapılıyor

swm3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aktif Oturumlar

Aktif Oturumlar ne anlama geliyor?

Aktif Oturumlar Facebook hesabınıza yakın zamandaki erişimlerinizin bir listesini gösterir. Her mad...
Aktif Oturumlar Facebook hesabınıza yakın zamandaki erişimlerinizin bir listesini gösterir. Her maddede Facebook'a giriş yaptığınız tarih ve saat, giriş yaparken bulunduğunuz yaklaşık konumunuz ve hesabınıza erişmek için kullandığınız cihazın türü yer alır. Ayrıca her bir maddenin sağ tarafında aktif oturumu sonlandırma seçeneğini de görürsünüz.

Yaklaşık konum, hesabınıza erişmek için kullanılan IP adresine dayanarak hesaplanır. Bir girişin ayrıntılı IP bilgisini öğrenmek isterseniz, farenizi söz konusu oturumun konum verilerinin üzerine getirmeniz yeterlidir.

Bu özelliğin nasıl kullanılacağına dair daha fazla bilgi için Facebook Güvenliği'ne göz atın

Aktif Oturumlarımdaki bir konumu tanımıyorsam bu ne anlama gelir?

Tanımadığınız bir konum görürseniz, öncelikle cep telefonunuza bağlı olup olmadığını kontrol edin....
Tanımadığınız bir konum görürseniz, öncelikle cep telefonunuza bağlı olup olmadığını kontrol edin. Çoğu zaman cep telefonuyla giriş yapıldığında fiziksel konumunuzu tam olarak yansıtmayan bir IP adresiyle yönlendirilirsiniz. Konumu tanımıyorsanız ve cep telefonuyla giriş yapmadıysanız, bunun nedeni şunlar olabilir:
  • Verdiğimiz bilgiler doğru değildir: Yalnızca yaklaşık konumu belirleyebiliriz; bu nedenle de bilgilerimiz zaman zaman geçersiz olabilir.
  • Başka bir konumdan çıkış yapmayı unutmuşsunuzdur: Bir başkasının cihazında hesabınızı açık bıraktığınıza inanıyorsanız, oturumu sonlandırmak için söz konusu oturum bilgisinin sağındaki "hareketi sonlandır" bağlantısına tıklamanız yeterlidir.
  • Başka birisi Facebook hesabınıza erişmiştir: Başka birisinin hesabınıza giriş yaptığına inanıyorsanız, oturum bilgisinin sağındaki "hareketi sonlandır" bağlantısına tıklayarak şüpheli oturumu sonlandırın. Oturumu sonlandırdıktan sonra, Facebook hesabınızı korumak için şifrenizi değiştirerek ilave önlem almalısınız. E-postanıza erişebilecek herhangi biri Facebook hesabınıza da erişebileceğinden, e-posta şifrenizi de değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Aktif bir oturumu nasıl sonlandırırım?

Bir oturumu sonlandırmak için oturum bilgisinin sağ tarafındaki "aktiviteyi sonlandır" bağlantısına...
Bir oturumu sonlandırmak için oturum bilgisinin sağ tarafındaki "aktiviteyi sonlandır" bağlantısına tıklamanız yeterlidir. "Aktiviteyi sonlandır"a tıklamanız, söz konusu oturumda Facebook'a erişilen cihazda hesabınızdan hemen çıkış yapılmasını sağlayacaktır.

Tek seferlik şifre nedir?

Tek seferlik şifre, genel kullanıma açık bir bilgisayardan Facebook'a giriş yaptığınızda hesabınızı...
Tek seferlik şifre, genel kullanıma açık bir bilgisayardan Facebook'a giriş yaptığınızda hesabınızın güvenliğini korumaya yardım edecek isteğe bağlı bir güvenlik özelliğidir. Tek seferlik şifre almak için "otp" mesajını 32665'e kısa mesaj olarak gönderin. Size benzersiz 8 karakterli geçici bir şifre göndereceğiz. Tek seferlik şifreniz 20 dakika için geçerli olacak ve yeniden kullanılamayacaktır.

Tek seferlik şifreyi ne zaman kullanmalıyım?

Ortak kullanılan bilgisayarlar bazen zararlı yazılımlarla ele geçirilmiş olduğundan kütüphane veya...
Ortak kullanılan bilgisayarlar bazen zararlı yazılımlarla ele geçirilmiş olduğundan kütüphane veya internet kafe gibi yerlerde ortak bir bilgisayarı kullanarak Facebook hesabınıza eriştiğiniz her zaman tek seferlik şifreyi kullanmanızı tavsiye ederiz. Facebook'ta şifre bilgilerinizi girme konusunda kendinizi rahatsız hissettiğiniz her zaman tek seferlik şifre isteyebilirsiniz. :)

michuozawa

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Mevcut Oturum
Yer:Ankara, 06, TR(Yaklaşık olarak)
Cihaz Türü:Chrome on Win7

Ankara'da değilim :)

ebuyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim bütün girişlerimi istanbuldan yapıldı olarak gösteriyo,enteresan...

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Facebook hesabım kapalı olduğu için hiiiiiç sorun etmiyorum :))

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
ben ne zaman istanbulda farklı bir yerden girsem istanbul olarak gösteriyor hiç denk gelmedim ankara falan hatta ip falan herşeyi mail atıyor farklı yerden girildiğinde

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
15gzath.jpg

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Dondurulmuş hesaba da mı giriyolar yoksa ? :)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bu güne kadar hiçbir uygulamaya videoya bakmak için erişime izin ver'e basmadım o yüzden içimde rahat girişlerdede sıkıntı yok.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
benimde ankaradan giriş görünüyor ama anlam veremedim neden acaba ip falanda var dur bir yer tespiti deneyeyim ip üzerinden

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
test edin.. firefoxla belli bir saatte giriş yapın ve cıkın.. internet explorerlada giriş yapın cıkın.saatlerını not edin. chromelada aynı seyı yapın..sonucta hangı browserla saat kaçta girildiği yazıor. ankara yazarsa problem yok demektir

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
150 kişilik kız fake hesabı habire dürtüyor namızsızlar :D

çolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnm faceme de qiriş yapılmış we artık facemi kullanamıyorum ne yapacaqımı bilmiyorum bna yardım edermisiniz

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

bnm facemede qiriş yapılmış anasayfam falan profilime hiç bsyime qiremiyorum ne yapmam qerel msn adresimin sifresinidir herşeyi deqstrdim ama olmuyo bna yardımcı olrmusunuz

EfsaneFener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bnm faceme de qiriş yapılmış we artık facemi kullanamıyorum ne yapacaqımı bilmiyorum bna yardım edermisiniz

bnm facemede qiriş yapılmış anasayfam falan profilime hiç bsyime qiremiyorum ne yapmam qerel msn adresimin sifresinidir herşeyi deqstrdim ama olmuyo bna yardımcı olrmusunuz

şifremi unuttuma tıklayıp gelen penceye facebooka kayıtlı olduğunuz email adresini yazıp yeni şifre almayı denediniz mi?

zıppırık

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Şu TÜRKÇE'yi düzgün kullanır mısın?

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Facebook hesabım hıc olmadı ve kafam oyle cok rahatkı anlatamam :) Gereksız zaman harcama portalı :D Yerınızde olsam kapatırım ne gıbı artısı var ıncelemenız gerekır, artıdan daha cok eksılere goturur sızı, en basında degerlı ve kıymetlı o güzel zamanınız...

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
sadece beni ekleyenleri eklemek için giriyorum o kadar,kapatamam oradan konuştuklarım var arada

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Böyle birşey sanmıyorum savcılık onayı gerektirir varsa böyle bir durum yasadışı demektir

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Böyle birşey sanmıyorum savcılık onayı gerektirir varsa böyle bir durum yasadışı demektir
Yasadışı zaten geçen kardeşimin hesabı hacklenmişti hemen kilitledik hesabı Ankara'dan giriş yapılmıştı. Facebook'un şifremi unuttum saçmalığı yüzünden bir sürü hesabı hacklemek kilitilemek çok kolay dikkat edin.

HarunT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzmir'den giriş yapmama rağmen İstanbul'da görünüyorum.İlginç...Bu da öyle birşey olsa gerek.

monders

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paniğe gerek yok Facebook adresleri İP'den tespit ediyor. Ancak İP her zaman doğru adresi vermiyor. Mesala şimdi Ordu dan bağlanıyorum ama İstanbul gözüküyor.
ekranalntsyq.png]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim hesabımada istanbul giriş yapılıyodu bi ara şifreyi değiştirdim güvenlik sorusu falan filan ekledim şuan sorun yok.