Facebook Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 5 Gündür Facebook'a Giremiyorum. Çeşitli Forumlarda Baya Araştırdım Ama Çözüm Sağlayacak bi Yol Bulamadım.
Farklı Browser'lardan Girdim(Chrome,Mozilla,Opera,Explorre) Açılmıyor ,
Çerezler Önbellek Falan Bunlarıda Temizledim Cclenarla ,
Combofix , Hijackthis Gibi Programlarlada Tarattım Sonuç Vermedi ,
Host Dosyasına Baktım Facebook ile Alakalı Birşey Yazmıyor ,
Dns Değiştirdim İşe Yaramadı ,
Sistem Geri Yükleme Yaptım Yine Yok.
ve Şuan Aklıma Gelmeyen Bikaç İşe Yaramaz Uygulamalarda Bulundum Ama Hala Facebook.com'a Giremiyorum. Mozillada "Anonymox" Adında bi Eklenti Var IP Adresini Değiştirip Yasaklı Sitelere Girmemi Sağlayan. Bu Program Bana Yabancı IP Adresi Veriyor. Bunun Sayesinde Bitek Firefox'tan Facebook'a Girebiliyodum Fakat Sonbikaç Günde İyice Yavaşlamaya Başladı Firefoxta Bu Eklenti Yüzünden. Anasayfanın Yüklenmesi 12 dk. Sürüyor Öyle Diyim. Dediğim Gibi Çok Araştırdım Forumlarda Sorunum Hakkında En Mantıklı Açıklama Olarak IP Ban mı Yedim Acaba Facebook Tarafından Diye Fakat Hesabımı Kapatmamışlar. Öyle bi Durum Olsa Kapatırlardı. Format Bile Düşündüm Ama Alakası Olduğunu Sanmıyorum. IP Adresimle Alakalı Olduuğunu Tahmin Ediyorum. Facebook Hariç Her Siteye Girebiliyorum. Çok Mağdur Durumdayım Yardımlarınızı Bekliyorum.

Edit: Bu Arada İnterneti 3 Kişi Kullanıyoruz. Ben Laptoptan Wireless İle Bağlanıyorum. Diğer 2 Kişide Böyle Bir Sorun Yok. Facebook'a Girebiliyorlar.

Ekran Görüntüsü İsteyenler Olabilir Onun İçin;

7un7g.jpg

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Değiştirdim Sonuç Vermedi. Lütfen Kalıplaşmış Çözüm Önerileri Sunmayın. Yazdıklarımı Okumanızı Rica Ediyorum.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
IP'le alakalı bir durum olsa sorun sadece Facebook'ta yaşanmazdı.. Eğer DNS değiştirdiyseniz silmeyi deneyin..Aksi takdirde beklerseniz sizin acınızdan iyi olur.. Yasaklı sitelere giriş amacıyla kullandığınız programları kaldırın..

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Geçenlerde işyerimde de ben girememiştim.. Sonra kendiliğinden düzeldi.. Statik ip kullanıyorsan belki ondan olabilir.. Modemini resetlemeyide deneyebilirsin..

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
DNS Değiştirdim Açılmadı. Otomatiğe Aldım Yine Açılmadı. Anonymox Eklentisini Kaldırdım Açılmadı. Tekrar Yükledim Açılma Var Fakat Çok Yavaş

Dinamik IP Kullanıyorum. Modemi Resetledim Fakat Yine Girmiyor.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
DNS Değiştirdim Açılmadı. Otomatiğe Aldım Yine Açılmadı. Anonymox Eklentisini Kaldırdım Açılmadı. Tekrar Yükledim Açılma Var Fakat Çok Yavaş

Dinamik IP Kullanıyorum. Modemi Resetledim Fakat Yine Girmiyor.

DNS'leri silmeyi denediniz mi?

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Google DNS kullanırken internet hızı oldukça düşüyordu..Hatta sayfalar açılmıyordu.. Dnsleri silince internet bağlantım düzelmişti.. Yani varsayılan duruma geçmekten bahsediyorum..

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Kullandığın antivirüs ya da internet security programı var mı?

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Microsoft Essential Vardı Bilgisayarımda. Antivirüs Olsun Diye Yüklemiştim. Pek Donanımlı bi Antivirüs Değil. Omu Engelliyor Acaba Diye Bende Düşündüm Kaldırdım Yine Girmedi. Avast Yükledim. Tarattım Pc'de Virüste Yok. Ad-aware'ylede Tarattım. Windows Kötü Yazılım Temizleme Aracı'ylada Tarattım Bişey Bulamadılar. Sonra Hepsini Sildim. Yine de Girmiyor. Ben Hala Sorunumun IP Adresimle İlgili Olduğunu Düşünüyorum Çünkü Yabancı IP ile Girince yada Proxy Sitelerinden Girince Açılıyor Facebook.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
hosts dosyasına şu satırları eklemeyi dene bir de. Değişiklik yapabilmek için masaüstüne atıp not defteri ile açabilirsin. (orjinal hallinin yedeğini bir yere kopyala sonrasında lazım olabilir sana)

69.171.229.11 www.facebook.com
69.171.242.11 www.facebook.com
69.171.224.37 www.facebook.com
66.220.149.11 www.facebook.com
66.220.158.11 www.facebook.com

Değişiklik yaptıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat.

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dediğini Yaptım. Hala Açılmıyor.

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başka Çözüm Yolu Yokmu Arkadaşlar.?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Format atmak sorunu çözebilir ama umarım buna kalmadan sorununun bir çözümü bulunur.

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnşallah. :/ Sorunum Devam Ediyor Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bence alternatif işletim sistemi dene... telefonunu modem olarak kullanıp dene...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
pcnet ve chip dergileri ubuntu 12.04 verdi al usb belleğe yada cdye yazdır onunla dene... bilgisayarında bluethoot varsa telefonu eşleştir talimatları izle...

Akferzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1 saattir aynı sorunu bende yaşıyorum.Sorun farklı işletim sistemindede gitmiyor ubuntuda kullanıyorum sorun yine aynı. Arkadaşın sorununa ek olarak ben twitter a da giremiyorum.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
modemi yeniden başlat birde TTNET mi? ne kullanıyorsun?

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yardımcı Olabilecek Arkadaşlardan Çözüm Önerileri Bekliyorum. Hala Giremiyorum Facebook'a.

tarık_07

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşım modemi resetle, sonra bilgisayarı yeniden başlat.Benim aklıma gelen bu, yardımcı olmak isterdim ama başka aklıma birşey gelmiyor, inşallah sorununu en kısa sürede çözersin.Benimde bu facebook a girmekle ilgili bi sorunum olmuştu.Windows 8 deneme sürümünü kullanırken facebook a girmeye çalıştığım zaman hesabınız geçiçi olarak kilitlendi diyordu.Microsoft Security Essentials den şüpheleniyorum ben.

mehti*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Modem Kurulumumu Silip Baştan Yükledim Sorunum Çözüldü Arkadaşlar. Hepinize Yardımlarınızdan Dolayı Teşekkür Ederim. :)

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
aynı sorun bende de var bende dört gündür giremiyorum sizin yazdıklarınızın çoğunu yaptım ama yinede olmuyor başka ne yapabilirim??