Evde Hayvan Besliyor Musunuz ?

Evcil Hayvanınız Var Mı ?

• Kullanılan toplam oy
    26

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kulakları değişik uzun ve Sivri :D merak ettim :D huyları nasıl ? :D
Minoş Temmuzda gelmişti, Mini ise birkaç hafta önce geldiydi. Minoş gayet sakin insana yakın, mini ise nasıl diyeyim biraz utangaç gibi. Hemen yaklaşmaz ama bana alıştılar, geliyor kucağıma ikiside. Baya koşturup duruyorlar dairede. Dairem biraz küçük ama yeterli geliyor. Tırmanma yapmıştım Minoş gelmeden, şimdi biraz küçük geliyor bunlara... Birkaç rafı merdiven gibi duvara çaktırıp yukarda bir dinlenme yeri yapmayı düşünüyorum...
Minoş 1.5 ay önce balkondan düşmüştü (7. kattan 1.katın geniş balkonuna). 2 gün şoktaydı ama Allahtan bir kemiği kırılmamıştı. 1-2 hafta boyunca toparlı yürüyordu ama geçti. Zor olmuştu kurtarmam, apartmanın arkası zor ulaşılıyor, büyük merdivenle çıkmıştım. Neyse penceredeki sinekliği sağlamlaştırdım, çıkamıyorlar oradan şimdi. Balkonları da kapatmam gerek bir türlü... Dert çok, ama bana huzur veriyorlar, sevindiriyorlar hep :)

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kediler nankör diyolar ama hiçte öyle değil gibi yaa :D bide 4 ayak üstüne düştükleri doğru sanırım 6 kat düşüp birşey olmamış :) Ne güzel yaa :D

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hayvan değil canavar besliyorum kardeşim var olur mu :D

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kediler nankör diyolar ama hiçte öyle değil gibi yaa :D bide 4 ayak üstüne düştükleri doğru sanırım 6 kat düşüp birşey olmamış :) Ne güzel yaa :D

Evt, ama kediler 2-5. kattan düştüğünde havadaki konumunu sabitleyemiyorlar, ozamanda 4 ayak üzeri düşmüyorlarmış.. Allahtan biraz daha yüksekte oturuyorum :D
O günü unutamıyorum ama... Sabah uyandım çağırdım Minoş diye. Her sabah yanıma gelir hemen. Evin heryerini aradım yok. En son balkona bakmıştım orada da yok. Bir aşağıya baktım...
Orada 1. katta cansız gibi duruyordu. Bi üzüldüm...
Neyse şimdi capcanlı yanımda bana bakıyor... Yemek saati gelmiş :D

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Balıklarım vardı fazla gıda maddesi sonucuu hakkın rahmetine kawuştular:)

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Balıklarım vardı fazla gıda maddesi sonucuu hakkın rahmetine kawuştular:)
Gıda konusu açılmışken...
Kediler için bile doğru dürüst hazır mamalar yok. Kuru mamalar uzun sürede zararlı oluyor kedilere. Konservelere baktım şeker, tahıl bilmemne var oda zararlı yada besleyici değil. Whiskaslar iyi gibi gördüm ama buda kedilerin MCDonaldı sayılıyor... En iyisi kendim hazırlarım :wassat:

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Saç bi Sardalye önlerine bide ton balığı yanına ohhh :D

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Saç bi Sardalye önlerine bide ton balığı yanına ohhh :D
Arada bir olur ama devamlı yiyemezler. Taurin denen bir maddeye bide vitaminlere ihtiyaç duyuyorlar, oda Farede bulunuyor en çok :D
Hazır karışım buldum yurtdışında, 900gr et ve 100gr ciğer aynı hayvan türünden olmak kaydıyla karışımla bide suyla karıştırılıyor. Bunda bütün ihtiyaçları var. Alıp denicem bakalım..

OLA!!!

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kuş besliyorum ama ne kus sormayın.Telefonu kumandayı bırakmıyor dokununcada ıstırıyor

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
bukalemun besliyorum ben, adı da cumali :D

eğer merak eden varsa videosunu ekleyebilirim.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
buda bizim yaramaz boncuk:D

resimde büyük görünüyo ama küçük bişey :)

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
akvaryum ve fanus var

bende de 1 japon, 2 moli, 2-4 lepistes var..3o' a yakın vardı ama hayatlarını yitirdiler :( :D

bu japonum CimGözüm :)

n653364882_618081_4748.jpg

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yuvarlak camlı akvaryumlarda balık depresyona giriyormuş içerisinden dünya büyük görünüyormuş diye okudum bir yerde, doğru mu bilmiyorum ama..

akvaryum ve fanus var

bende de 1 japon, 2 moli, 2-4 lepistes var..3o' a yakın vardı ama hayatlarını yitirdiler :( :D

bu japonum CimGözüm :)

n653364882_618081_4748.jpg

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
alex benim bildiğim gördüğüm bütün japon besleyenler yada % 90 ı diyelim japon balığını fanusta besler..

ama onuda düşündüm..lepistes moliler öteki tarafa göçünce fanustan alıcam akvaryuma koyucam japonu yayıla yayıla gezicek :D

hatasil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 senedir köpek besliyoruz baş belası bir iş!!

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
az önceki konuda emoları görünce haywan olarak dişi emo besleyesim geldi :p

şu ara kardeşlerim kedi istiyo ama annem eğitimli olsun malüm ewe yapmasın diye akıllı bitane bulursam olucak hele beyaz olursa süper olucak :D

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
kardeşimi besliyom ayı cinsi : boz ayı

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Balık besledim bir ara.Ama çok pişman oldum.Çünki besleyeni eve mahkum bıakıyor.Bir kaç defa gittiğim misafirliklere yanımda götürdüm.Baktım olmuyor verdim bi meraklısına.Kuş olsa dök yemini önüne acıkınca yer doyunca bırakır.Ama balık öyle değil yemini fazla atıp bir yere gidecek olsan çok yiyip ölüyolarmış.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Balık besledim bir ara.Ama çok pişman oldum.Çünki besleyeni eve mahkum bıakıyor.Bir kaç defa gittiğim misafirliklere yanımda götürdüm.Baktım olmuyor verdim bi meraklısına.Kuş olsa dök yemini önüne acıkınca yer doyunca bırakır.Ama balık öyle değil yemini fazla atıp bir yere gidecek olsan çok yiyip ölüyolarmış.

kuşuda en fazla 2 günden fazla yanlız bırakamazsın

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
hehe :D
Ya o sünger Bobun kedisi yani salyangozu değilmi ya :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2