Ev almak istiyorum

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben ev almak istiyorum arkadaşlar. ev alırken neye dikkat etmemiz gerekiyor.. evrakları şusu busu tapusu bilmemnesi vs bütün olarak ev alırken neye ve nelere dikkat etmemiz gerekiyor.. üçkağıda gelmemek için ..izmirde ikamet ediyoruım. ve peşinatsız ev alabilirmiyim !!!!
teşekkürler ,,

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ben ev almak istiyorum arkadaşlar. ev alırken neye dikkat etmemiz gerekiyor.. evrakları şusu busu tapusu bilmemnesi vs bütün olarak ev alırken neye ve nelere dikkat etmemiz gerekiyor.. üçkağıda gelmemek için ..izmirde ikamet ediyoruım. ve peşinatsız ev alabilirmiyim !!!!
teşekkürler ,,

Peşin paramı vericeksin yoksa mortgage ilemi ?

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben hiç anlamıyorum gerçekten. peşinatsız almak istiyorum bu mümkünmü ?? belirli bi kısım aylık gelirim var, ona göre ayarlamak istiyorum..

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle hayırlı olsun ;Alacağın yerin tapusu , deprem yönetmeliği , vergi borcu , davalık bir durum (arsa yada paylasilmamis miras) , Kentsel dönüşüm projesine dahil mi değilmi vel hasıl bir sürü mevzu

Son bir şey daha aldığın ev için o güzergah ta yol dere kamu alanı gibi herhangi bir proje varmı onu da sor soruştur.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hocam adam arazi almıyor yaw , anladığım kadarıyla şehir içinde bir ev alıcak.

Reaksiyon puanı
4
izmir deprem bölgesi .yapının güçlü ve yeni olmasına dikkat etmen gerekiyor.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Birde iskanı varmı onuda araştır ..

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mesela ben gittim.ve eve baktım beğendim. ve evi alıcam.. ilk önce tapuya gidip üzerimemi alıcam.. veya parayı ve sözleşmeyi imzalamadan neyi almak v garantilemek lazım ???

Reaksiyon puanı
4
mesela ben gittim.ve eve baktım beğendim. ve evi alıcam.. ilk önce tapuya gidip üzerimemi alıcam.. veya parayı ve sözleşmeyi imzalamadan neyi almak v garantilemek lazım ???

önce deprem güvenliği olarak yapıyı bir denetlettirmek lazım.sonra dediğin işler.izmirde 7 şiddetinde deprem beklenıyor.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Eğer peşin paran var ise ilk önce tapu dairesine gidiyorsun alıcağın evin tapu fotokopisiyle diyorsun ki ben bu evi alıcam onlar senden evrak istiyorlar birkaç yere harç yatırmanı istiyorlar sonra gün veriyorlar ve satıcı ve alıcı orda bulunmasını istiyorlar . Satıcıya veriyorsun parayı adam yanında oluyor zaten sonra tutup kolundan sokuyorsun odaya orda imzalıyorsunuz olay bitiyor.

Mortgage ile alıyorsan (Evin değeri %25 peşin gerisi banka kredisi )

Arıyorsun kredi alıcağın kurumu ben bu evi alıcam diyorsun adamlar exper gönderiyor 300-500 TL veriyorsun tabi. Adam bakıyor eve örneğin sen evi 80.000 e alıcaksın. Exper 80 bini onayladı okey diyor sonra kredi alıcağın yerden seni arıyorlar kredinin onaylanma aşaması vs derken onaylanırsa yine tapuya haber veriyorsun kurumada haber veriyorsun. Tabu dairesindeki oda da kredi veren kurumdaki avukat Eski ev sahibine çek veriyor gerisinide sen vermiş oluyorsun zaten olay bu

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer peşin paran var ise ilk önce tapu dairesine gidiyorsun alıcağın evin tapu fotokopisiyle diyorsun ki ben bu evi alıcam onlar senden evrak istiyorlar birkaç yere harç yatırmanı istiyorlar sonra gün veriyorlar ve satıcı ve alıcı orda bulunmasını istiyorlar . Satıcıya veriyorsun parayı adam yanında oluyor zaten sonra tutup kolundan sokuyorsun odaya orda imzalıyorsunuz olay bitiyor.

Mortgage ile alıyorsan (Evin değeri %25 peşin gerisi banka kredisi )

Arıyorsun kredi alıcağın kurumu ben bu evi alıcam diyorsun adamlar exper gönderiyor 300-500 TL veriyorsun tabi. Adam bakıyor eve örneğin sen evi 80.000 e alıcaksın. Exper 80 bini onayladı okey diyor sonra kredi alıcağın yerden seni arıyorlar kredinin onaylanma aşaması vs derken onaylanırsa yine tapuya haber veriyorsun kurumada haber veriyorsun. Tabu dairesindeki oda da kredi veren kurumdaki avukat Eski ev sahibine çek veriyor gerisinide sen vermiş oluyorsun zaten olay bu

peşinatsız ev alabilirimiyim. benim toplu param yok

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
peşinatsız ev alabilirimiyim. benim toplu param yok

tamam anladığım kadarıyla Mortgage kullanacaksın. Ne yazık ki peşinatsız ev alamıyorsun. Hangi ev alırsan al %25 'ini peşin ödemektesin gerisi Mortgage kredisi olacak. Yanlız şöyle birşey deneyebilirsin biraz riskli ben denedim oldu. Krediver gibi kredi kurumları pek sorun yaratmadan kredi verebiliyorlar. Geri kalan %25 lik tutarıda bireysel kredi alabilirsin. Ben Anneme güvendim emekli maaşı alıyordu ve bordromda 2000tl gözüküyordu. 20bin TL bireysel ve 45bin ise mortgage kredisi çektim Ama 20bin krediyi vermeyebilir çoğu kuruluş onda biraz dikkat etmen gerek.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hayırlı olsun ;Alacağın yerin tapusu , deprem yönetmeliği , vergi borcu , davalık bir durum (arsa yada paylasilmamis miras) , Kentsel dönüşüm projesine dahil mi değilmi vel hasıl bir sürü mevzu

Son bir şey daha aldığın ev için o güzergah ta yol dere kamu alanı gibi herhangi bir proje varmı onu da sor soruştur.

bunlara nerden baktırıyoz yada bakıyoz

MrBronze

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler ,,
Ev alırken yapı denetim belgelere depreme dayanıklılık , ruhsat gibi şeylere çok dıkkat et .

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yani peşinatsız sadece taksitle başlayıp alabileceğim bir ev yok !!! bu doğrumu arkadaşlar..

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
yani peşinatsız sadece taksitle başlayıp alabileceğim bir ev yok !!! bu doğrumu arkadaşlar..

Peşinat içinde ayrı kredi çekmen gerekir bordron sağlam ise yani güzel maaşlı bir işte çalışıyorsan peşinat içinde ayrı kredi almanda sorun çıkmayabilir.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
tabiki pesinatsiz alamazsin az da olsa pesinat isterler

Ben aldım :)

Peşinat içinde bireysel kredi çektim ama meblalar düşüktü birim için almıştım evi kefil falanda yoktu. DD mortgage 'den 45bin + 20bin tl bireysel kredi olarak krediver'den çekmiştim.

nadia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben aldım :)Peşinat içinde bireysel kredi çektim ama meblalar düşüktü birim için almıştım evi kefil falanda yoktu. DD mortgage 'den 45bin + 20bin tl bireysel kredi olarak krediver'den çekmiştim.
ama o arkadas pesınat wermeden dırek taksıtle ıstıyo maasıma gore odeme planı ıstıyorum dedı ya

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ama o arkadas pesınat wermeden dırek taksıtle ıstıyo maasıma gore odeme planı ıstıyorum dedı ya

O bahsettiği planların hepsini kendi yapıcak :)

Arıycak mortgage kredilerini ilk önce kredi alabiliyormu diye başvuracak eğer istediği 100bin kredi ise onaylanmasını bekleyecek onaylandığında aylık taksitlerini hesaplayacak

Sonra bide bireysel kredi çekecek onuda banka banka araycak uygun faiz masrafı az olsun diye sonra onada başvuracak , sonra tüm kredilerin başlangıç tarihlerini bitişlerini tutarlarının muhasebesini yapıcak heray isterse maaşından kesilecek ama tabi biraz araştırmak lazım :)

nadia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O bahsettiği planların hepsini kendi yapıcak :)

Arıycak mortgage kredilerini ilk önce kredi alabiliyormu diye başvuracak eğer istediği 100bin kredi ise onaylanmasını bekleyecek onaylandığında aylık taksitlerini hesaplayacak

Sonra bide bireysel kredi çekecek onuda banka banka araycak uygun faiz masrafı az olsun diye sonra onada başvuracak , sonra tüm kredilerin başlangıç tarihlerini bitişlerini tutarlarının muhasebesini yapıcak heray isterse maaşından kesilecek ama tabi biraz araştırmak lazım :)

mortgage ıla nasıl ew alınıyo kı

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
mortgage ıla nasıl ew alınıyo kı

Normalde eğer bir kefilin yoksa veya 2. bir evin yoksa malın mülkün yoksa maaşın 5bin tl bile olsa kimse sana 60bin kredi vermez.
Mortgage ise bu amaçla amerikadan esinlenmiş bir yöntem. Örneğin ev alıcaksın beğendin 100bin TL eve exper geldi oda fiyat biçti 100binTL yi onayladı , Bu tutarın 75bin TLsini sana kredi olarak vericek banka ama karşılığında evi ipotek edicek yani ödeyememe durumu olursa ilk bankaya borçlanacaksın ve evi banka senin adına satabilecek mortgage kısacası budur

nadia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Normalde eğer bir kefilin yoksa veya 2. bir evin yoksa malın mülkün yoksa maaşın 5bin tl bile olsa kimse sana 60bin kredi vermez.
Mortgage ise bu amaçla amerikadan esinlenmiş bir yöntem. Örneğin ev alıcaksın beğendin 100bin TL eve exper geldi oda fiyat biçti 100binTL yi onayladı , Bu tutarın 75bin TLsini sana kredi olarak vericek banka ama karşılığında evi ipotek edicek yani ödeyememe durumu olursa ilk bankaya borçlanacaksın ve evi banka senin adına satabilecek mortgage kısacası budur

anladım... ayrıntılı yazdıgın ıcın tesekkurler

klimartews

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Распродаем склад: Цена UFO ECO 1800 Сорри, если не в тот раздел.