Ev tipi all-in-one yazıcı tavsiyesi!

Bu konuyu okuyanlar

Karsikomsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
İyi forumlar. Fotokopi çekmek, belge taratmak ve çıktı almak amacıyla ev tipi kullanıcılarına uygun bir renkli yazıcı tavsiyesi istiyorum. Ürünü çok sık kullanmayacağım, yeri gelecek bir kaç ay kullanmayacağım ama yeri gelecek bir kerede 5-6 tane çıktı almam ya da 10-15 fotokopi çekmem gerekecek. Araştırmalarım neticesinde bir sürü seçenek gördüm. Lazer, mürekkep, püskürtme vs. wifi, ethernet gibi gibi... Ancak nasıl birşey almam gerektiğini anlayamadım. Birde mürekkebi, renkleri vs. bittiği zaman kolay doldurtabileceğim birşey arıyorum. Tavisyeniz ne olur, nasıl bir şey almalıyım? Wifi ne işe yarar? Yönelmem gereken ya da uızaklaşmam gereken markalar nelerdir? Fiyat aralığım yok ancak yüksek ücretler vermeme de gerek yok. Şimdiden teşekkürler!

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Bence wifi şart, bu sayede her cihazdan çıktı almak mümkün oluyor. Lazer öneririm, baskı kalitesi daha yüksek oluyor ve sayfa başı maliyeti düşük oluyor.

En önemli özellikse, üst kapakta tray olması yani fotokopi bölümünün kağıt alma kısmı, bu sayede fotokopi çekmek kolaylaşıyor.

Dubleks baskı da çok önemli özelliklerden yani çift tarafa baskı.

Doldurmalı yazıcılar ekonomik olsa da baskı kaliteleri ve çözünürlükleri düşük oluyor.