Etil alkol ve metil alkolün, internetten satışı yasaklandı!

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
:( özkan yine meseleyi anlamadan lafa girişmişsin. Ben hani sen sağlığımızı düşünüyorsun ya millet kaçak yapmasın diye! bende diyorum ki kardeşim sende ucuzlat millet kaçağa gitmesin.

Ucuzlatırsa atıyorum 100 kişi içerken 1000 kişi içecek ? Veya adam 3 bira içerken 5 bira içecek. Dahada sarhoş olacak.

Sonra şu istatistiklerde patlama olacka. Parası yoksa içmesin. Devlet vatandaşına ucuz alkol sağlamalıdır diye bir kural mı var anayasada. Kaçağını yapıyorlarsada devlet kendince önlemini alıyor. Yapabilen gene yapsın. Buna bile karşı çıkıyorsunuz.

1604489434425.png

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Tarım ve Orman Bakanlığı, etil alkol ve metanolün internetten satışını yasakladı. Uygulama 60 gün sonra başlayacak. İlgili yönetmelikte "evsel kullanım amaçlı etil alkol" ibareleri "genel" ibaresi ile değiştirildi. Evde içki yapımında kullanılan etil alkol içerisine dünyadaki en acı kimyasal olarak bilinen ‘denatonyum benzoat' katılarak satılıyordu.

Iyi olmuş.. sulandırıp içilen alkoller dimi

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Keşke her ülke bazında da sizin yaptığınız araştırmanın detayları olsa idi. O zaman OECD ülkeleri içinde kişi başına alkol tüketen Türkiyemizin cinayetler, trafik kazaları ve tecavüz gibi olaylarda nerede olduğunu da görürdük.
Devletin vergilere bu kadar abanmasının sebebi vatandaşı alkol tüketiminden korumak değil adil olmayan vergi sistemini dolaylı vergiler ile sürdürülebilir kılmak ile alakalıdır.

Ekli dosyalar

• OECD _lkelerinde Alkol T_ketimi.png
    OECD _lkelerinde Alkol T_ketimi.png
    411.5 KB · Görüntüleme: 111