Ethernet Bağdaştırıcısı İlginç Sorun

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlar dell marka laptopumda realtek ethernet bağdaştırıcı var fakat ethernet kablosu takılı değilken aygıt yöneticisine baktığımda aygıt görünmüyor fakat kabloyu ethernet girişine taktığım zaman aygıt görünüyor bunun sebebi ne olabilir format attım düzelmedi

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
makina aygıtı aktif olmadığında devre dışı bırakıyor demekki, enerji tasarrufu yapıyodur zararı nedir?

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zararı yokta ne bilii kablo takılı değilken neden kaybolduğunun öğrenmek istedim

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Evet arkadaşlar dell marka laptopumda realtek ethernet bağdaştırıcı var fakat ethernet kablosu takılı değilken aygıt yöneticisine baktığımda aygıt görünmüyor fakat kabloyu ethernet girişine taktığım zaman aygıt görünüyor bunun sebebi ne olabilir format attım düzelmedi

aygıt yöneticisini açın yukarda görünüm var ordan gizli aygıtları gösteri aktif hale getirin.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ama önceden öyle bir sorunum yoktu yani gizli aygıtları göster demeden de görünüyor du zaten şimdi neden böyle oldu anlamıyorum

Reaksiyon puanı
188
Makinanın güç yazılımı aygıt'a kablo bağlı olmadığı zaman devre dışı bırakıyordur aygıtı. Güç yazılımınıza girip gerekli ayarları kontrol edin...

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
güç yazılıma girdim herşey gayet iyi ayarlar falan yani ters bir durum yok galiba bu böyle kullanılşmaya devam edeceğim sanırım donanım sürücülerini cd den otomatik kur diince bazı sonanımlarda tak kullan özellği oluyormuş buda böyle bişii herhalde..

Reaksiyon puanı
188
Tak kullan özelliği demek donanım makinaya bağlandığında makinaya kimliğini gönderir demek. Yani bu olay ile alakası yok. Bu olay güç yazılımı ile alakalı olsa gerek çünkü zamanında bu olay ile karşılaşmıştım ve güç yazılımından halletmiştim. Normalde windows üzerinde bildiğim kadarı ile böyle bir ayar mevcut değil çünkü...

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne yapmam gerekiyor peki güç yazımıyla ilgili ama benim arkadaşımın cd sürücüsü aynı şekilde görünüyordu yani cd yi taktığı zaman cd sürücüsü devreye giriyor cd yokken sürücü görünmüyodu windows üzerinde benimkiyle benzer bi sorun

Reaksiyon puanı
188
Ben aynı olayı Toshiba bir bilgisayarın güç yazılımından değiştirdim ama sizin kullandığınız bilgisayarı ve yazılımını bilmediğim için bir şey demek zor...

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dell Inspiron 5010 kullanıyorum