Asusx550lb ekran karti sorunu

Bu konuyu okuyanlar

monurknbr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımın ethernet girişi kırıktı ve bunun için bir usb to ethernet aparatı aldım.Fakat internet hızında bir düşüş vardı.İlk başta anlamadığımdan ve pcnin ethernet dosyalarında bir sıkıntı olabileceğini düşündüğümden ethernete ait driverları sildim tekrar kurdum fakat düzelmedi ve bende en sonunda pcye flash diske yüklediğim w8.1 64 bit le onarım yaptım.Sonra tekrar baktığımda hızın düşük olduğunu farkettim daha sonra ethernet kablosunu filan kırık girişe zorlayıp taktığımda hız düzeldi.Her şey buraya kadar normalken ve bütün sürücüleri yükleyip pcyi tamamladıktan sonra league of legends ta 1 oyun attım.Ekran kartı filan her şey normal çalışıyordu.Oyundan çıktım 1 saat kadar gerekli programları yükledim(mozilla cleaner idm vs.)Daha sonra birden pc mavi ekran verdi ve kapandı tekrar açtığımda nvidia denetim masası çalışmayı durdurdu hatası aldım.Nvidia driverini sildim eski driveri yükledim gene aynı sıkıntıyı yaşadım.Mavi ekran yedikten sonra nvidia denetim masası açılmaz hale geldi.Bende bu sefer 0 dan format attım formattan sonra driverları yükledim ve gene aynı sıkıntıyı yaşadım.Sonra pcyi yeniden başlattım bozuk nvidia driveriyla ve bu sıkıntı oluştu:

[video=youtube;nUXbw_1lWKk]https://www.youtube.com/watch?v=nUXbw_1lWKk[/video]

Yukarda videodaki olayda pc açılıyor windows ekranı döndükten sonra 10 sn bekliyorum daha sonra ekrandaki ışık tamamen gidiyor tekrar bir 30 sn bekleyince ekran açılıyor ve bu şekilde kalıyor.Yani kullanıcı adımın olduğu ekran gelmiyor bile...

Pcyi güvenli modda başlatıp nvidia ya ait sürücüyü silince pc normal bi şekilde açılıyor fakat herhangi bir nvidia sürücüsünü yüklediğimde tekrar yukardaki gibi pc açılırken windows logosu dönüyor sonra ekran tamamen kapanıyor sonra açılınca yukarıdaki gibi siyah bir ekranla karşılaşıyorum.Mouse görünüyor ve hareket ediyor ayrıca sol alt köşede ağ durumunu belirten simgede beliriyor.İntelin grafik sürücüsünü de güvenli moddan sildiğim zaman nvidia driverı olsa bile pc açılıyor.Nvidia ya ait 335 350 353 355 358 driverlarını denedim.İntelin en son sürücüsünü kurdum.Asus x550lb bilgisayarımın driver sitesindeki grafik dosyalarını da yükleyip kurdum bana mısın demedi.Güvenli modda CHKDKS /F yaptım tarama yaptı gene aynı şeyi verdi,windows 8.1 i 2 kere sıfırdan kurdum 4 kere onarım yaptım gene aynı hatayla karşılaştım.Nvidianın 350 ve üzeri driverlarında nvdia denetim masası çalışmayı durdurdu hatası alırken.335 driverında Nvidia ekran ayarları kullanılamaz şuanda nvidiaya ait ekran kartı kullanmıyorsunuz hatası alıyorum:

Aygıt yöneticisinden baktığım zaman ekran kartım çalışıyor gözüküyor.
PC ÖZELLİKLERİ
i5 4200 U Turbo Boost 1.6GHZ to 2.3GHZ
8GB RAM
NVIDIA GT 740M 64bit
500GB HDD
Windows 8.1 64bit

Şüphelendiğim nokta anakartımda sıkıntı olabilir
Yardımlarınızı bekliyorum...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877