#erkekleryerinibilsin akımı ve ortaya çıkanlar

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Artık bu kadarı da fazla. Yok bilmem ne ülkesinin sokağında yapılan dansı mecliste yaparlar, o ülkenin yaptığı dansı sokakta yaparlar, kadınlar günü diye her şeyi yapabileceklerini zannederler, küfürlü, ağza alınmayacak sözleri pankartlara yazarak dolaşırlar, saçma saçma eylemler yaparlar, artık bunu da yapan cinsiyet eşitliği istemiyor, bunu yapan baya kadınlar her şeyi yapsın isteyenler. Bunu yapan da psikopat artık. Kadınları her konuda, her durumda, her koşulda, her zamanda savunan, bunu alakası olmayan bir konuda açan, bunu sürekli gündeme getiren kişiler bunlar. Tamam cinsiyet eşitliğini bende destekliyorum ama kadınların savunduğu kadar, her şekilde yersiz, zamansız konusunu açıp savunduğu kadar bir cinsiyet eşitsizliği yok. Ya geçenlerde, kadın bir profesör ismini bilmiyorum, Habertürk kanalına konuk olmuş ve cinsiyet eşitliğini tartışıyorlar. Kadın "Öğretmenlere baktığımız zaman kadın öğretmen sayısı çok yüksek bu güzel ama, müdürlere baktığımız zaman kadın müdür sayısı çok az" dedi ya. Böyle bir şey olabilir mi ya? Bu cinsiyet eşitliği istemek değil, baya baya kadının her konuda daha üstün olmasını istemek. Zaten öğretmenlerde kadın öğretmen sayısı çok fazla belki daha fazladır, neden kadın müdür sayısı daha fazla olsun, cinsiyet eşitliği için kadın öğretmen sayısının daha fazla olması yetmiyor mu? Müdürlerde de daha fazla olsun, öğretmenlerde de, her meslekte kadınlar şimdiki sayısından daha çok olsun, oldu o zaman Türkiye'de erkekleri adalara yerleştirelim, kadınlar yönetsin, bir çok mesleği kadınlar yapsın istiyorlar bunlar. Bunun gibi şeylere akım değil, Türk milletinin her konuda yaptığı gibi cinsiyet eşitliği konusunda adı altında özellikle de kadınların yaptığı abartı ve saçmalık şeyler denir. Cinsiyet eşitliği, her yerde olmalı ama Türkiye'de bu kadar bir eşitsizlik yok. Ya da kadın cinayetinin cinsiyet eşitliği ile alakası yok. Bir de tüm erkekler aynı diyen cahiller var. Ölen kadınların suçunu tüm erkekler yükleyen cahil pislikler onlar. Bir adam bir kadını bıçakladı, vurdu ya da başka bir şekilde öldürdü diye en az 1 yıl bu ülkede cinsiyet eşitliği adı altında yapılmayan saçmalık kalmıyor. Bu yazdıklarım yalan falan da değil. Burada ki herkes bunların doğru olduğunu biliyor. Cinsiyet eşitliği gereksiz ve iğrenç bir şekilde abartılıyor ve artık Türkiye'de cinsiyet eşitliği, cinsiyet eşitliği falan değil. 8 Martta çekilmiş bazı görüntüleri buraya koymak isterdim ama ban yemek istemiyorum. En basit bunu atabilirim:

unnamed.jpg

Böyle bir şey olabilir mi? "Her gün 8 Mart olana kadar İtaat yok isyan var!" Bu söz affedersiniz ama cinsiyet eşitliği falan değil, kadını her şekilde daha üstün olmasını istemek, bu kadının herşeyi yönetmesini istemek. Bu sözde "Akım" denilen şeyi başlatan kişiler de bu cinsiyet eşitliği adı altında her türlü iğrençliği yapanlar. Bu da kadınları savunmak falan değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısaca cinsiyet eşitliği kesinlikle olmalı ve savunulmalı, ama artık çok abartıldı ve bu yapılan dahil cinsiyet eşitliği savunmak, Türkiye'de cinsiyet eşitliğini savunmak değil.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Twitter'da kadınların başlattığı #erkekleryerinibilsin akımında senelerdir kadınlar üzerinden yapılan saçma değerlendirmeler, bu kez erkekler için yapıldı ve çok güzel bir akım ortaya çıktı.

Alıntıladığım şeyi hiçbir erkeğin ağzından duymadım.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Artık bu kadarı da fazla. Yok bilmem ne ülkesinin sokağında yapılan dansı mecliste yaparlar, o ülkenin yaptığı dansı sokakta yaparlar, kadınlar günü diye her şeyi yapabileceklerini zannederler, küfürlü, ağza alınmayacak sözleri pankartlara yazarak dolaşırlar, saçma saçma eylemler yaparlar, artık bunu da yapan cinsiyet eşitliği istemiyor, bunu yapan baya kadınlar her şeyi yapsın isteyenler. Bunu yapan da psikopat artık. Kadınları her konuda, her durumda, her koşulda, her zamanda savunan, bunu alakası olmayan bir konuda açan, bunu sürekli gündeme getiren kişiler bunlar. Tamam cinsiyet eşitliğini bende destekliyorum ama kadınların savunduğu kadar, her şekilde yersiz, zamansız konusunu açıp savunduğu kadar bir cinsiyet eşitsizliği yok. Ya geçenlerde, kadın bir profesör ismini bilmiyorum, Habertürk kanalına konuk olmuş ve cinsiyet eşitliğini tartışıyorlar. Kadın "Öğretmenlere baktığımız zaman kadın öğretmen sayısı çok yüksek bu güzel ama, müdürlere baktığımız zaman kadın müdür sayısı çok az" dedi ya. Böyle bir şey olabilir mi ya? Bu cinsiyet eşitliği istemek değil, baya baya kadının her konuda daha üstün olmasını istemek. Zaten öğretmenlerde kadın öğretmen sayısı çok fazla belki daha fazladır, neden kadın müdür sayısı daha fazla olsun, cinsiyet eşitliği için kadın öğretmen sayısının daha fazla olması yetmiyor mu? Müdürlerde de daha fazla olsun, öğretmenlerde de, her meslekte kadınlar şimdiki sayısından daha çok olsun, oldu o zaman Türkiye'de erkekleri adalara yerleştirelim, kadınlar yönetsin, bir çok mesleği kadınlar yapsın istiyorlar bunlar. Bunun gibi şeylere akım değil, Türk milletinin her konuda yaptığı gibi cinsiyet eşitliği konusunda adı altında özellikle de kadınların yaptığı abartı ve saçmalık şeyler denir. Cinsiyet eşitliği, her yerde olmalı ama Türkiye'de bu kadar bir eşitsizlik yok. Ya da kadın cinayetinin cinsiyet eşitliği ile alakası yok. Bir de tüm erkekler aynı diyen cahiller var. Ölen kadınların suçunu tüm erkekler yükleyen cahil pislikler onlar. Bir adam bir kadını bıçakladı, vurdu ya da başka bir şekilde öldürdü diye en az 1 yıl bu ülkede cinsiyet eşitliği adı altında yapılmayan saçmalık kalmıyor. Bu yazdıklarım yalan falan da değil. Burada ki herkes bunların doğru olduğunu biliyor. Cinsiyet eşitliği gereksiz ve iğrenç bir şekilde abartılıyor ve artık Türkiye'de cinsiyet eşitliği, cinsiyet eşitliği falan değil. 8 Martta çekilmiş bazı görüntüleri buraya koymak isterdim ama ban yemek istemiyorum. En basit bunu atabilirim:

Ekli dosyayı görüntüle 103119
Böyle bir şey olabilir mi? "Her gün 8 Mart olana kadar İtaat yok isyan var!" Bu söz affedersiniz ama cinsiyet eşitliği falan değil, kadını her şekilde daha üstün olmasını istemek, bu kadının herşeyi yönetmesini istemek. Bu sözde "Akım" denilen şeyi başlatan kişiler de bu cinsiyet eşitliği adı altında her türlü iğrençliği yapanlar. Bu da kadınları savunmak falan değil.

Kısaca cinsiyet eşitliği kesinlikle olmalı ve savunulmalı, ama artık çok abartıldı ve bu yapılan dahil cinsiyet eşitliği savunmak, Türkiye'de cinsiyet eşitliğini savunmak değil.
Yapılan akımın amacı gayet açık. Akımda yazılanların hepsi kadınlara söylenen şeyler onlara bu kadar tepki gösterdiniz mi?

• Beğen
Reactions: bud

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bana kalırsa yine birileri demişti insan eşitliği diye başka bir konuda. ama neyse....

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Kadın Dediğin Erkeği Korur Hadi Korusanıza?
ayy ben bu böcekten korktum
Tamam korkma öldürüyorum. Tamam
ayy ayağım takıldı
*Düşmesine Engel Olur*

Ama Tam Tersi Olsaydı?

ULAN BU BÖCEK NEĞH
ay öküz ondanda mı korkuyosun
Anam Düşüyom
Ayy yardım edermisinizz?

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Kadın Dediğin Erkeği Korur Hadi Korusanıza?
Anlamamakta niye bu kadar ısrar ediyorsunuz?? kadınlara doğdukları andan beri söylenen klişe sözler erkeklere söylenerek bu durumla dalga geçiliyor.

• Beğen
Reactions: bud

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Anlamamakta niye bu kadar ısrar ediyorsunuz?? kadınlara doğdukları andan beri söylenen klişe sözler erkeklere söylenerek bu durumla dalga geçiliyor.
oke

ama koruyun bizi. mazallah diğer kadınlar bize tecavüz eder falan.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
oke

ama koruyun bizi. mazallah diğer kadınlar bize tecavüz eder falan.
Ahahah cinsiyet eşitliği fiziksel eşitiz anlamında kullanılmıyor. Eşit haklara sahip olmamız gerektiği anlamına geliyor. Önce bunu kavrayın bence...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yıllardır bu durumlar kadınlar üzerinde baskıya sebep oluyor. Tersi olunca hemen çıldırmış hemcinslerim :D Arkadaşlar mizahı amaçlı yapılan espriler işte gülün geçin çok takmayın bu kadar.

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Konu ile alakası yok ama bir eleştiri yapmak istiyorum.
Konunun ilk mesajında resmin birinde “o” ile başlayan argo bir kelime var. Bunun aynısını mizah amacı ile normal bir üye paylaşsa uyarı alırdı diye düşünüyorum.
Bunu söylüyorum çünkü yazmadığım bir kelime yüzünden özel mesaj yolu ile uyarıldım. Yine yazmadığım bir kelime yüzünden tekrarlamam halinde siteden uzaklaştıralacağım söylendi.
Hedefim konuyu açan kişi değildir sakın yanlış anlamasın.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Konu ile alakası yok ama bir eleştiri yapmak istiyorum.
Konunun ilk mesajında resmin birinde “o” ile başlayan argo bir kelime var. Bunun aynısını mizah amacı ile normal bir üye paylaşsa uyarı alırdı diye düşünüyorum.
Bunu söylüyorum çünkü yazmadığım bir kelime yüzünden özel mesaj yolu ile uyarıldım. Yine yazmadığım bir kelime yüzünden tekrarlamam halinde siteden uzaklaştıralacağım söylendi.
Hedefim konuyu açan kişi değildir sakın yanlış anlamasın.
O sözü yazan ben değilim tweetin görselinde bulunan argolardan biri

Reaksiyon puanı
6,381
Yapılan akımın amacı gayet açık. Akımda yazılanların hepsi kadınlara söylenen şeyler onlara bu kadar tepki gösterdiniz mi?
2020 yılında artık mini etek konusunda bir kimse de bir şey demiyor. Kadınlara bunlar deniyor falan değil. Orada yazılan şeylerin yarısı artık toplumda biri bunu söylerse vatan haini ilan edildiği şeyler olduğu için kimse onları demiyor. Artık biri bile mini etek konusunu açmıyor, kimse bir şey dememesine rağmen kendini gereksiz savunup acındıran sonra 8 martta cinsiyet eşitliği adı altında iğrenç sözler yazan kadınlar hariç. Bu akımı başlatanlar da sırf gündeme gelmek için abartılı bir şekilde cinsiyet eşitliğini savunuyoruz diyerek gereksiz eylemler yapanlar. Konuştukları ve erkeklere de uyarladıkları şeylerin çoğu artık toplumun öğrendiği ve konuşmadığı şeyler. Yıllar önce söylenen veya yapılan şeyleri hala kendi kendini tatmin etmek ve gündeme oturmak için saçmaca gündeme getiren kişiler, kendilerine bir şey yapılmamasına rağmen konuşan kadınlar. Belki bu yıl 8 martta olan iğrençlikleri yapanlar arasında makyajına, kıyafetine denilmeyen kişiler. Siz hiç bir öldürülen kadının annesinin veya kız kardeşinin veya varsa ablasının, abartılı ve iğrençlikler yaparak cinsiyet eşitliğini savunduğunu zanneden kadınlar gibi bilmem ne ülkesinde yapılan dansı sokakta yaptığını gördünüz mü? Siz öldürülen bir kadının annesinin, kız kardeşinin veya varsa ablasının 8 martta iğrenç laflar ile, cinsellik ile dolu olan pankartları elinde dolaştırdığını gördünüz mü? HAYIR. Göremezsiniz çünkü onlar asıl bundan mağdur olanlar bunun abartılmayacağını, ve iğrençlikler, pislikler ile savunulmayacağını bilen kişiler. Bizde tabii ki bu söylenenlere tepki gösterdik, ama bu yapılan dalga geçmek, eleştirmek veya cinsiyet eşitliğini savunmak falan değil. Bu yapılan sadece sürekli gündem olmak için, adlarını duyurabilmek için umurlarında bile olmayan ölen kadınları savunuyoruz diye boş "akım" denilen şeyi başlatmak bu. 8 Mart 2020 Türkiye pankartları yazın google'a bakın neler çıkıyor görsellerde, nelere yazıyor pankartlarda. Bunu yapan kişilerde bunlar. 8 Mart Çanakkale'de savaşan anneler, kadınlar için kutlanacak bir gün Türkiye'de. O pankartları hazırlayan, kadınlığın yüz karası pislikler için değil 8 Mart. Onlar gibi olanların başlattığı bu akımda sadece cinsiyet eşitliğini savunma adı altında yapılan bir gündeme gelme çabası. Bu dediklerim gerçek, doğru olsa da olmasa da gerçek ki gerçekler zaten doğru olur. İlk yazdığım şey de gerçekti ve bir şey diyemediniz. Sadece bunlara niye tepki göstermiyorsunuz dediniz. Eğer bu dediklerim gerçek olmasaydı zaten, siz gayette doğru bir şekilde cevap verirdiniz. O denilen şeylere biz de tepki gösterdik ama, şimdi doğan hiç bir kadına yok toplumun içinde konuşmasın, yok sesini yükseltmesin, yok etek giymesin, yok kocasını utandırmasın, yok kocasına karşı çıkmasın, yok makyaj yapmasın falan da denilmiyor. Artık yıl 2020 ve bu şeyleri toplum anladı ve dile getirdiği için sözel öldürüldüğünden dolayı bunu kimse konuşmuyor. Kendisine bir şey olmadan, kadınlığı utandıran bunu abartarak iğrençleştiren kadın denilmemesi gereken kişiler bunu başlatanlar.

Siz 8 Martta yapılan iğrençliklere bakıp, tepki gösterdiniz mi? Bunun bu kadar abartıldığını, artık iğrençleştiğini fark edip buna tepki gösterdiniz mi?